Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

 1. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Обична, но минерална ми е повкусна од чешмјаната...
  Од газираното се ствара целулит :geek:
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Обичната подобро ми ја гаси жедта ,а газираната ми е повкусна за пиење.
  Се разбира ,почесто пијам обична вода ,бидејќи газираната ми предизвикува ждригавици и подуеност во стомакот. :)
   
 3. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.342
  Газирано никогаш не сум пиела, ептен некогаш ретко. Газирана вода не можам ни да смислам.
  Пијам обична вода, без никакви вкусови и миризби, и да не е ладна :)
   
 4. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
  Кисела вода никогаш не сум пиела. Имам еднаш пробано и толку од тоа, низ грлото мислам дека еж ми помина. Обична вода пијам нормално, секако дека тоа прво би одбрала ако сум жедна. И не мешам сокови со газирана вода, не за џабе постојат газирани сокови |( . Газирано и слабеење :^) ? Не мислам дека идат! хаха и да, живеам во Кисела Вода :D
   
 5. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  5.519
  Пол:
  Женски
  Газирана!!! Ммм обожавам :)
  ги пијам и двете,ама повеќе сум си за газирана ;)
   
 6. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  Газирана воопшто не пијам,а обична по литар сигурно до 2литри летото можи и повеќе
   
 7. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  329
  Изминативе две години можам да кажам дека се давев во газирана вода и обичната вода ни оддалеку не ме освежуваше.
  Пред тоа воопшто не пиев вода, 1-2 чаши дневно и тоа ако ми текне, а после тоа нагло почнав да пијам газирана и тоа во големи количини (најмногу заради нискиот притисок дека требало газирано да се пие). Сега пред неколку месеци си се вратив на обичната вода (Роса, Пелистерка, Јана) само што сега ја пијам во далеку, далеку поголеми количини.
   
 8. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Дефинитивно обична вода.Значи ништо не може да ми ја изгаси жедта освен обичната вода.Газираната не само што не можам да ја поднесам туку и уште повеќе сум жедна од неа.

  А не можам да сватам како некому сокот може да му ја замени водата. |(
   
 9. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.690
  Oбична вода,газирана не можам да поднесам.Пијам газирани сокови али вода никако.
   
 10. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.025
  Отсекогаш не ми се допаѓала газираната вода...пијам газиран сок(поретко) ама водата не можам да ја поднесам..многу е подобра обичната вода и плус повеќе ти ја гаси жедта за разлика од газираната.
   
 11. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Обична. Газирано ништо не пијам :wasntme:
   
 12. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Минерална добра вода.
   
 13. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  2.297
  Пол:
  Женски
  Преферирам обична. :)
  Минерална многу ретко пијам и секакви газирани пијалоци бидејќи ми го дујат стомакот.
   
 14. MysteriousG

  MysteriousG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  28
  Обичнаа... мразам кисела вода! :) :)
   
 15. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Се разбира обична... кога си жеден ништо не ја гаси жедта подобро... на страна тоа што газираната е нездрава. Обична, обична :clap:
   
 16. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.500
  Обична :!: Не ни пијам газирана, ич не ми е убава :worried:
   
 17. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Во лето газираната ми е поубава, а овај период обична
   
 18. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Само обична :)
   
 19. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  обична,мн ретко газирана
   
 20. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.532
  Допаѓања:
  4.044
  Пол:
  Женски
  Обична не ни пијам газирана не ми е убава