1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вљубениот ерген (Kiralık Aşk)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 14 јули 2016.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Значи Корај ми е :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: врв.
    Само дрнда
     
    На srcence1607, The Saturdays и Antebellum им се допаѓа ова.
  2. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    После 1001 ноќ и Кога лисјата паѓаат си реков повеќе убави турски серии "амин" и не сум гледала ниедна друга, но кога ја одгледав првата епизода од оваа серија ми влезе в душа и одма се заљубив и во неа и во Омер секако. :inlove: Предобра е серијава.. Кориш си е закон, пресмешен е. А "гнасната" Јасемин добро е што не игра во втората сезона.:lol: :lol:
     
    На Rabbit, joy1 и Antebellum им се допаѓа ова.
  3. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    4.745
    Мене сите што се караат со Корај ми се интересни. :lol:
     
    На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Пуштив другиве серии со Омерче што се, ама дефинитивно типични турски серии се, така да сепак нема да продолжам да гледам турски серии... Се надевам во скоро ќе снимат некоја нова со него, слична на оваа
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  5. navyforever

    navyforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Ја глеам на интернет Корај ми е најинтересен :D
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    На сител што ќе почне ќе биде интересна сал шо има 24 епизоди
     
  7. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Во кои други серии игра Омер?
     
  8. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Имаш погоре
     
  9. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Амаа не е Омер во него нели?

    Иначе да не ме сфативте погрешно, да не ве мачам џабе да ми препорачувате. Не гледам турски серии не ми се допаѓаат и немам во план да ги гледам, оваа ја изгледав највеќе ради Омер, ми постираше некоја феминка други серии со него, и благодарам многу но не ми се допадна ниту една, ако започнат некоја нова со него, сега што ќе се снима можеби ќе ја гледам.
    *Едит: сега видов ти дека си ми пишала кои се други со омер ЗНАЧИ тебе ти благодарам :D

    Ајде да си коментираме, вие што гледате на тв до каде сте? кој ви е омилен лик, кој највеќе ве нервира, кој ви е најубав?

    -Јас како што кажав и од уста не го извадив Омер ми е најјубав но на моменти ме нервираа, од женските на почеток Јасемин подоцна некако ми се разгрдува, исто и Ферјал или како и да се пишува, она ми е многу убава.
    Неро и Кориш колку ги обожавам толку ме нервираат, имаше моменти кога го мотав делот со Нериман, неможав да го издржам нејзиното хистерично врискање.
    Ликови кои најмногу ме нервираа во текот на цела серија Из, Фикрет и Дерја
     
    На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мене на почетокот Јасемин со нејзиниот амбициозен став. Фикрет не е лоша личност, само што е збунета малку.
    Нериман ме наљути кога ја понижи Дефне со тоа "која си ти, а кој е Омер Ипликчи". Не ја сакам и кога го гледам на јутуб ги премотувам тие делови.
    Омер има изградено лик на бесчувствителен тип што мене многу ми се свиѓа таков тип на човек, интересен ми е. Во 41 епизода ќе има испади на љубомора.
    Трамба леле каков лик - одвратен ми е дури и самиот актер ми е одвратен.
    Исто ми се допаѓа и Исо, сличен на Омер во карактер, ама сепак Омер е ноу 1.

    Најсмешна ми е слугинката на Нериман - Мине, кога ќе ги направи тие фаци хахахах
    Кориш секако голема будала е, сите ги мрази ама и сите ги сака, кога ќе изглуми инфаркт сите ги дигна на нозе само затоа што е осамен и му е досадно.
    Потоа Суде - антипатична ми е, само прави сплетки, го обвинува Омер дека ја разделил од Синан кога била тинејџерка зашто го сакала.
    Синан ми е сладок тип.
    Из - што знам, превртлива жена.
    Да ви кажам прва турска серија е што ми се допаднала волку.
     
