1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

  1. Olivijapopaj2315

    Olivijapopaj2315 Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Vie gospogjo/gospogice dali voopsto ste bile na pravilno mesto pojdeni ... kako mozete da tvrdite deka se prevaranti koga nitu ja znaete nitu ste ja videle nivnata rabota na lice mesto.... Posakuvam da bevte 10 dena vo mojot dom i da videvte kako i jas vratata sama da se otvara i zatvora ... casite da se premestuvaat pred vasi oci...da videvte dise vo vrat mesto nevidlivo... da videvte sviri vo sobata i da ispusta krikovi i zvuci .... da se umrevte od strav ko mene i moite deca... itn dovolno vi raskazav za mojot problem ... Dervishot Sadetin licno dojde vo mojot dom gi iscisti magiite i zaradi nego vecerva spieme mirno falamu i nemu i na Alah...
    P.S. Na mestoto kade mi posoci Dervishot otkopav dve magiite so ostatoci od umren pozz
     
  2. Стараалуда

    Стараалуда Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2019
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    ve molam dali moze da mi kazete kaj se naogja,kako se vika da mi dadete br.od toj dervish?Blagodaram
     
    На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ќе се убијам од темава и после сите ќе ве прогонувам. Ни еден дервиш нема да може да ви помогне :rofl:
     
    На FVP, Justicija, Askopje и 9 други им се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.732
    Пол:
    Женски
    Абе вели му да идат кај мене, демек те бркам. :lol:
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ќе викам "ова ви е затоа што верувате во гатачи. Сега кај психолог да идете. Еве јас знам еден, чекајте број ќе ви дадам. Ај пиши на листов". И лета лист и пенкало од некаде :rofl:
     
    На CameliaMiller, Notorious-B, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Olivijapopaj2315

    Olivijapopaj2315 Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Duri ne patite nema da razberete za dzabe ne se zafrkavajte... Gospod gleda kako se smeete na tugja maka... Pazete da ne vi se vrati da ne dade Gospod pa da ne mozete spas da si najdete
     
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Од што колнете ви се случуваат такви работи. Да не ви се погани мислите и јазиците не би ви требале бајачи и гатачи.
    Патем, темата во "Забава" е. Мене ептен ми е забавно, на пример :?:
     
    На CameliaMiller, Notorious-B и ocicka2014 им се допаѓа ова.
  8. Olivijapopaj2315

    Olivijapopaj2315 Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Jas nikogo ne prokolnav samo vi rekov da ne dade Gospod da patite i da svatite sto navistina e maka a ne e zafrkancija..
    Vi velam da ne si pravite seir na tugi solzi... Vi blagodaram
     
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Едно нешто многу ме интересира околу давањето на Господ.
    Оти бе Господ само на религиозни личности им дава такво работи да им се случуваат? Оти оние помалку религиозните не ги фаќаат магии?
     
    На theowndemon, CameliaMiller, honest girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    T
    Toj Dervish mu zvonev na telefon nisto ne mi pogodi kazuvase nekoi raboti bez veze, isto i na mojata drugarka. I zamislete i rece da i go vrati mazot i za okolu 300e tarifa za toa bilo... I sto e najloso mu kazavme od kaj sne pa 5 pati dervishot ni zvonese da dojde kaj nas na kafe da sme napravele muabet. Nemojte da se lazete za kaj nego! Prevaranti za pari!!!
    Kolku pafi vi zema dervishot ako ne e tajna kazete na lugjeto tuka?
    Dali e normalno toa da se baraat tolku pari i dali sekoj moze da si go dozvoli toa?
    Toj sto zema pari spored mene rabogi samo za toa ne za pomos na drugite.
     
