Галичник

Дискусија во 'Слободно време' започната од simones, 4 септември 2012.

1. simones

simones Активен член

Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    превоз до галичник???? :) :) :) :)
    како да стигнам до таму?

2. Gi.ir.ll

Gi.ir.ll Истакнат член

Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    60
    Галичник преубаво село имам појдено во повеќе села во Р.М. ама немам најдено поубаво од ова село.Не само убавината и има убави традици(Галичка свадба итн.),прекрасна природа,етно амбиент низ улиците на Галичник..Вудушевена сум од убавината на Галичник :)

3. Emma89

Emma89 Популарен член

Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    424
    Мислам дека постојат тури сега не знам дали овој период баш ги има. Значи се тргнува од Скопје и се посетува Галичник, Маврово, Јован Бигорски.... Да видиш преку агенција, а вака автобуси што одат на таа релација не верувам дека има.

4. Flower27

Flower27 Популарен член

Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    4.118
    Сум била во галичник, убаво село
    Сум била за врме на Галичката свадба интересно

5. Kaylie

Kaylie Истакнат член

Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.400
    Баба ми е од Галичник. :D И затоа јас сакам да се венчам на галичка свадба, зошто имам галичко потекло. ;) Инаку до сега не сум била и се договоривме со братучедка ми(28 години) следново лето(2014) кога ќе одам во Скопје, да одиме и на еден ден во Галичник. Баба ми уште од сега ни порача кашкавали, сирење и тако даље и тако даље. :D Сестрата од баба ми имаше куќа, ама еве баш сега летово ја продаде зошто има 84 години веќе неможе да оди, а баба ми има имоти наследено, па кажа дека на мене ќе ми ги препеши, па еден ден јас ќе си издрагам куќа со базен и ќе си се ладам, а не да се варам во Скопје. :mm: Верувам дека кога ќе одам ептен ќе ми се допаѓа. Многу е убаво вака од слики што сум гледала. :angel:

6. kikin

kikin Популарен член

Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.023
    Допаѓања:
    13.434
    Некој некаков смештај - контакт на галичник?

7. jok

jok Истакнат член

Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    831
    Допаѓања:
    771
  8. Queen8

Queen8 Популарен член

Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.276
    Допаѓања:
    20.584
    Преубаво место, еднаш бев и посакувам некогаш повторно да го посетам. Убавини!

На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

CrazyGirl15 Популарен член

Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    3.648
    Допаѓања:
    18.505
    Баба на маж ми е од Галичник , и еднаш бевме на кратко . Многу убаво село , чист воздух и многу природа . Се запознавме и со моменталниот претседател на одборот во Галичник и бевме убаво пречекани од луѓето кои ги затекнавме таму . Сакавме и свадбата да ни е таму , но ќе требаше да чекаме уште доолго за да дојдеме на ред , така што тој план пропадна . Браќата на баба му на маж ми имаат и куќа таму , па можеби ќе одиме некогаш на спиење :D .

Во секој случај , убаво место , вреди да се посети . Штета што немаше многу луѓе кога бевме ние , а баш сакав да влеземе и во музејот и да направиме една убава тура низ историски споменици :D

На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kataklinkers

Kataklinkers Популарен член

Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    5.803
    Планираме една екскурзија до Лешок, Бигорски манастир, Дуфски водопади, Маврово и Галичник, ме интересира што да се посети, да се купи од Галичник итн.
    Колку време е доволно за да се разгледа Галичник?
    Дали да се подолго време во Галичник или да се оди и до Гари и Лазарополе, па назад во Галичник?

На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.