1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатачки-аматерки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tigerlady, 23 март 2011.

 1. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  сакав да отворам една ваква тема за да си споделиме меѓу нас идеи и искуства за гледање што онака како женски честопати со другарки го практикувавме или се уште го практикуваме

  еве јас да почнам ние го правевме она со бурма која ја нишкаш над чаша вода и колку пати ќе тропне бурмата на толку години ќе се омажиш
  ајде феминки споделувајте искуство и трк на проба :D

  пс. ако има ваква тема извинете што ви правам работа за бришење, не можев да ја најдам :)
   
 2. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  гатачки-аматерки

  јас порано со другарките сум гледала на карти , тоа беше одамна. Сум подзаборавила како беше, прво замислуваш желба и после ако ти се погодат 4 карти исти ќе ти се исполни желбата , така нешто беше , не ми текнува баш најдобро :)
   
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  хахахахаха и јас на мојте другарки им гледав на кафе и на карти.........хахаххаха бог да чува :P :P :tmi: :tmi: :tmi:
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.341
  Јас да можев на г**но да гледам ,и на него ќе гледав :rofl:
  Им имам гледано на карти на сите можни начини,на кафе ,па на прсти (со крцкање - ако крцне демек те сакал ,ако не не),на тарот се учев ,ко помали си гледавме на влакно - ќе скубневме едно подолго влакно,ќе го оптегневме и ќе почневме да го допираме со показалецот и броевме. На која бројка ќе се скини,демек,на толку години ќе сме се мажеле ( некои тоа го правеа со азбука - на која бува ќе им се скини влакното ,на таа им се викал иднот маж) ...

  А за на кафе ,нема човек што ми рекол дека не сум му погодила (а јас се мајтапам ко што ќе ми текне)
  Гревчињаааа!
  Абе детски глупости...Немам понатамошен коментар.
   
 5. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  Јас најчесто им гледам на другарките на карти,а многу сакам да научам да гледам на кафе.Исто така знам да гледам и на паричка,али тоа со картите го почнав како зезанција за губењње време,а на сите што им гледав ми рекоа дека се сум им погодила. ;)
   
 6. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  Гледам на грав, спојувам дваица! Контакт телефон: 076/657-531
   
 7. Ana0101

  Ana0101 Нов член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  kako?
   
 8. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  а за што поточно гледаш. За се општо или за нешто друго
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.686
  Допаѓања:
  73.608
  Пол:
  Женски
  Мене не ми треба ни кафе ни карти ни ништо друго за да предвидам нешто. Се што ми треба е концентрација за да можам да ја слушнам мојата интуиција. Досега многу нешта имам кажано и навистина се случиле така па на една другарка и кажав некои нешта кои мислам дека ќе и се случат оваа година па ако испаднат точни можам посериозно да се зафатам со тоа. Инаку, јас лично многу не верувам на гатачки. Ми имаат неколку пати гледано на кафе но само еднаш едно девојче ми погоди се.
   
 10. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Ниту огласот е точен, ниту бројот. Кога се јавиле, госпоѓата се вчудоневидила, и им рекла, се правам, само тоа не.