    На CrAzZyYy и Antebellum им се допаѓа ова.
  11. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Јас ги обожавам од женските ликови : Седа- прекрасна, мила, упорна, Дефне се разбира постојано ме насмева и прекрасно изгледа, Јасемин ми беше добра глумица на почетокот ме нервираше но подоцна ми стана омилена и Нарин ми е премногу смешна.
    Нериман ми е некако ни таму ни ваму на моменти ми е смешна на моменти не можам да ја поднесам исто како и Суде, а Ајшегул ми е мила но многу нерешителна и понекогаш ме нервира нејзниот карактер...
    А од машките ликови секако Омер прекрасен избор на глумец ми се допаѓа како ја искажува неговата љубов спрема Дефне и неговата одлучност, Синан ми е најдобаар и најсмешен го обожавам и конечно да си одговара со личноста во која е заљубен, со Седа ми се прекрасни заедно а претходно ниту со Јасемин, ниту со Седа и ниту со Дефне не ми одговараше, Исо е душа од човек. вистински пријател и секогаш е подготвен да помогне, Сердар ми е смешен на моменти бидејки тој секогаш се дознава последен, Корај ми е исто како и Нериман двајцата во пакет, но сепак да не беа тие немаше да биде толку смешна серијата..
     
    На Crna Dama, buba4e89, CrAzZyYy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Атлетичарката

    Атлетичарката Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2016
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Единствена турска серија која ми е жал што заврши. Е сеа Дефне ми е омилена во серијата, уште коа ќе се спојат со Омер се неодоливи. Омер ми е многу интересен коа ќе му текне нешто а Дефне пак ми е многу интересна коа ќе се збуни поради тоа што Омер ја погледнал или и кажал нешто. Синан ми е најпозитивниот лик во серијата. Јасемин ич не ја сакам. Човекот кој секој би го сакал за другар е Исо. Нериман и Корај во тандем се неподносливи свака му част на Неджми како ги поднесува. Сепак омилен ми е Памирико (Памир) затоа што на еден начин е лош а на друг е добар и секако многу е убав.Мине ми е многу смешна кога ја емитира Нериман. Најинтересни сцени ми се која Дефне ќе сака да ја истепа Јасемин, кога Корај нема да и даде на Дефне да јаде јаболко со изговорот дека Ева го натерала Адам да направи грев со јаболко, кога Омер ќе го успие Корај со коктелот,исто така кога Омер ќе црта графит со Из и поради љубомората Дефне ќе го избрише тој графит и ќе нацрта нов многу убав,на свадбата кога ќе и го истурат пиењето врз нејзе....
     
    На tace73 и Antebellum им се допаѓа ова.
  13. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    Серија баш како по мој вкус (мислам полудев кога ја чекав 2рата сезона) Дефне и Омер знаат такви емоции да предизвикаат уфф.... Од ликовите најомилен ми беше Коришш, без него серијата немаше да биде тоа што е. Нериман беше онака како негативец кој мора да го има но ми стана одвратна кога ја уценуваше Дефне за да и ги врато парите но Нериман со нејзините лудости сепак беше незаменлива :D:D Синан секогаш ведар и комичен, Дефне растргана помеѓу вистината и лагата, Исо гласот на разумот, Омер ледениот крал и Нихан се ликовите кои сигурно ќе ги следам и по крајот на серијава затоа што стварно заслужија. Најсмешна сцена ми беше тепачката на Корај и Синан во ресторанот:rofl::rofl::rofl: и кога и ја истурија лимонадата на Дефне. Аа Седа ја заборавив мила и посветена мајка пример за сите останати...:l:
     
    На Атлетичарката, Veki4kaa и Antebellum им се допаѓа ова.
  14. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    А како го објаснуваат исфрлањето на јасмин у втората сезона
     
  15. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    Ќе кажат дека Јасемин се развела од Синан и си заминала.
     
  16. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    По мене тоа беше многу бесмислено, глупи изговори
    и Јасемин и Суде, Неџми исто малку го има и Трамба.... Тоа многу ме разочара ама сепак се им е опростено благодарение на Омер..хехех
    Иначее читав на турските форуми и на српските, нагло ја скратиле серијата требало подолго да трае и фановите биле револтирани и не дозволувале да има гледаност серијата што била во терминот место ИЉ.
     
  17. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Значи тепачката кога ја гледав со Кориш и СИнан стомак ме заболе од смеа хахаха
    Омилена серија ми е, јас сум стасана до 59 епизода да ја завршам до крај пак ќе си ја гледам од почеток :D
     
    На Antebellum, Eoo и CrAzZyYy им се допаѓа ова.
  18. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Fala draga
     
    На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.660
    Пол:
    Женски
    Ретко убава турска серија во последно време.
    Омер и Дефне ми се :inlove::inlove::inlove:
     
    На Antebellum, Eoo, tace73 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Што се случува со Омер од како Дефне ќе му го даде подарокот Леприкон?