Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. Bloom

  Bloom Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  40
  Обична.
  Минерална пијам само кога ми е лошо. :puke:
   
 2. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  И таква и таква! Вчера бев низ град и ми се пиеше вода па си купив Bonaqua газирана, не знам дали до тоа или до што беше ама ептен ме поду дури едвај чекав дома да си дојдам, имав грчеви. Ми се чини дека во последно време од газирано добивам грчеви, можно ли е? :^)
  Инаку морам да се согласам со Mishela дека газирана вода со вкус на лимон ми е = на сјај за миење садови + CO2 :D
  Поздрав до комшиите :hai:
   
 3. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Обична дефинитвно..без обична вода не се живее :D
   
 4. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Обична. Ептен ретко пијам газирана вода, кога немам ништо друго. А без обична вода не можам.
   
 5. lovelost

  lovelost Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  15
  Обична пијам, минерална неможам, ич не ми е убава и плус стомачето ми го дува :D :D :$
   
 6. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Пијам обична.
  Кога ќе се напијам газирана чинам воопшто не сум се напила вода. |(
   
 7. palacinka

  palacinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Обична- негазирана, газирана ми го дуе стомакот и создава непријатни гасови :envy:
   
 8. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Воопшто не пијам газирано, секогаш пијам обична вода, газирана ептен кога ми е лошо само и тоа со тешки маки ја голтам. Не пијам ниту газирани сокови, едноставно не поднесувам газирано
   
 9. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  што би рекла мајка ми пубо од вода нема...обична вода само....газирана не...не ми оди низ грло некако :D
   
 10. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  Пијам и обична и газирана вода,но сепак обичната ми е по убава бидејки можам и едно шише да испијам фазирана вода и пак да ми се пие.Обична вода си е обична и ништо не може да ја замени.
   
 11. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Пијам кисела вода често и ми се допаѓа вкусот но кога сум жедна попрво би купила обична отколку кисела вода бидејки обичната повеке ми го намалува жедот и+киселата ме режи на грлото а нели ако си жеден ке го накрениш цело шише :D Никогаш не мешам сок џус со кисела вода едноставно не ми се вклопват,а не верувам и во тоа дека помага во слабеењето бидејки според мене газираните пијалоци ги дујат стомачината :D А за пречестото конзумирање дали е штетно не знам но се што е во неразумно количини е штетно нели? :)
   
 12. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Доста често пијам газирана вода, да не речам секојдневно! Мене пак ми ја гаси жедта и баш ме освежува особено во жешките денови!
  Најчесто пијам Добра вода актив или велнес, а си пијам и обична Кожувчанка (помалце газирана ми е од Пелистерката и затоа повеќе ми се допаѓа)
   
 13. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  2.247
  Пол:
  Женски
  Повеќе пијам обична вода, но сепак газираната повеќе ја сакам :) Најчесто земам од Горска со вкус на лимон или пак Пелистерка, а кога земам обична земам Јана. :)
   
 14. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Пијам само обична,најчесто Јана или адна.Газирана воопшто.Порано пиев,ама кога сватив дека премногу ме дуе и плус и киселини ми прави,ја откажав скроз.Така да од чешма истечена ми е најслатка и најубава :D
   
 15. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Газирано воопшто не пијам. Ни вода газирана, ни сокови газирани. Сум пробувала да пијам, но не не и не. Никако неможам :) така да само обична вода си пијам :)
   
 16. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Газирана вода пијам само кога нема обична :D
  Шалата на страна мојот омилен пијалок ми е обична вода. Секој ден пијам само 1.5-2литри вода а некогаш и повеќе, а плус е тоа што пијам и други течности па во ден ми излегува над 3 литри течност. :)
   
 17. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Сакам да ве прашам дали обична вода пиете само купечка или и од чешма? :)
  Дека имам многу пријателки кои не сакаат да пијат од чешма, па таа вода ја користат само за бањање, а си претпочитаат да пијат купечка, па 24/7 имаат шише во фрижидер.
   
 18. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Обична , и газирана пијам но како може да се спореди газирана и обична ? Обичната вода дефинитивно..
   
 19. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  почести обична не ја сакам газираната вода
   
 20. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Најчесто пијам обична вода, и тоа Роса или Горска.Газираната многу ме дуе, иако многу ја сакам Добра вода Велнес.Од чешма не пијам-многу хлор има и топла е :tmi: