Второ тромесечие од бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од BellaS, 19 јуни 2014.

 1. Осе

  Осе Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  @Milkiway леле имам мерак сешто да изнакупам ама се крие бее ,а неутралните не ми се толку слатки...
   
  На Alishan30 и Milkiway им се допаѓа ова.
 2. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  608
  Има доста интересни со облачиња во неколку бои што би одговарале и за машко и женско можеш нешто такво да побараш:)
   
  На Alishan30, Tsukinory, Milkiway и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  Ај до сега ми беа затворени продавници ама штом така да почнам бар малце еуфорија вака седиме со мм и како несвесни сме си :rofl:

  Ништо следен пат изнајади се цела торта благо и кока кола :D
   
  Последна измена од модератор: 2 јуни 2020
  На kukla21, Alishan30, Tsukinory и 3 други им се допаѓа ова.
 4. butterfly *_*

  butterfly *_* Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  :inlove::inlove:Значи мислам дека сум единствена,ми помина пола бременост сега дознавам дека сум трудна и после два направени негативни теста,аменореја ама заради проблем со тироидната па не обраќав пажња па чак ни еден направен ехо преглед ама толку добар матичен изгледа имам па не виде бременост или почетна фаза беше...и така директно во систина и коментот на др беше ааааа па тука имаме цело бебе имаме (facepalm)па и пол си дознав :headbang:...Ајде со лесно нека ни е :inlove:
   
  На LucyLu, kukla21, Monella и 13 други им се допаѓа ова.
 5. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  Хахах леле една од најпозитивните приказни што сум ги чула :inlove: Епа ајде добро ни дојде :l::l:
   
  На butterfly *_*, Maja92@ и Alishan30 им се допаѓа ова.
 6. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  126
  Во стомак ама веќе ми станува шубе:sweat: Ти? А за рефундација колку се чека?
   
 7. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  72.486
  Пол:
  Женски
  Прават топло да, памтам дека топлеа, сега не сум пробала.
  Ај да не си направам некоја беља, ќе гледам да се движам и надвор, за да не се познава толку многу.

  Кај мене сестра ми, ми купи едно комплетче за веста кога им го кажавме полот. Како од мерак, прва работа, од нив ни е тоа:inlove:а јас планирам да купувам по вториот скрининг. Сега се ми е скрин шотови во мобилен, чекам тој преглед да помине, па ќе почнам да купувам:l:

  Колку интересно:D :inlove:и ти кажаа кој месец си? Ова ти е прва бременост? Леле многу јако ова, ретко е, но постојат и вакви приказни:o
  Нека ти е со лесно(fingers)
   
  На Maja92@, butterfly *_*, Среќичка и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  Пробај масирај се со талог од турско кафе или ѕирни на нет некои такви природни пилинзи. Јас талогот од кафе го користам за масирање на лице против црнки мозолки ми го прај писта и имам прочитано дека помага за целутит немам пробано од што ме мрзело и сум заборавала :)
   
  На Maja92@, Izzy_0504 и Alishan30 им се допаѓа ова.
 9. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  6.272
  Пол:
  Женски

  Имам целулит и јас:smirk:
  Ова го гледав баш. Мислам во зегин ги имало е ама малце солено било... масажи не се дозволени заради зголемување на циркулација а ние и не сме баш за зголемување:).
  Ај баш утре ако одам до зегин ке прашам точно како е:) 20200531_210246.jpg
   
  На Petrova Ceca и Alishan30 им се допаѓа ова.
 10. MilaSs12

  MilaSs12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Јас не би ви препорачала да мачкате антицелулитни гелови. Почекајте да престанете со доење па тогаш. Се оди кај бебето, а најбитно е неговото здравје.
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  608
  Јас веќе во раце :) гледај да ги боцкаш под агол помал од 45 степени нема да ти прават модрици,а за рефундација 3 недели чекав и минатиот пат и сега:)
   
  На Mermaid и Maja92@ им се допаѓа ова.
 12. butterfly *_*

  butterfly *_* Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  :^::D:rofl:

  Петта бременост,плус и јасмин пиев...мислев нема шанси дека пак ќе затруднам...кога ме праша др. планирана не планирана бременост?
  јас и реков неочекувана ...ама толку да немам никакви симптоми на бременост, незнам значи какви реакции имав по дома ...со мајка ми се договорив после систина дека ќе се најдеме у гтц и женава ми пишува порака :кај остана ти?-ја и викам јас останав 5 месец и она леле па ти трудна си :^),а јас и одговарам е не дебела ...|( ...или сестрата на чекинг ми вика која недела сте и јас незнам што да и кажам и викам 12 ме гледа чудно ...којзнае што си помисли оваа себе или мене ме лаже :tmi:
   
  На Kate Rina 93, Milkiway, Maja92@ и 2 други им се допаѓа ова.
 13. butterfly *_*

  butterfly *_* Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  :inlove::inlove::inlove:Благодарам добро ве најдов:l::l:
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  72.486
  Пол:
  Женски
  @butterfly *_* :clap: :clap:браво, ти си многу храбра жена. 5та бременост, ти се дивам:o :inlove: од искуство со претходните 4 бремености, немаше ли симптоми за бременост некакви?
   
  На Maja92@ и butterfly *_* им се допаѓа ова.
 15. butterfly *_*

  butterfly *_* Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  :l::l::l::l::l::lol:(facepalm)|(|(
  Никогаш од типот повраќање и сл.ниту болки или па кога ме праша сестрата во Санте плус на пораѓај ме маваа контракции ги гледа на цтг,а мене мува не ме лази и ми вика немаш ли болки мајка и викам имам висок степен на толеранција на болка изгледа ...ми се смееја :$ плус таму ми го пукнаа водењакот ...:inlove::inlove::inlove:
  ајде на сите со лесно :l::l::l:
   
  На Kate Rina 93, Brpbrp, Milkiway и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. hana@@

  hana@@ Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Мамички кога испитувавте д димери,во која недела?Тие беа за дали има згрутчување на крвта?
   
 17. GolemaMala

  GolemaMala Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2020
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  hana@@ , да, д димерите се за да се види колку брзо се згрутчува крвта Мене ми дадоа во 17 недела да испитам. Примав клексани 25 дена, и сега д димерите се во нормала. Конечно, нема веќе боцкање :)
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Не се препорачуваат антицелилитни гелови особено тие што содржат бршлен, сепак има и делумно системска абсорбција. Може масажи со соецијална четка или дрвени едни ко сукало што е, и секако вода и движење.
   
 19. Blertaa

  Blertaa Нов член

  Се зачлени на:
  11 мај 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Pozdrav, imam termin za vtor skring vo gak vo 11 juni. Na upatot ne pisuva ime na doktor samo datum i vreme. Maticniot mi go napravill terminot.
  Znam deka e mnogu vazen skrining i ne znam dali da pravam termin da go napravam na privatno sistina ili plodnost. Dali imat vrska toa? Ili isto e? Kakvo iskustva imate i sto bi mi preporacale?
   
 20. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  755
  Пол:
  Женски
  Мешиња јас денес влегов 16 недела. Сакав да прашам, чисто од радозналост, кога ќе имам стомаче? :D Нема ни на повидок кај мене, ни меше ни пеперутки, ни преткање, ништо. А одвај чекам, секој ден се гледам во огледало, иста сум..:)Ништо си немам купено, уште фармерките ми се точни и ги носам. На преглед сум дури на 12 јуни, одвај чекам.
   
  На kukla21 и Fatalnata им се допаѓа ова.