Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. busavobebe

  busavobebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  833
  Пол:
  Женски
 2. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.923
  Допаѓања:
  65.079
  Samo gazirana :D
   
 3. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  Обична, најобична Битолска вода.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.161
  Пол:
  Женски
  Само газирана . Толку ми е слатка што 1л на ден обавезно.
   
 5. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.752
  Пол:
  Женски
  Веќе некое време се откажав од газирани пијалоци.
  Си пијам обична вода и тоа многу.
   
 6. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.869
  Допаѓања:
  26.606
  Пол:
  Женски
  Пола пола...битно да е вода.. По 2л минимум дневно
   
  На alena19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  28.943
  Пол:
  Женски
  Обична.
  Пијам многу, 3-4л дневно обавезно
   
 8. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.429
  Допаѓања:
  25.333
  Пол:
  Женски
  Oбична,газираната ја купувам само за некој рецепт или кога сакам да додадам лимон во водата и да се освежам.
   
  На teteks му/ѝ се допаѓа ова.
 9. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Сеедно.Газирана многу ретко купувам,убава ми беше една со вкус на лимон,не ми текнува како се викаше.Убава е за освежување.
   
 10. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.777
  Допаѓања:
  29.314
  Пол:
  Женски
  Обична. Не сакам многу газирани пијалоци :)
   
 11. nikolija2

  nikolija2 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Обична,можам еден тон да испијам ми се чини,газираната не ја обожавам многу,скоро ич
   
 12. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  53.838
  Пол:
  Женски
 13. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
  Преферирам обична, ретко пијам газирана вода.
   
 14. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  139
  Обична, не сакам многу газирана... Не ни пијам али на Добра вода од џумбир не можам да одолеаммм !:inlove::inlove::inlove:
   
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.082
  Допаѓања:
  21.302
  Пол:
  Женски
  Чешмовача онли :rofl: газирано пијам ептен ретко , најубава газирана ми беше Менада со вкус на лимон , ама ги нема повеќе :(
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.641
  Пол:
  Женски
  Негазирана, дефинитивно. Газирана пијам, но со усул.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.892
  Допаѓања:
  19.659
  Пол:
  Женски
  Негазирана секако.
  Газирана само за трезнење :rofl: