Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  обична... газирана никогаш во животов не се имам напиено, неможам да ја поднесам..
   
 2. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  обична од газирана ме боли грло, башка обичната повеќе ми ја гаси жедта.
   
 3. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.498
  Зависи од ситуација....

  Од газирани Кнјаз Милош и Добра вода со розово капаче (средно газирана)
  Од минералните не газирани Јана и Роса; понекогаш Јана со вкус од брусница
   
 4. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  2.486
  Пол:
  Женски
  Газирана вода обожавам... иако знам ми го надувува стомакот, иако ме гребе грлото али луѓе никој друг како газираната не ми ја гаси жедта... здрава ил нездрава ја пијам нон стоп... :)
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Газирана,обична не баш многу,незнам зашто ама неможам да ја пијам.
   
 6. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Кисела вода пијам ретко, затоа што некако ми е одбивен вкусот. А обична вода пијам многу често и тоа онаа од чешма зашто ми има најубав вкус, купените ми се некако блуткави.
   
 7. femina989

  femina989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  14
  Обична и само обична...
   
 8. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  2.297
  Пол:
  Женски
  Обична!! Mногуу ретко пијам газирана :?:
   
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Обична вода. Не пијам газирана, одвратна ми е, ми се гади од неа. Бљак! :puke:
   
 10. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Се давам во Роса негазирана вода, минимум 2-3 литра на ден. Сокови и газирана вода не пијам.
   
 11. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Обична,газираната ми го дува стомакот
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 12. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  20.315
  Пол:
  Женски
  Обична вода ,газираната не ми е убава ...ја пиам не дај боже само ако ме здоболи желудник .
   
 13. flowerdust

  flowerdust Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  19
  Не пијам газирана вода, преферирам обична, најубава ми е.
   
 14. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332
  Обична и само обична. Од газираната ми се :puke: ,ич не ја поднесувам.Освен по една голтка што сум земала,ептен ако сум била жедна, а да немало обична, повеќе не.Во животов дали 1 чаша вкупно имам испиено газирана.
   
 15. rak11

  rak11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  76
  обиЧна,газирана не ми гаси зед
   
 16. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382


  Кисела вода не пијам. Едно време кога одев на курс, татко ми ме земаше и ми купуваше добра вода (тие со вкус на лимон, портокал, ѓумбир и праска ми беа омилени. Но сега веќе не пијам, не сум налетала баш на тие. :?:
  Кога би била жедна би купила обична вода, но и вкусот на тие не ми се допаѓа. :doh: Ама подобро тоа отколку кисела вода.
  Мешање на сок џус со кисела вода?! :^) Прв пат слушам. :tmi:
  ëммм... не знам, прв пат слушам за ова. :?:
   
 17. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  100
  Газирана вода не пијам, со некаков вкус или не, сеедно, не можам. Обична вода ставам пред секаков друг пијалок и гледам да го почитувам правилото над 8 чаши дневно.
   
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.985
  Пол:
  Женски
  Секогаш пијам обична вода, газирана никогаш.
  Некогаш си купувам и Добра Вода, природно газирана, од причина што имаат убава амбалажа на шишенцето. Розево е :lol:
  Кога купувам обична вода, купувам баш баш најобична вода, без вкус на лимон, малини, јагоди или не знам ти што.
  Најчесто купувам Ладна, Роса или Добра вода :)
   
 19. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  158
  обична вода...газирано не ставам уста
   
 20. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  обична од газиран знае да ме фати грло