1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

  1. Candy93

    Candy93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    јас сум од Велес.. не го познаам Дуле лично али мислам дека би можела да дознаам информации за него.. број адреса или сл. ;)
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Во гледање на кафе и карти некако не верувам. СУм била и секогаш истите работи ги вртат, ап нешто мора да се погоди.
    Кај такви бајачки не сум била, ама знам многу другарки и роднидни што отишле за некој урок,мака и сл. Знам еднаш дека и мајка ми беше, поради тешкотиите во бракот, и после една година се разведе од татко ми. Имам и слушано дека помагале, на пр.на еден другар му излезе некој јачмен на окото и отиде кај бајачка. Следниот ден ништо немаше, а да се лекуваше како што му кажаа докторите ќе го имаше јачменот повеќе од недела.
    Веувам дека има начин на кој што можат да помогнат, ама јас лично имам страв да посетам бајачка, а сега немам ни потреба.
     
  3. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Девојки да ве прашам... била ли некоја од вас кај Клеопатра? Што мислите за неа, знае да гледа или не? А за девојката од Велес... би те замолила да се распрашаш и да ни кажеш какви гласини кружат кај вас за него, знае да гледа или не? Зашто јас до сега немам слушнато некој да рече дека не знае да гледа. Биле мои блиски луѓе и ми кажаа дека стварно погодувал се, кажувал со имиња кој што и како, опишувал места... Но ме интересираше затоа што ти си од таму и сакав да те прашам како го гледаат него таму кај вас, како некој измамник или навистина помага?
    Поздравче :f:
     
  4. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    нее Клеопатра е лажга па незнам дали си ја гледала на тв жената е бизнисменка на некој начин мислам во свет списанието предвидува на познати личности :o А за тој дуле од велес сум чула језиви нешта па девојката од Велес да ја замолам да ми пише број во лп или нешто нека каже од поблиски извори !позз
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    еј ми ту, и јас сакам, иако не верувам толку, но знам дека некои навистина имаат дарба за тоа, но не сум одела кај гатачки никогаш, сакам да пробам :)
     
  6. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Јас сум одела, одам и пак ќе одам и сакам да ја знам и јас таа жена која е од каде е ... се
     
  7. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Неее..никогаш не сум отишла мада сакам да отидам,баш ме интересира...љубопитно девојченце сум хехехе :D Кај нас во град има две,три што гатаат за 100 денари хахаха
     
  8. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    Епа вака:
    Жената се вика Вики, живее во Чаир, во Скопје.
    Кај Веро што е, поточно пред семафорот што е таму се врти десно по една уличка нагоре и се оди по неа, потоа уличката се дели на две се продолжува по таа од лево и се оди по неа. Али бидејки се се куќи таму не знам дали ќе успеете да се снајдете, освен ако не прашате некој дали ја знае (иако би требало да ја знаат), ја сепак ке се обидам да најдам број од неа, па да ви го пишам па да се договорите, зашто и така на закажување работи бидејќи премногу луѓе и доаѓаат и да не мора да чекате.

    Се надевам и на вас се ќе каже. :)
     
    На BossGirl123, Izgorena*, Tigerspassion и 3 други им се допаѓа ова.
  9. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    фала додо, ќе пробам да ја најдам :)
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    ајде бона па извести не што биднало
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Може ли да ми кажете број од тој човек, не за мене, туку ве читав пред некој ден па и спомнав на една комшика она има проблеми со маж и нешто, па сака да отиде до кај тој човек. И за таа што ја спомнавте од Чаир ако знаете број пишете.
     
  12. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Луѓе, а дали сте чуле за жената по име СУАДА, живее во Огњанци и јас мислам дека многу помага...Бев 2 пати кај ради што имав голем страв и анксиозност, поради некои трауми што со години ми се собираа..Подобро ми е многу, ама јас истовремено и пијам и минимална доза на лекови...Сега дали од лековите или од нејзиното баење мене ми е подобро многу...Иначе она гледа на олово и дава вода за дома да се миете...ПА МЕ ИНТЕРСИРА- БИЛ ЛИ НЕКОЈ КАЈ НЕА ИЛИ ДАЛИ ВООПШТО СЛУШНАЛ??? ПОЗДРАВ И ЧЕКАМ ОДГОВОР..иначе жената нема тарифа...колку ке оставис толку...
     
