1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ГМО во МК

Дискусија во 'Канта' започната од Girl1983, 4 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Girl1983

  Girl1983 Активен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Дали во МК веќе јадеме ГМО? Какво е вашето мислење?
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Има ГМО во Мк но јас искрено сум против. Сепак природата знае што си прави. Не ми треба храна од ИНКУБАТОР кажано на некој начин. ПРОТИВ ! Ни научниците не се сигурни дали е подобра или не е.
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.204
  Допаѓања:
  152.314
  Пол:
  Женски
  А да појасни некој што значи кратенката ГМО?
   
 4. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Генетски модифицирана храна.
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.513
  Допаѓања:
  58.918
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.