1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гасови при сексуален однос

Дискусија во 'Секс' започната од black-i, 4 јуни 2010.

  1. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555

    Те подржувам со мислењево! Инаку многу е смешно и не се срамам :D
     
    На Twinkles и Christina.A им се допаѓа ова.
  2. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено повеќе пати. Нормална работа. Ама малце е awkward :D
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Darya

    Darya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    51
    Се има дешавано....се има...ама ич мува не не лази...смешно е додуша - посебно кога ќе прокоментира ете ја почна руски песни да пее :rofl: ...
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  4. hamstika

    hamstika Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    9
    Се дешава, али не можеме ништо против природата.
     
  5. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    I mene mi se ima slucuvano,i na pocetokot mi bese neprijatno,podocna koga ke se slucese toa se kikotev :)
     
  6. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    абе не е сеедно ама се дешава често и тоа :| тапа е малку воедно и смешно :D
     
  7. Andromaster

    Andromaster Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    66
    ...вагиналната флатуленција е начин на комуникација помегу вулвата и пенисот...кога вулвата му збори на пенисот, зборови на заблагодарување и задоволство...
     
    На Istata od vcera, Anne15, Twinkles и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. tikvi4ka992

    tikvi4ka992 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    лелеле да ми се случува и тоа при секој однос, со сегашниов партнер, со претходните не, е зошто е така...? непријатно ми беше првиот пат зошто ми се случи прв пат и не знаев како да реагирам, а после тој ми кажа дека е нормално :$ :$ :$ сега веќе не ми е непријатно и ни е смешно :$ :$ :$
     
  9. NewBeginning

    NewBeginning Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    23
    Ми се случува при секој секс, некогаш повеќе некогаш помалку. Ми беше незгодно на почеток, ама сфатив дека не им смета на машките. После минатиов дечко (кој ме опушти да зборам на таа тема), планирам на секој со кого ке имам секс ретходно да му кажам, за да не ми биде тапа после кога ќе се случи. Ми препорача докторката да правам т.н. Кегелови вежби за да си ја зацврстам вагината, ама ме мрзи и напорни ми се, иако сум приметила дека кога поредовно ќе почнам да ги правам скоро и да не се појавуваат вагиналните гасови
     
  10. srcence04

    srcence04 Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Дали може да ми пратиш линк од тие вежби, барем малку да ги намалам тие гасови ако веќе може. :)
     
  11. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    ми се има случувано да ..ништо страшно како и да е тоа е воздух од вагината и излегува :D
    само првиот пат кога се случи тоа се засрамив :$
    сега веќе не..не обрнуваме внимание :)
     
  12. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    koga mi se sluci prviot pat se iznasmeavme i dvajcata. a jas mu velam lele sto mi napravi ti? glumam ludilo, ama ne mi se slucuva pri sekoj seks poretko e fala bogu bidejki seuste mi e smesno i ne go sakam
     
  13. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.023
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено во доги стајл, ми беше срам првиот пат и сеуште мене ми е незгодно, а дечко ми занесен во сексот не ни обрнува внимание.. :lol:
     
  14. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Природна работа е да, ама непријатна. Од една страна не можев да се совземам од смеење, од друга страна ми падна непријатно пошто мажулево помисли дека е „гас„ you know :D Па дур да се објасниме дека е од вагината тој воздух падна уште една тура смеење и толку од сексот. Крши филм у секој случај :smirk: :D
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Хахахахахахах се мачам да ја заборавам таа случка, ме фаќа смеа. Нооо, сега тоа е природна работа,за жал ќе се брукаме малце :D
     
  16. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    На дечко ми му е интересно и секој пат кога ќе се случи тоа тој зјапа таму долу.
    Мене не ми е срам воопшто,но премногу ме нервира тоа. :@
    Многу е непријатно. |(
     
  17. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Што симпатично си го пишал, просто на човек да му е мерак да му се случи ваква работа :lol:
     
    На K.Karanfillova му/ѝ се допаѓа ова.
  18. merilynmk

    merilynmk Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    лелее.. баш барав ваква тема, не знаев дека ја има.. Мене ми се има случено неколку пати.
    Првиот пат беше кога имав прв пат односи, таква уплашена од ситуацијата уште ова ми се случува. На почетокот на момент застанавме, и додека нешто се објаснував јас, тие звуци искочија, јас пребледев од срам, не знаев што се случува, па уште еднаш.. И неможев да се опраам долго време од таа случка, постојано во глава ми се вртеше а незнаев што се случува. :D :D :D
    После се случи уште неколку пати, ама минимално не се приметуваше ич, и сега последниов пат исто ми се деси, ама не беше страшно. Сепак никогаш не сме зборувале за оваа тема, он не обрнувал внимание за ова. :D
     
  19. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    никогаш не ми се има случено, и не знам ниту како звучи ниту како се осеќа. а не знам ни зошто ми се нема случено, кога читам тука дека на многу им се случува.
     
  20. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Леле мене вчера ми се случи..многу ми бидна непријатно :$ ,ама јас знаев за што станува збор,а он помисли сум прднала и ме погледна чудно...му објаснив што е работа :D ама направи така со глава како да не верува :D после тоа кога седевме му најдов на интернет дека стварно постои такво нешто..
    инаку стварно е незгодно во таква ситуација :D