1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

В/П (вистина или предизвик)

Дискусија во 'Канта' започната од Lolo5, 1 март 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  792
  Пол:
  Женски
  Ако има ваква тема слободно канта.
  Мислам дека повеќето ги знаете правилата на играва. Еден прашува в/п и потоа треба да му зададе предизвик или да му постави прашање на тој што му одговорил, во зависност од тоа дали одбрал вистина или предизвик.
  Па еве јас почнувам
  В или П?
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.959
  Допаѓања:
  19.862
  Пол:
  Женски
  Вистина
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  792
  Пол:
  Женски
  Колку пати јадеше денес ?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.