  13. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Јас сум од Велес и да, постои таков човек го викаат Дуле-гледачот,ама искрено поима немам каде живее.Утре ке се распрашам дали навистина толку знае да гледа и ветувам дека ке ви пишам :)
     
  14. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Дедо ми работи со био-енергија.. Помага при некои заболувања а и јас не знам точно на кој начин :D .. Порано и гледаше на рака , сега бидејки е постар ,како ке го фатиш на расположение .. Инаку пациентите оставаат кој колку сака,нема цена ,тоа е за здравје !
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    Oд Велес сум и не сум баш по овие работи ама знам дека Дуле живее во поновиот дел од градот, а бројот не му го знам бидејќи се ежам при самата помисла како оди баењето итн итн и каков е амбиентот :worried:
     
  16. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Не верував воопшто во гатање и баење. Но некогаш некои работи во животот страшно те натераат да размислуваш поинаку. Еден период дома беше страшно, просто беше неподносливо никој со никој не се поднасаше, бракот на мојте беше пред распаѓање, нема што не ни се деси тој период и мајкми почна да се распрашува каде може да се обрати и нешто да направи па затоа што имаме роднини од Велес ни кажаа за Дуле .Многу време се обидувавме да закажеме и закажавме. Отидоа моите и кога се вратија просто не можеа вратата да си погодат дома :o беа како дух да се виделе , таткоми не веруваше во тие работи дири незнам како го натеравме да отиде, но знам дека беше премногу изненаден им кажал за некои работи од пред 20 год пред мојте да се земат, се точно и со имиња , се што им кажа да проверат дома се беше точно им кажа на кое место што и каде ке најдат( и се беше така) :o . ОД тогаш па натаму се направивме што требаше и повеке како да не беше нашата кука, како да не бевме ние. Инаку имам одено и кај астролог и тоа е страшно точно :) .Сеа верувам и тоа премногу , но мислам дека таму треба да се обратат лица што навистина имаат проблеми , јас сега не би отишла , се плашам од тоа што ке го слушнам. Инаку мислам дека мајками го имаше бројот на Дуле ке го потражам и ако го најдам ке ви го кажам . Позз :hai:
     
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    јас имам слушнато за некој брачен пар во куманово. луѓе стварно да се наежиш. кој има било каков проблем нека отиде. гледаат на светци незнам што и како но блиски мој луѓе отидоа и стварно не им се веруваше што и како. мислам дека гледаат среда и сабота така им било наредено од светците, немало ред али кој ќе отиде мора да помине сами светците им кажувале кој кога да влезе мислам може и 10 саати да чекаш, баш ми падна чудно викаат ти одиш и влагаш а никој не ти го знае името и надеднаш само слушаш нека влезе тој и тој хм и од а-ш се кажува и кој и како ако ти имаат фрлено магија и такви некој перипетии на една девојка живот и спасил али да не објаснувам што како стварно морбидно. кој сака ќе се распрашам од тие што биле ке ви дадам број јас лично не сум била
     
    На xman97, Veki968 и Маца 1123 им се допаѓа ова.
  18. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    значи колку е бизарно ова, ќе отидеш на бајачка таа ќе ти шепоти нешто и наеднаш немаш уплав или што знам што, абе адеее глупости. Не верувам во тоа и никогаш нема да си го сменам мислењето :)
     
  19. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    верувам и во гатење и во баење зошто кај и да сум идела на гатање ми имаат погодено и каде и да сум била на баење од уплав и од уроци ( прилично сум урочливав) ми имаат помогнато
     
  20. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    незнам дали да верувам во гатање, ама во баење така по малце верувам :)
    до сега немам отидено на некое такво место за мене лично....ама имам слушнато многу примери на луѓе кои биле и им помогнало, до некаде и ги оправдувам ако биле за арно, но ако е за лошо тогаш стално велам лошото што на други го посакуваат нив да им се случи!
    незнам дали помагаат ваквите работи или само на психата делуваат, но од мака човек се ќе проба :?: