1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гарсинија Слим

Дискусија во 'Диети' започната од Kiara, 9 март 2010.

 1. Kiara

  Kiara Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Дали некој го проба новово кафе што го рекламираат на А1? Рекоа дека ова не е воопшто штетно за разлика од зеленото кафе. Ме интересира дали некој знае дали има ефект? Јас вчера читав на еден српски форум за девојки, викаат имало ефект. Вртев вчера да прашам кај може да се купи и ми кажаа дека е распродадено низ цела Македонија, дека ќе стигне нова нарачка деновиве. Го нарачав на крај директно од увозниците од Прилеп, по пошта да ми го пратат :D Треба да стигне денес или утре. Па баш ме интересира да знам што да очекувам. До душа јас не сакам многу да ослабам, некои 4кг би биле идеални ама ме интересира дали има ефект.
   
 2. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Женски
  може ли да ни кажеш каде го има или од каде го нарача и колку пари е?поздрав
   
 3. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  ајде кога ќе почнеш да го користиш, пиши ни ефектите какви се.
   
 4. elenapfp

  elenapfp Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Ej i jas sum od PP dali mozes da mi kazes kako go naraca i kolku pari e ? POZZ :)
   
 5. Kiara

  Kiara Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Вака, го нарачав од Прилеп ама додека ми стигна за некои два три дена не можев да чекам :D и проверив во нашите аптеки Зегин. На неколку места немаше и го најдов во Зегин Аеродром. Верувам дека до сега веќе е стигнато во сите Зегин аптеки зошто јас го земав пред 5-6 дена. Го пијам денес 5ти ден. Не е нешто да паднеш во несвест дека има којзнае какви резултати ама па од друга страна и 5 дена не се многу. Тера малку повеќе на вода, а јас сум тип што не пие вода ИЧ. Е сега дека дава чувство на заситеност мислам дека дава. Не е онака да ти се гади од храна сега да се разбереме, да не се лажеме. Ама јас го пијам околу 10, 11 сабајле и до 17, 18 без проблем седам без јадење. Ручам нешто тоа време кај 17-18 и до вечер евентуално овошје. Се издржува дефинитивно. Не знам што повеќе да ви кажам, ако очекувате чудо, нема да го добиете. А ако ви е само дополнителна алатка за слабеење, пробајте го.

  А инаку го нарачав од една жена во прилеп, они биле увозниците. побарајте на пазар 3 сајтот со клучен збор гарсинија слим и ќе ви се појави нејзиниот број. Во скопје е 90 денари кесичка пошто се купува по кесичка. А во ПП не знам зошто ама кесичка е 75 :D :D Мајстор сум еј, све ви кажав :D
   
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Ех што те чуди, ако не те украдат тука во Скопје, каде на друго место сакаш :D а колку пати дневно треба да се пие?
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Во Охрид :lol: :lol:
   
 8. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  13.830
  Мој совет е да не се лажете по такви инстант “решенија„ кои не се ништо друго освен маркетиншки трик за нечиј профит. За пари луѓето што ли уште нема да измислат. Постои само една формула: правилна исхрана + физичка активност = помалку килограми
   
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Сабајле пазарев во Тедико и го начекав кафево за 87 денари,чисто да ве известам...пошо другарка ми ги купи за 100 денари од аптека...и врска си немало,па се врати на хербафаст и пинофит,од хербафаст има ослабено 5 кг за еден месец,а од пинофитот 6,а сега ги користи за одржување на тежината.
   
 10. l-a

  l-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Незнам колку ке ви значи,но јас со турбофаст ослабев за 10 дена 6 кг.Мене таблетите ми делуваат феноменално,немаат ништо штетно и мислам дека немаат јојо ефект.Додека ги пиев немав апетит,ми се гадеше од храна,откако ги прекинав јадам значително помалку...
   
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Какви се тие таблети турбо фаст, дали ги има во сите аптеки? l-a, ти од која аптека ги набави, колку таблети и колку пари се? поздрав
   
 12. l-a

  l-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Турбофаст и хербафаст се истите таблети само што хербафаст се произведуваат во србија (ги има и кај нас околу 560 ден се) а турбофаст ги произведува јака радовиш и ги има само во нивните аптеки.Една кутија има 10 таблети а е 420 ден.Се пие една дневно.Се распрашав дали нешто од тоа што содржат таблетите е штетно ( мене лично ми е страв од хормонално пореметување) ми рекоа дека се на база на билки и не е ништо опасно.Ја почнав и втората кутија па ке видиме сега мада не ми е бас потребно веке да слабеам :)
   
 13. Britney25

  Britney25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  pocnuvam pd denes so niv pa ke vidime so efekt ke ima :)
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  абе до кај сте со турбо фаст??? :D :D