1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Обична. Во средно ги обожавав на Добра вода газираните со вкус, ама ми изнакажаа еден куп работи како се штетни и престанав да ги пијам. А и не освежуваа, туку после нив бев уште пожедна.
   
  На korisnichka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  5.826
  Пол:
  Женски
  Обична дефинитивно
   
 3. ninorta

  ninorta Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
 4. DamaMk

  DamaMk Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  dobra voda so portokalovo kapace.... the best!!!
   
 5. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.388
 6. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.964
  Допаѓања:
  41.900
  Пол:
  Женски
  Обична
  Неможам да пијам никако газирана не ми е убава, имам пробано само 2-3 и толку.
   
 7. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.214
  Пол:
  Женски
 8. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Јас ги сакам и ги пијам газираните на Добра Вода со вкус, сега ме ставаш во дилема да престанам да ги пијам :D.
   
 9. Marijana93

  Marijana93 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  4.307
 10. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  1.631
  Лекарите советуваат (а и општопознато е) дека обичната вода е едноставно најдобра и најздрава. Како особено таква ја препорачуваат водата која постојано тече, „жива“ вода :) Водата во шише се смета за „мртва“ вода.
  Лично мене највеќе ме оджеднува обичната вода, но и покрај тоа многу ретко ја пијам. А знам дека треба.
  Пијам средно газирана. Новата вода на визијана со магнезиум ја обожавам, онаа темно плавата најдобра ми е. Ниту е прегазирана ниту е обична.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.192
  Допаѓања:
  42.288
  Пол:
  Женски
  Обична дефинитивно, воопшто не ми е убава газираната.
   
 12. Nane2356

  Nane2356 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Женски
 13. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.538
  Пол:
  Женски
  Обична, а газирана пијам по потреба кога имам низок притисок:)
   
 14. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Обична, евентуално добра вода со вкус газирана ама ретко.
   
 15. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
 16. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Добра вода со вкус од портокал или бела праска :inlove::inlove::inlove:
   
 17. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  Дали пиете кисела вода и колку често пиете? Ne pijam gadna mi e
  Како ви се допаѓа вкусот? Loso
  Дали кога би биле жедни попрво би купиле шише со обична или шише со кисела вода? Obichna
  Дали сакате да мешате сок џус со кисела вода? Nee ic
  Дали знаете какви дејства има киселата вода врз човековиот организам и дали помага во слабеењето како што некои кажуваат? Neznam ne e bas zdrava
  Дали мислите дека пречесто конзумирање на киселата вода, т.е. секојдневно е штетно? Da
   
 18. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Машки
  Само обична ретко пијам газирана.
   
 19. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  28.125
  Definitivno obicna, gazirana dali se imam napieno 2,3 pati do sega ( sigurno sum nemala dr.izbor koga sum ja piela ).
   
 20. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Obicna DEFINITIVNO!