1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

  1. David.wp17

    David.wp17 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    Od tie so vi pogoduvale idnina ima li nekoj da mi pogodi minato da vidam pa da mu veruvam za idnina??? Kazete mi?
     
  2. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Ti rekov nema takov sto znae za minatoto.
     
  3. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    So toa sto ti kazuvat raboti za idninata i dobri i losi,i ti moras da i prifatis,a ne sakas da e taka.
     
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    А ништо не ти погодија така?
     
    На crimson и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
  5. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Ако не можат да ти го погодат минатото, зошто им веруваш за иднината?
     
    На Someonespecial, ❤️Sneze❤️, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Pa pogoduvat nekogas,neznam kako.
     
  7. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Pa uste ne mi doslo toa sto go kaza.
     
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Па за староста ли ти гаташе ?
     
    На David.wp17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Лесно е тоа. И ти можеш да го правиш. Еве на пример најди некоја жена што верува у вакви работи. Потребно е само некој/а да те препорача, да каже за тебе дека ти долго време го правиш тоа и се им погодуваш на луѓето. И така таа ќе ти поверува, а ти мора да бидеш самоуверена. И потоа „гледај“ и на дланка, карти, кафе, било што, техниката воопшто не е битно, само кажи и дека има некој болен у семејството. Ако почне да се мисли, значи нема у потесно семејство, и одма кажи: аааа ова ти е некој од поширокото семејство, да еве јасно се гледа... и она ќе ти рече аууу да братот на дедо ми, и ти речи да да еве гледам маж, постар маж, кутриот..
    Потоа кажи и дека ќе чуе некоја вест наскоро. Со тоа нема да утнеш никако. Па ние некакви вести слушаме скоро секоја недела нели? Зборувај општо, за патувања, за болести, за тоа дека некоја жена и работи зад грб (секогаш има таква), зборувај за љубовни проблеми (сите имаат љубовни проблеми), ако е постара личност, зборувај за проблеми со кичмата, за постојан замор, за неудобно спиење. Зборувај за проблеми со финансиите, бидејќи сите имаат проблеми со финансиите, и сиромашните и милјардерите.
    Па дури и да кажеш нешто поконкретно, само не го врзувај со точен датум, па и по две години да не се случи, она ќе си мисли дека рано е уште, чекај има време... и така ќе живее во страв и неспокој како ти сега :(

    Гледаш дека не е тешко да „погодуваш“ ?
     
    На Someonespecial, SofiMar_, ❤️Sneze❤️ и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Ne za starosta,togas bev 17 godini koga mi gi kazuvase tie raboti,deka ke najdam lubov odnosno soprug so kogo ke imam prvo masko dete,i ne e od moevo mesto,togas imav eden decko prasuvav kako ke bidi so nego,i mi kaza ovoj ne ti e vistinski i uste malku e so tebe,i taka bidna,a za voa drugovo i drug gatac mi ima kazuvano,a ovaa duri mi rece ke pocinal nekoj od semejstvoto da znaes samo vo kakva koma sum padnala od strav do lekoi stignav,sekooj den i do den denes stravuvam deka ke pocine nekoj,od se i sesto panika me faka,ja prasav sega li ke pocine veli ne,znaci moze znaci deka e za sega.
     
  11. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Nikoj ne mi kazuvase bar godina koga ke se desi ova,kaj eden sto bev uste koa me vide mi veli sto sakas mani se ne ti gledam tebe mala si,veli od kade si,kade tocno zives,posle koa pocna da mi gleda stvarno neso pogodi za momentalno kako mi e,a toa sto go kaza za idninata neznam.
     
  12. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Девојче, работите што ти ги „погодил“ тој се општи, генерални, не знам веќе кој збор да го употребам, на сите им се случуваат. И слеп да си, само кажи ги овие работи на некое девојче од Струмичките села и од 10 девојчиња, на 9 ќе им погодиш делумно, 8 ќе им погодиш скоро се, а на 5 се.

    Значи најлесно е да погодиш дека на некој во некое неодредено време ќе му почине некој од фамилијата. Да ти кажам една тајна? Сите ќе умреме. Некои порано, некои подоцна. Некои со ред, некои преку ред. И ај сеа ти живеј со страв дека некој од фамилијата ќе ти почине, додека сите други исто така смртници се забавуваат секој ден.

    Друга работа, знаеш колку од сите твои другарки ќе имаат прво машко дете? 50% :) Да, педесет отсто. Значи ако имаш 20 женски другарки, 10 од нив најверојатно ќе имаат прво машко дете. И ова не е никакво погодување, туку обична научна последица согласно генетиката.

    Друго, многу мал број се девојчињата кои стапуваат во брак со првиот што ќе го сретнат. Значи многу е лесно да погодиш на девојче дека дечкото со кој што моментално е во врска дека не е вистинскиот и дека друг ќе и биде маж подоцна. Тоа и слеп и глув човек што има два грама мозок ќе го погоди.

    И уште нешто да ти кажам, ама читај ме сега внимателно. Заради твоите нереални стравови предизвикани од тој манипулатор, ти сега ќе живееш во страв, ќе имаш т.е. веќе имаш кошмари и чудни соништа. И најлошото е што ќе мислиш дека тие кошмари се дополнителни „знаци“, па ќе одиш кај толкувачи на соништа. Погодувам гледаш? А сепак не сум гледач :) Значи кошмарите не ти се „дополнителни знаци“, туку се психолошки производ на твоите стравови и грижи. Проста наука е тоа. Ослободи се од стравовите, ќе ги снема и кошмарите.
     
    На Someonespecial, crimson и Justicija им се допаѓа ова.
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Епа ја праша ли дали е тој вистинскиот, барем имаш чоек од доверба да си прашаш, што да правиме ние што немаме ;(

    Игнорирајте ја, антиреклама му праи на Дуце

    Како се тепа психички, ја мислев физички се тепа
    Јас знам еден. :doh:
    Блазе си ти, си имаш матичен гатач, преку фонд ли е?
     
    На Someonespecial, baba Rada, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  14. acezmija

    acezmija Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Nekoj drug da vadi ziva...nee toj od cerkezi. .
     
  15. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Кревам две прФчиња
     
    На Someonespecial, Justicija, Abeja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    А тој од Черкези мртва да не вадел? Ја умртвил додека ја вадел. Аматер!
     
    На vitamina и Crnookata им се допаѓа ова.
  17. acezmija

    acezmija Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Umrel toj baram drug za ziva od od covek so vadi
     
  18. Mara123

    Mara123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Devojki viki od cair iskustva ?
     
  19. Mara123

    Mara123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Jas bev kaj slave nisto ne mi kaza tocno, sega odam kaj viki od cair pijam vodi i sum zadovolna zenata mi pogodi mnogu..spodelete iskustva ako ima nekoj sto bil kaj viki
     
  20. holly3

    holly3 Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Borche od Nagorichino Kumanovsko iskustva ?