1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

  1. Miro91

    Miro91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    54
    Здраво, да ве прашам, дали познава некој од Велес една Надире или Назире, не знам како се викаше точно, бајачка е од Велес, живее блиску до некое школо, дали беше хемиско, интернат нешто. Ми треба нејзиниот број, треба да упатам едни познаници. Фала многу однапред.
     
  2. Miro91

    Miro91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    54
    За Суада не, но бев кај Марица. И таа е од Огњанци. Гледа на сол и многу ми помогна.
     
    На Dark light ◇> му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dark light ◇>

    Dark light ◇> Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Машки
    Izvini te molam moze da mi podobjasnis sto tocno odprilika se slucuva kaj nea koga odis ?
     
  4. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво
    Незнам дали ова што ќе го пишам е за во оваа тема но сакам да споделам.
    Се спремаме некое време да одиме кај една жена во Куманово или во Кратово бидејќи се сомневаме дека некој ни има нешто направено. Јас искрено ме верував во овие нешта но сопругот и Мајка му инсистираа откако видовме дека ми фали облека.
    Но вчера бев во Скопје, додека чекав превоз си реков ајде ќе одам во црква да запалам свеќа за здравје во црквата пред мостот накај Џамбо, излегов од таму и пред мостот среќавам жена која почнува да ми зборува, си мислев бара пари дека проси, но ми вели ти не си среќна џабе се смееш.. Застанав јас и таа извади икона на Богородица ја гледа неа и ми вели каде се спремаш да одиш да ти гледа некој? Ме занеме, ми вели ти направиле маѓија од украдено нешто а точно е ми нема маичка што стално си ја носев. Немаме дечиња уште со сопругот се обидуваме 1 година, ми вели кој нема деца? Ти направиле да немаш деца жена и снаа или ќерка што многу ми завидувале и ме несакаат, ти јадеш пиеш не си желна за пари ама не си среќна, слабееш и си затворена во себе
    Се смееш само за пред други да изгледаш дека си среќна... Ми вели овде пред вратата на Богородица ме пратил господ да ти помогнам
    Во меѓувреме сопругот и Мајка му отидоа кај жената и таа им го рекла сличното .. Незнам што да мислам се исплашив
    Извинете на долгиот пост
     
  5. Cloud95

    Cloud95 Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Nekoj da znae gledacka ili bajac sto rastura crni magii vo kavadarci
     
  6. TrinityNeo

    TrinityNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Има ли некој телефон од Весна од баирот битола ?
    Исто и од Анка Шутка искуства
     
    На Trajce1981 и Zorica59 им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Колку лековерни има во луѓево, да му е мерак на чоек да стани 'гатач' :drunk:
     
    На Just.do.it, Alita, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Miro91

    Miro91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    54
    Pa prvo te prasuva sto ti se slucuva pa stava sol vo hartija od vesnik go dipli i go stava pod tvoja noga da go drzis so noga. Osekas deka e tvrdo. Toa doagja od makite sto gi imas. Potoa pocnuva so baenje. Zboruva vo sebe i ti stava raka vrz tvoe lice i treba da kazes sto gledas vo nejzina raka. Potoa pocnuva da dobiva napadi na zevanje. So toa vsusnost gi prezema tvoite maki i gi tera demonite. I so sekoja takva terapija solta vo vesnikot omeknuva. Toa e znak deka se podobruvaat rabotite. Pokraj toa ke te zamoli doma da poprskas solena voda. Ili da izgoris nekoe parce obleka i da go frlis vo vardar. Ete taka vo kratki crti.
     
    На Trajce1981 и Antebellum им се допаѓа ова.
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    И благодарам на темава, многу ми помогна. :inlove:
    Со моето скромно познавање од фармакогнозија која ги изучува лековитите тревки, со гледањето на интересот за тоа колку Македонскиот (Балканскиот) народ верува во ваков тип чуда, јас ја најдов мојата совршена професија, отсега сум бајачка и гатачка. Лечам, гатам, баам на секаков вид болести, повеќе информации во лп. 100% проверено. :nod::call: Цените се достапни за сите.

