1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гасови при сексуален однос

Дискусија во 'Секс' започната од black-i, 4 јуни 2010.

  1. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Мене ми се нема случено...не дај боже,а тебе?!
     
  2. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    И мене ми се нема случено.Ај сега Марте нека ни кажи дали и се има??? :$ :lol: :^)
     
  3. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.257
    Допаѓања:
    21.824
    Пол:
    Женски
    Хахахах :rofl:
    Мене ми се има случено ова ... Еднаш-два пати досега..
    Првин ми беше непријатно пред дечко ми,бидејќи првпат и двајцата имавме такво искуство..Се засрамив ама нисшто,ми помина :D :D :D
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Сега последниот пат ми се случи ова и не ми беше смешно ич ! И му кажав као еј немој вака , да смениме .. ме боли а нема везе :D :D Злоба :tmi:
     
  5. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    sve e toa normalno,nema tabua
     
  6. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    se slucuvaat gasovi i ne mi e voopsto sram pozz
     
  7. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    хехе не сум забележала. :)
     
  8. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    se slucilo i toa ama najnormalno prodolzuvas, ne e nisto toa!
     
  9. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    никогашшш :lol:
     
  10. dumbal

    dumbal Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    18
    Девојки ги прочитав вашите постови во врска со т.н. гасови при сексуален однос.Од лично искуство кога имаме секс со девојката, постојано пушта гасови.Во почетокот приметив дека нејзе како да и незгодно.За среќа и за двајцата таа појава нормално ја прифативме, да бидам искрен дека мене ми годи кога девојката ме голица по пенисот со гасовите кои ги испушта, немаат никаков мирис само што мене ми го зголемува задоволството.Со поранешната девојка со која кога имав секс не пушташе гасови.Јас лично мислам дека тие се само воздух ,кој се турка во вагината кога влегува пенисот внатре и кога излегува надвор тогаш тој заробен воздух излегува надвор и се слуша како прдење што не точно.Многу зависи од анатомијата на вагината и пенисот за да се створат тие гасови.Колку вагината анатомски е потесна а воедно доколку пенисот е подебел, кога влегува внатре како да е, да речам кнап, турка воздух внатре и кога излегува надвор тогаш се слушаат тие мистериозни гасови. Тоа е моето мислење во врска со ова прашање, па затоа ќе ви препорачам на девојките да не се срамат од тие гасови, туку напротив да се радуваат :rofl: пенисот и вагината во таков случај ептем се погодени и услов за прекрасен и исполнет секс:D :inlove:
     
    На Istata od vcera, girl.23, donna.17 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    Toa ne se gasovi tuku vozduh koj e nasobran vo vaginceto. najcesto se sobira pri doggy style poza. i posle pri premestuvanjeto vo nova, koga so nozete ke ja pritisnete vaginata ona go istisnuva vozduhot. nie sega redovno si se smeeme na toa :D
     
  12. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.121
    Допаѓања:
    21.007
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено и знаев дека е воздух се сеќава фала Богу :D не ми беше непријатно со знам, мене ми е интересно чувството :lol:
     
  13. Addicted

    Addicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Ми се случува при секој сексуален однос и нема ништо срамно во тоа, малку ќе се изнасмееме и тоа е.
     
    На lovemme и milk.honney им се допаѓа ова.
  14. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Ми се случува често, и стварно, непријатно е! Јас си измислив еден мал лек(така да кажам), и можам да кажам дека функционира. Затоа што не сум за лубриканти, ставам масло од кантарион. Докторката уште кога бев трудна ми препорача да го користам често. Ем е добро за вагината и грлото на матката, ем се намалува веројатноста да се десат гасови. (Башка при сексуалниот однос мажот ми ќе ме намачка и подлабоко во грлото на матката :lol: :lol: :lol: )
     
  15. loca23

    loca23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Мене првиот пат коа ми се случи се подзамислив онака у сред секс што беше тоа и дечко ми ми се изнасмеа и ми кажа демек воздух ти испушта и се искинавме од смеење...и сеа секогаш се смееме...и ич не ми е срам :D
     
  16. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    и мене кога прв пат ми се случи се подзамислив што беше, а дечкоми ич мува не го лазе си продолжи како ништо да не се случило, но кога повторно се случи тоа сватив во што е работата бидејќи бев свесна дека не сум прднала, а и кога излегува воздухот се осеќа. со дечкоми никогаш не сме коментирале во врска со ова. првиот пат ми беше незгодно не сега не ни обрнувам внимание на тоа
     
  17. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    ми се случило, ама нема тука ништо страшно :)
     
  18. Ewii

    Ewii Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    хехе на машките не им е ни гајле искрено, цели се занесени во тоа што го работат, може и да не забележат..се случува, тоа е факт и ако мислиш постојано на тоа ке си го уништиш здоволството..едноствно и двајцата си знаете за што станува збор и нема гајле се е ок
     
  19. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Сакав да прашам мене понекогаш ми се случува тоа и кога немам односи.Значи понекогш така си седам и неконтролирано се испушта воздух.Што е причината не знам :^) :^) :^)
     
  20. octopussy

    octopussy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    На почетокот е малку чудно,смешно и непријатно но ви препорачувам да не се срамете, тоа не ги возбудува машките, тоа ги полудува ;)))