  11. DivineFM

    DivineFM Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2014
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Некој што ги разбира овие работи да ми објасни што се уствари прават тие маѓии?
    Како се прават,на кој начин?
    Како се уништуваат?
    Секогаш си велам не верувам во тоа и нема да ме стаса таа некоја си маѓија што е наменета за мене(ако некој воопшто сака да ми направи) верувам во психологијата. Верувам дека какви ти се мислите таков ти е животот. Верувам дека само ти имаш влијание на тоа што ти се случува во животот и дека твоите мисли ги контролираш само ти и никој друг.
    Ме интересира на кој начин и како тие маѓии влијаат на нас? Како тие маѓии можат да го уништат и најпозитивниот, најнасмеаниот, најсреќниот човек? Сум слушала случки од блиски луѓе што дури да не ти се верува дека се случувале. Па луѓе какоо?? Не ми е јасно како тие неколку збора или не знам таму што се што прават бајачите можат да уништат нечија среќа?
    Зошто некој го прави воопшто тоа?
     
    На butterfly_91 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Olivijapopaj2315

    Olivijapopaj2315 Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Jas licno nikogas ne veruvav vo magii... N

    Tie sto ti ja napravile magijata dale tri duplo.. No, nemora da veruvate. Prodolzete so zivotot se najubavo.
    A za toa jas kolku plativ , a plativ ne e vas problem... Isto kako po privatnite kliniki plakjas debelo no ispocituvan si i na kraj ziv po operacija. ;)
     
    На butterfly_91 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Olivijapopaj2315

    Olivijapopaj2315 Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Za toa najubavo e da razgovarate so kompetentno lice koe znae se vo vrska so vasite prasanja...
    Jas mozam da ti kazam od sopstveno iskustvo se zgroziv od toa sto go vidov ( ostatoci od umren covek izvitkani bea vo gaza potopena so krv od umreniot) neverojatno do kade odat onie koi mislat zlo da nanesat na drug... Magijata vo nasata kukja bese ( da bide dusata na pocinatiot kaj nas i da ne maltretira) :( No pomina sega losoto vo red sme
     
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ајде да се кладиме дека лажеш?
     
    На Justicija, CameliaMiller, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.071
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    Некој ќе земе да го касапи телото од ковчегот и ќе му вади крв на мртовецот за вас да ви направи лошо? (facepalm)
     
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Остај друго, што ќе рече "не пријавивме во полиција, не дојде јавен обвинител, само запаливме тоа остатоците и така, помина сѐ". Почнаа и бајачи и гатачи ПР тимови да имаат зад нив, за да им носат заработка. Башка човекот трицифрени суми во евра барал.
    Смешки...
     
    На CameliaMiller, Nausicaa и ocicka2014 им се допаѓа ова.
  17. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Jas zvonev na toj covek. Kazuva prvo se preku tel ako ti pogodi da odis kaj nego da ti pomogne ako ne ne moras.
    Kazav deka imam snaa vo kukjata pocna da kazuva kako ni pravi problemi i najlosi raboti sto nema vrska, snaa mi e vo nasata kukja vekje 8 godini ne prifati podobro odkolku sto ja ima prifateno nejzinata familija. Na sekoj kazuva deka se cuvstvuvas loso koga odis doma ne si dobar i raboti sto se bez veze ali na sekoj na pocetokot istoto go kazuva. I zzosto bi prasuval nekoj kolku osobi ste doma i koi brat majka tatko sestra? ako vekje znae treba da znae da kaze se. Zosto ne mi spomna deka brat mi ima problemi so spienjeto vekje 5 godini? Zosto ne kaza deka tatko mi e bolen a na niedno ispituvanje ne mozat da otkrijat sto e toa? Ako vekje toj znae... Covekot e samo za pari, a isto i normalen covek sto saka da ti pomogne nema da ima tarifa iii nema da mi zvoni posle toa 5 pati na telefon da mi kaze deka kje ide u mojot grad da mi dosol na kafe da sme pozborele... Kakvo kafe i toa doma so covek koj sto ne go znaes koj sto nisto ne ti pogodil na telefon samo kazal nekoi logicni raboti koi sto i jas i sekoj drug normalen covek bi gi kazal...
    Ve predupreduvam lugje nemoj da se lazete da davate pari... Ima luge koi sto imaat golemi maki i takvi lazni “Dervishi” koi kje im go svrtat mozokot da im zemat pari... Ima lugje koi sto gi macat svetci i koi sto se primorani da gledaat i pomagaat i odzi vracari i sl koi sto imaat nasledeno od familija i pomagaat a nemaat tarifa normalno samo nekoj denar da se dade da se fati lek, vo takvi veruvam!!! Ali vo lugje so tarifi nikogas
     
