1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Повеќе преферирам да пијам обична вода,a газирана ретко.Кога би била жедна попрво би зела обична вода.Најчесто пијам Роса и Ладна :lol:
   
 2. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Пијам најмногу обична вода, Роса или Ладна, но пред некој ден, баш во кафиќ седев и си порачав газирана пелистерка, со лимон многу, и многу ми се допадна, меурчињата ауууу, со лимонче перфектно.
   
  На Special.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  јас не пијам многу газирана секогаш обична :)
   
 4. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Обична. Многу вода пијам, сега кај една другарка кога одам, нон стоп газирана ми става оти таква ја пие, ама немам против.
   
 5. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Понекогаш имам потреба за чаша кисела вода, а и кога пијам пијам газирана вода со вкус на лимон.
  Се сеќавам дека порано џусот си го растварав со кисела вода, или пак домашниот сок за растварање и во него ќе исцедев лимон. Навистина ме освежуваше.

  Сега преферирам да пијам флаширана вода- веќе три години. Понекогаш се случува да се напијам вода од чешма, но искрено сега ми нема убав вкус.

  Најмногу пијам Горска, бидејќи мислам дека е најдобра.
   
 6. gochhe

  gochhe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Комуналка диетална :rofl:
   
 7. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Кисела вода воопшто не пијам, многу ми е гаден вкусот. :puke:
  Кога сум жедна секогаш пијам обична вода и никогаш не сакам да мешам џус со к. вода :tmi: :lol:
  За другиве прашања немам појма :lol:
  (не живеам во Кисела Вода. :P)
   
 8. Jasmina.A

  Jasmina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  да бидеме искрени девојки не сакаме газирани а сакаме. зошто напишав вака епа затоа што газираните пијалои дебелат повекје одколку што мислиме, а доколку сакаме да се освжиме сигурно нема да зимате сон ка ратсварње нели?! затоа финтата е да пијеме али поумерено односно поретко. :)
   
 9. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  Обичната е оригинал а газираната фалсификат според мене :D
   
 10. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Многу ретко пијам газирана вода, ако има дома можеби ќе се напијам. Кога сум жедна секогаш купувам обична вода, обична си е обична. Вкусот е океј, не го сакам премногу. Никогаш не мешам џус и газирана вода.
   
 11. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Обична...
  Газираната не би ја пиела и да умирам од жед. :sweat:
   
 12. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.135
  Допаѓања:
  84.636
  Пол:
  Женски
  Од македонските ја сакам само еко Визиана..благо газирана...а од негазираните само Роса...а ако нема ниедна тогаш и комуналка е добра :D Пелистерка и Кожувчанка не ги сакам :|
   
 13. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Повеќе сакам обична вода,од чешма,ама само дома ми е убава водата од чешма.Кисела вода многу ретко пијам,дури и кога има дома кисела пијам обична.

  (да,живеам во Кисела Вода)
   
 14. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  обична,од кисела ми се :puke: ..
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Hе пијам воопшто,и ме нервира кога одиме по гости и им барам вода,а тие ми носат кисела вода :swear:
  :lol:
  Oбична вода 8)
  Hе,па тоа е одвратно :puke:
  исти како и другите газирани пијалаци,сум слушнала дека помага за слабеење,но мене ме дуе и ја сметам за нездрава :?:
  Mислам да,за мене тоа е исто како да пиеш кока-кола :wasntme:
   
 16. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Дали пиете кисела вода и колку често пиете?Не пијам кисела вода :D
  Како ви се допаѓа вкусот?Не ми се допаѓа, затоа не ја пијам :D
  Дали кога би биле жедни попрво би купиле шише со обична или шише со кисела вода?Обична вода :l:
  Дали сакате да мешате сок џус со кисела вода?Не сакам, не ги мешам никогаш
  Дали знаете какви дејства има киселата вода врз човековиот организам и дали помага во слабеењето како што некои кажуваат? Не знам :D
  Дали мислите дека пречесто конзумирање на киселата вода, т.е. секојдневно е штезао? Неам појма..

  ПИЈАМ САМО ОБИЧНА ВОДА ВО ГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ :D :D :rock:
   
 17. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  99
  Обична роса иако последниве денови пијам горска газирана..... несто душава ми бара газирано па наместо сок пијам вода :D
   
 18. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Газирана :)
   
 19. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  [​IMG]
  а од газираните [​IMG]
   
 20. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Обична вода пијам само (најчесто флаширана, но и од чешма понекогаш...) Газирано не сакам да пијам...
  Иначе за флашираната вода гледам да нема многу карбонати внатре и натриумот да е низок...

  Најубав пијалок ми е ладна обична вода, флаширана со Цедевита од портокал... :inlove: