1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатачки-аматерки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tigerlady, 23 март 2011.

  1. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    сакав да отворам една ваква тема за да си споделиме меѓу нас идеи и искуства за гледање што онака како женски честопати со другарки го практикувавме или се уште го практикуваме

    еве јас да почнам ние го правевме она со бурма која ја нишкаш над чаша вода и колку пати ќе тропне бурмата на толку години ќе се омажиш
    ајде феминки споделувајте искуство и трк на проба :D

    пс. ако има ваква тема извинете што ви правам работа за бришење, не можев да ја најдам :)
     
  2. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    гатачки-аматерки

    јас порано со другарките сум гледала на карти , тоа беше одамна. Сум подзаборавила како беше, прво замислуваш желба и после ако ти се погодат 4 карти исти ќе ти се исполни желбата , така нешто беше , не ми текнува баш најдобро :)
     
  3. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    хахахахаха и јас на мојте другарки им гледав на кафе и на карти.........хахаххаха бог да чува :P :P :tmi: :tmi: :tmi:
     
  4. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јас да можев на г**но да гледам ,и на него ќе гледав :rofl:
    Им имам гледано на карти на сите можни начини,на кафе ,па на прсти (со крцкање - ако крцне демек те сакал ,ако не не),на тарот се учев ,ко помали си гледавме на влакно - ќе скубневме едно подолго влакно,ќе го оптегневме и ќе почневме да го допираме со показалецот и броевме. На која бројка ќе се скини,демек,на толку години ќе сме се мажеле ( некои тоа го правеа со азбука - на која бува ќе им се скини влакното ,на таа им се викал иднот маж) ...

    А за на кафе ,нема човек што ми рекол дека не сум му погодила (а јас се мајтапам ко што ќе ми текне)
    Гревчињаааа!
    Абе детски глупости...Немам понатамошен коментар.
     
  5. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Јас најчесто им гледам на другарките на карти,а многу сакам да научам да гледам на кафе.Исто така знам да гледам и на паричка,али тоа со картите го почнав како зезанција за губењње време,а на сите што им гледав ми рекоа дека се сум им погодила. ;)
     
  6. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Гледам на грав, спојувам дваица! Контакт телефон: 076/657-531
     
  7. Ana0101

    Ana0101 Нов член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    kako?
     
  8. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    а за што поточно гледаш. За се општо или за нешто друго
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Мене не ми треба ни кафе ни карти ни ништо друго за да предвидам нешто. Се што ми треба е концентрација за да можам да ја слушнам мојата интуиција. Досега многу нешта имам кажано и навистина се случиле така па на една другарка и кажав некои нешта кои мислам дека ќе и се случат оваа година па ако испаднат точни можам посериозно да се зафатам со тоа. Инаку, јас лично многу не верувам на гатачки. Ми имаат неколку пати гледано на кафе но само еднаш едно девојче ми погоди се.
     
  10. Vesna24

    Vesna24 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Ниту огласот е точен, ниту бројот. Кога се јавиле, госпоѓата се вчудоневидила, и им рекла, се правам, само тоа не.