1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.228
  Пол:
  Женски
 2. coralin-e

  coralin-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  98
  Газирана. Особено тие од Добра Вода, со алое вера, ѓумбир, портокал. Газирана вода > Сок.
   
 3. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
 4. Keri

  Keri Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Обична! Газирана воопшто не сакам.
   
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Добра вода!
  [​IMG]
  Љубовта моја. Нема ден да не пијам.
  Полека полека почнав да избегнувам газирани сокови, само на пепси не може да одолеам, друго не пијам.
  А добрата вода, ми е перфектно нешто. Да не беше толку скапа, обична вода немаше да се напијам.
   
 6. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  Газирана :mm:
   
 7. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.333
  Допаѓања:
  16.156
  Пол:
  Женски
  Обична
   
 8. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  5.983
  Пол:
  Женски
  Обична вода,многу ретко газирана ...
   
 9. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Газирана вода никогаш не пијам. Обична можам да испијам цело шише од еднаш, а газираната едвај две голтки. Одвратна ми е. Значи thumbs up за обичната :)
   
 10. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  464
  Обична вода, газирана воопшто не пијам
   
 11. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
 12. Bile15

  Bile15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  38
  Обична.
   
 13. MDonovich

  MDonovich Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  42
  Пијам и газирана и обична. Но газирана поретко.
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  И двете ама газираната ми е поубава.
   
 15. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  378
 16. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.027
  Обична вода по 5l на ден конзумирам.
  Газирана вода конзумирам многу ретко.Сум пробала со вкус на лимон и убава е. И секако доколку би била жедна попрво би земала обична вода ,отколку газирана. :)
   
 17. missfortuna

  missfortuna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  170
  Сакам газирана пелистерка за освежување, секогаш ме офрешува посебно со кафенце, многу ја сакам во мало срчено шишенце.
  Обична пијам доволно и тоа Ладна и Јана со вкус, но не ја внесувам во преголеми количини затоа што јадам многу овоштија и зеланчук, пијам сокчиња и многу чај, па ги задоволувам потребите за вода.
  Ич не ја сакам водата од чешма овде во Битола не ми е убава, тврда е многу, а и не ми е навикната.
   
 18. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  943
  Пол:
  Женски
  Зависи кога како ама повеќе обична.
   
 19. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Пијам и газирана, но мноогу ретко. Обичната вода повеќе ја сакам, повеќе ме освежува едноставно вода си е вода неможе да се мери со газираната.
   
 20. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  газирана многу почесто од обична додека газирани сокови воопшто осмвен ако не сум на слава па ај да се напијам сокче инаку живеам во Драчево но тоа спаѓа во Кисела Вода