1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вљубениот ерген (Kiralık Aşk)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 14 јули 2016.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Dali nekoj ja prati serijava?
  [​IMG]

  Mozam samo da vi kazam deka e daleku od tipicna turska serija,Serijava e neverojatno dobra :)

  [​IMG]
  Ja zagledav na internet i od mene ima ogromno DA, se nadevam ke ja davaat kaj nas, ubedlivo najdobroto od Turcija,moderna sovremena,komicna,ma preodlicna :)
   
  На Yassie96, Crna Dama и Bage.1117 им се допаѓа ова.
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Јас ја следам редовно, т.е нели скоро заврши првата сезона.

  Искрено, на почетокот навистина ми се допаѓаше содржината, имаше многу комични ситуации, а глумциве имаат неверојатна хемија.
  Но, кај средината стана премногу досадна, бесмислена да не речам, бидејќи ептен ја завлечкаа главната приказна. Последните епизоди пред крајот се оправи малку, ама мислам дека премногу се 52 епизоди, па и плус втора сезона, сепак не е толку комплицирано креирана приказна за да се создаваат толку епизоди.
  Ќе видиме што ќе се случува втората сезона, се надевам ќе додадат нови случувања.
   
  На eliesaab, Ketchup и ludoto19 им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Јас имам изгледано некои 15 епизоди, не можев да ги најдам повеќе..Да малку ја развлекоа со тие карања, имаше простор да се направи ептен интересна,почетокот многу ама многу ми се допадна полн погодок :) за натака не знам ама еве ти викаш продолжило така да се одвива :/ Ептен хемија има меѓу актерите тоа многу ми се свиѓа, а и доста комедија, тетката и оној педерастичниот ми се многу смешни :D А сигурно трупаат епизоди бидејќи е многу популарна серијава во Турција, па да ја држат во етер :)
   
  На Marossa и Ketchup им се допаѓа ова.
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Да да, ептен е популарна, си држи високи рејтинзи :D

  Ама каква бонбона е Омер, најмногу за него ја гледам, пресекси човече :$:D
   
  На Crna Dama, sj *O* и ludoto19 им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Аууу ЕПТЕН :) ама и Дефне ми е многу убава :) Баш убав пар ми се
   
  На sj *O* и Marossa им се допаѓа ова.
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Од есен и во Македонија.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. linguaragazza

  linguaragazza Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Ова озбилно?
  Јас баш и не ги пратам турските серии, ама оваа од почеток си ја следев на нет. Вистина едно време ја завлекоа ептен,ама пак на крајот се оправија. Едвај чекам втора сезона
   
 8. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Нови ликови...
   

  Прикачени фајлови:

 9. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Знам досадна сум веќе ама ја видовте најавата за новата сезона?
  Што мислите?
   
  На Yassie96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. linguaragazza

  linguaragazza Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  ^ Вечерва ќе има најверојатно и втора најава. Јас од првава ништо не сфатив... Освен кој ќе биде во втората сезона. Искрено баш ме интересира на кој начин ќе ги отпишат Јасемин и Суде од серијата бидејќи и двете кажаа дека веќе нема да играат во неа.
   
 11. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Јас првата најава ја сфатив како сите да се во исчекување на почетокот на новата сезона. Втората најава и јас ја чекав денес ама ништо и за крај морам да кажам дека на Бариш дефинитивно не му стои бада (facepalm)
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. linguaragazza

  linguaragazza Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Леле да! Ептен никаков ми е со брадата. Одблиску кога го даваат на крајот од најавата ми се згади. Ептен нечисто ми делуваше.
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Иии конечноо 2та најавааа

  Јасно ми е дека ништо не ми е јасно
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  9.521
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам и ми здосади. Мислам повише од 30 епизоди они никако да се клецнат :^) Сериозно? А ја тоа чекум цело време...
  Па досадни ми станаа :smoke:
   
 15. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Вљубениот Ерген бе (facepalm)
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  485
  многу знаат да преведаат живи глупсти е преводот
   
  Последна измена: 24 јануари 2017
  На *Amethyst*, eliesaab, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Тотален хаос е преводо! Глупости у боја!
   
 19. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  133
  Едвај чекам да почнит..Ама преводов на серијава таман го погодиле абе експерти се нема шо..
   
  На linguaragazza и BI-44 им се допаѓа ова.
 20. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  485