1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Второ тромесечие од бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од BellaS, 19 јуни 2014.

  1. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    870
    Допаѓања:
    1.086
    Пол:
    Женски
    Која е цената на 2 скрининг во систина
     
  2. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    денес имав прв преглед во второ тромесечие. претходниот преглед ми беше првиот скрининг и постелката тогаш беше на заден ѕид, а сега е на преден. не знаев дека може да смени позиција? :^)
     
  3. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    4550ден за едно бебче
     
    На Moce19 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Moce19

    Moce19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    2.815
    Пол:
    Женски
    Znaci za dve e duplo... Da znam sto me ceka hh
     
  5. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    хахахах мислам дека е околу 6000 за близначиња не сум сигурна , на закажување прашуваат бременоста дали е со еден плод па кажуваат цена :)
     
    На Moce19 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Moce19

    Moce19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    2.815
    Пол:
    Женски
    Јас пред два дена закажав, ни ме прашаа ни ништо.. Хаха ајде нема везе колку е толку е :inlove:
     
    На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anaskopje

    Anaskopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    За две е 6100, ама мене ми наплати 4550 дека водам бременост таму.
     
    На Moce19 и naturallmess им се допаѓа ова.
  8. Moce19

    Moce19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    2.815
    Пол:
    Женски
    И јас од почеток сум таму дека со ивф, прво кај Лазаревски, па тој ме препрати кај Гордана Петровска па може и мене толку ќе ми наплатат, баш ќе видам. :inlove:
     
    На Anaskopje му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Anaskopje

    Anaskopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    И јас сум кај Поповиќ и тој ме препрати кај Димчев. Те имаат во систем па мислам дека ќе ти наплати помалку. :*
     
    На Moce19 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    што пиете за главоболка, а да не е апче или кафе?
     
  11. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Многу течности како вода, газирана вода исто така со лимон може да помогне, темна просторија, масажа, спиење...
    Јас така поминав еве од февруари до сега немам апче испиено
     
    На BabyD0ll и rainbow_bb им се допаѓа ова.
  12. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    изгледа ме боли ради недостаток на вода, нешто не ми оди лесно пиењето вода во последно време. ќе пробам со кисела и лимон.
     
  13. Ana_zvezda86

    Ana_zvezda86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site. Prilicno sum nova tuka, pa sakav da slusnam nekoe mislenje i voedno da spodelam so vas iskustvo. Vtora bremenost mi e sega, prvo bebe ima godinka dena :) iskreno i prviot pat i sega se si tece najnormalno duri vtoriov pat polesno, moze posto nemam vreme da se svrtam od prvoto. Nosot mi e zatnat skoro od pocetok i nisto ne pomaga osven kapki septonazal, dali nekoja se soocila so slicen problem, alergija li e sto li e, ili hormoni..? Vo odnos na iskustvo od prvoto, mnogu od vas sigurno se mislat kade za poragaj, sakam najsrdecno da vi ja preporacam Dr Gordana Petrovska od Sistina. Jas sum prezadovolna, pominav kako carica,i na poragaj i posle poragaj, kako sto i zasluzuva sekoja zena da pomine posle se sto pominala 9 meseci a ne da pominuva stresni momenti. Se poragav so carski, znaci posle samo dva dena mozev da stanam i da pravam se, da ne zboram posle 5 pominati tamu, izlegov od tamu nasminkana i na stikla. Celiot tim e tolku profesionalen i imaat takva griza za pacienti veruvajte toa nikade go nema. Moj sovet e ako treba zemete kredit, ili ne odete naredno leto na odmor ama osetete se i vie i bebeto kako luge, kako sto dolikuva i za zal e retko kaj nas. So mene vo soba imase zena sto prviot pat se poragala na drzavna, toa sto mi gi kazuvase za tamu ne mi se veruvase. Toa ne zasluzuva ni edna majka. Zenata imase traumi i se resila za vtoro dete tek posle 4 godini. A jas posle 7 meseci . Shala na strana, posakuvam lesen poragaj na site i lesno oporavuvanje. Baknezi od mene
     
    На Brpbrp, Fatalnata, K7M10J и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.674
    Допаѓања:
    52.084
    Пол:
    Женски
    Денес бев на контрола кај др Личоски,ми направи како скрининг машала детето е понапредно скоро за 2 недели, и ќеркичка носам:inlove: Многу ептен се издрадував пред се дека е здраво и постелката е скроз супер, се чуди зошто матичната ми дала утрогестан и рече да ги прекинам.
    Бебето е свртено карлично но има време ќе се сврти. Денес и прв пат го осетив баш убаво:$ Ми се покажа на предниот дел на стомакот:inlove: Мамичка е најсреќна и едвај чека да почне со купување:l:
     
    На Izzy_0504, Allwayshappygirl, Bicka77 и 21 други им се допаѓа ова.
  15. Mermaid

    Mermaid Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    295
    Со лесно❤️ Ти кажаа дека е понапредно во поглед на тежина?
     
    На thelittle17 и mssuniquee им се допаѓа ова.
  16. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.674
    Допаѓања:
    52.084
    Пол:
    Женски
    Да :) Го мереше и главчето и ноџињата цело и рече и ова ќе биде крупно:inlove:
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.682
    Пол:
    Женски
    Постелката не се движи туку се поместува како расте матката, пошо залепена е за неа. Не е битно дали е на преден или заден ѕид, само да не биде долу близу цервикс.
     
    На rainbow_bb, Brpbrp и thelittle17 им се допаѓа ова.
  18. Diva0710

    Diva0710 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2016
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Женски денес сум 16+2 и од вчера некако осеќам чудни сензации кај вагината...како боцкање, чешкање, притисок...не се јаки ама не ми даваат мир...можно ли е некоја инфекција да имам?Пред 1,5 недела бев на контрола и докторот ме прегледа вагинално не ми спомна ништо дека имам...Искуство или совет? Фала ❤️
     
  19. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    А некој исцедок да не имаш? Следи тоа... направи си успат уринокултура. Миј се со чај со камилица па ако не ти се смири најдобро брисеви да правиш...
     
  20. Diva0710

    Diva0710 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2016
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Имам исцедок стандард уште од почетокот на бременоста...мокрача ми земаат на секој преглед што конкретно прегледуваат на неа незз знам сигурно дека за протеини во мокрача гледаат. Живеам во Германија и мн не кажуваат ако не ми се јави докторот значи се е Ок. Затоа сум збунка
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.