1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.627
  Пијам и газирана вода, ама сепак вода си е вода. Ништо нема да изберам пред вода. Секогш ја пијам во големи количини. Особено летото, секогаш до мене има големо шише со не толку ладна вода. Како само ти го милува грлото...
  Јас не сум љубител на газирани пијалоци, ниту пак на алхохол, па неможам да сфатам кога некој жедта си ја убива со пиво или со газиран сок. Искрено мене ми е мака да ги пијам овие две работи.
  Така да, ништо не освежува како обична вода :emo:
   
 2. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Само обична вода, не пијам газирана.. :)
   
 3. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Обична, многу ретко газирана, и ако пијам газирана тогаш пијам медиум.
   
 5. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Обична, не пијам газирана.
   
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.853
  Допаѓања:
  103.644
  Пол:
  Женски
  Пијам и тоа и тоа. Кај мене речиси секогаш има газирана вода. Меѓутоа кога осеќам жед, вистинска жед си пијам обична. Газираната ми е повеќе кога чувствувам дека стомакот не ми функционира ко’ што треба.
  Мада не е баш дека поретко ја пијам
   
 7. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  9.747
  Пол:
  Женски
  Обична . Газирана само по една голтка две најмногу и ми се згадува -.-
   
 8. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  3.212
  Пол:
  Женски
  газираната не ја поднесувам а и не гледам причина поради која би ја пиела така да си останувам на обичната вода газирана се на се ако имам пробано два пати и тоа голтка две и воопшто не ми се допаѓа, едвај пијам газирани сокови а не па газирана вода
   
 9. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Не пијам газирана вода :shake: само обична.
   
 10. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
  Јас пијам само обична вода и по можност да е ладна :) Газираната вода почнав да ја избегнувам откако на мајка ми еден доктор и кажа дека постои можност за настанување на песок во бубрезите од конзумирање на големо количество на кисела вода, затоа што вишокот на јони (кои ги има во големо количество во газираната вода) се таложел во бубрезите, во зависност од нивната функција некои можат да ги исфрлуваат а некои помалку.
   
 11. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  661
  обична :up:
   
  На invisiable му/ѝ се допаѓа ова.
 12. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  68
  Ни тоа ни тоа. :D
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Обичната е класика :lol: :lol:
   
 14. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  :rock:
   
 15. GlamorousGirl

  GlamorousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  92
  Обична! Газирана не пијам. :emo:
   
 16. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Нема ништо подобро од овичната вода,порано пиев и газирана ама не многу,сега веќе воопшто не пијам.
  Обичната ми е незаменлива :)
   
 17. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  334
  Обична, па добра вода со лимон, пелистерка!!! :)
   
 18. zver4eto

  zver4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Dobra voda Medium :D
   
 19. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Обична вода без конкуренција:) по осум чаши на ден
  Додека минерална многу ретко кога сум излезена и не ми се пие некој друг вид на пијалок.
   
 20. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Обична вода, чат пат во неа си ставам и лимонче, супер ми е.