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Така прават сите, знаат дека логичните работи ќе успеат и истата приказна секому ја вртат. Кај некого ќе помине.
    Ќе биде некоја сива кола, машко на М или на А, золва, јатрва или свекрва, некој од нив секако лош ќе биде.
    Ама еве, обој дервишот си најмил и да го рекламираат по форуми :rofl:
    Труп човечки во крвата газа... не се нормални што ќе смислат...
     
    На CameliaMiller, Peperutce1115, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  19. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Ili samiot “Dervish” ima profil pa se reklamira
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Olivijapopaj2315

    Olivijapopaj2315 Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    hahahaha KASAPAT MRTOVCI
    Ne kasapat tuku na prenokjevot kradat od kosata ili oblekata voda i konci
    A vo najlos slucaj prilog tekst
    NAJOPASNIJA JE MAGIJA SA GROBLJA!
    Crna magija je opasna po samoj definiciji! Nijedan oblik crne magije ne služi da nekom donese dobro, već isključivo za uništenje nečijeg života! Razlika između vrsta crne magije nije u cilju već u načinu kako deluje! Što se crnije sile prizovu u ritualu za uništenje nečijeg života, to je magija teža i opasnija! Postoje najmorbidniji rituali u kojima se prinosi čak i ljudska žrtva! Na sreću zbog zakonskih okolnosti kod nas na Balkanu i u Evropi takva vrsta magije nije zastupljena! Uz pomoć raznih rekvizita i crnomagijaških rituala može se približno postići cilj uništenja žrtve! Obično se takvi rituali izvode na groblju, ili na samrtnoj postelji, jer tu je najbliža granica između našeg sveta i sveta u kome stanuju najcrniji demoni! Vračare u Centralnom delu Balkana, koje se bave crnom magijom, uzimaju zemlju sa tri groba (muškarac pokojnik, žena, i dete)! Uz određeni ritual i rad sa jasno izgovorenim rečima prdiže se čitava vojska demona koji napadaju žrtvu! Obično osoba koja vam želi naneti toliko veliko zlo, tu zemlju sa tri groba treba da donese u vaše dvorište ili stan! Obično lukavi zli ljudi tako urađenu zemlju stavljaju u vašu saksiju sa cvećem kako ne biste prepoznali ništa sumnjivo! nakon tog rituala, vrlo brzo vaš život se pretvara u pakao! Nemate mira, po kući se čuju koraci, lupanje dok vi propadate od bolesti koju ne može da dijagnostikuje niti izleči bilo koji lekar! ta bolest je Crna magija! Da se ne ponavljam, koliko ljudi svakog dana strada zbog dejstva crne magije i koliko se brakova rasturi! Opasnost je u tome, što brak možemo spašavati, dok život ne možemo vraćati kada se jednom nasilnim magijskim putem završi!
    Postoji ritual koji se na našim prostorima praktikuje a podjednako je opasan! Neku vašu odevnu stvar ili deo kose, osoba koja vam želi naneti zlo, zakopa to na grobu i uz izgovorenih par rečenica vaš život se pretvara u put beznađa i patnje! Zato uvek apelujem na ljude pazite kada sečete nokte ili se šišate, nokti i kosa mogu biti veoma važni rekviziti pomoću kojih može biti uništena vaša budućnost!
    Pitanja u in box
    Vaša medijum parapsihologica...