    Ај сеа сериозно, навистина верувате дека некој со 3 магични зборови, талог од кафе, карти, кугли, гравчиња и не знам што ќе ви ја види иднината или ќе ви најде решение некакво? Па ова се треба да се пријави, за манипулација и измама на народот. :o Наместо да ги рекламирате во темава, да им плаќате пари, сите треба масовно да прекинете во вакви работи да верувате...
     
    На Bupalu, BlackMistery, SofiMar_ и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Skorpija_29

    Skorpija_29 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Samo toj sto strada i pati celo vreme od edno isto , i se vrti vo eden isti krug moze da gi razbere i svati lugjeto koi sto baraat pomos nasekade.
    Veruvajte ne e voopsto lesno da se odi po bajaci i gataci , no koga ne gledate izlez od situacii koi sto nemozete sami na sebe da si gi objasnite se ke probate
     
    На cresa-jagoda, VladeMila, Lily92 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Skorpija_29

    Skorpija_29 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Sum bila kaj nekolku bajacki no nikoja ne uspeala da mi pomogne , a site vetuvale deka ke bide podobro....
    Za pogoduvanje pogoduvaat no nikoj ne uspeva da ti pomogne
     
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ако тоа се случува требате да ја смените околината и друштвото ...тоа е еден вид негативна енергија која ви влијае и ви смета во животот и ништо друго ...
     
  13. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    5.011
    Пол:
    Женски
    Само да не доживеете некој да ви направи магија па ќе видите како ќе смените мислење, пак ќе кажам само недај боже и не, не е најлошата работа во животот да паднете во депресија, ќе Ви даваат апчиња за спиење само, најлошата работа во животот е кога ќе ве опседнат демони , кога некој ќе Ви направи свесно магија, јас не верував и уште некако сум скептик, но за жал бев сведок на две блиски личности на кои тоа им се случи, не предвидуваат иднина , туку кажуваат само што сте проживеале и од прилика што ќе се случи, ама тоа дека се прават магии стои, не сакам да пишувам што 2 блиски личности доживеаа, само се сеќавам дека ако не отидоа кај жена со олово што лечи, мислам ќе останев без тие 2 личности , пак ќе кажам недај боже и пазете кого примате дома и сл.
     
    На cresa-jagoda, La.RagazzaMisteriosa и Skorpija_29 им се допаѓа ова.
  14. Skorpija_29

    Skorpija_29 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Баш така....не верува тој што не осетил на своја кожа , се е многу полесно од страна да го кажуваш , но кога ќе го доживуваш и никако и ништо неможе да ти помогне е тогаш во све ќе веруваш , и само спас ќе гледаш да најдеш.
    Дали може да ми пишеш кај кои жени имаат идено ?
     
    На cresa-jagoda, Zorica59 и Cloud95 им се допаѓа ова.
  15. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    5.011
    Пол:
    Женски
    Било кој што лечи со олово, самите кажуваат дали ти има некој магија направено... Језа ме фаќа ама на кратко , роднина престана да зборува со сите , почна арогантно да се понаша , памтам дека тетка ми ми кажуваше дека навечер имал чувство дека некои гласови му кажувале да се убие , отиде кај една жена и истото го потврдила, имале некои ружи во двор, ги искорнала , он во истиот тој ден почна да се однесува нормално значи се смени во истиот момент , а тие што гледаат не кажуваат точно кои луѓе го направиле тоа , само рекле неколку жени..не знам немам зборови што све има денес , уште помислата ако не отидеше на олово да ги тргнат тие магии или што и да е , мислам дека денес немаше да биде жив...недај боже на никој
     
    На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Skorpija_29

    Skorpija_29 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Во се што кажуваш верувам, затоа што знам како е, ни сам несакаш и си свесен дека така не треба да се однесуваш но тоа е посилно од тебе , те контролира , те побудалува ....
    Сум била кај една жена што топи олово,ми топеше трипати од што рече имало многу правено кај мене, на крај ми рече исчистена си , но јас за жал не видов никакво подобрување
     
  17. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Може и мене број? Ве молам
     
  18. trendygirl1234*

    trendygirl1234* Активен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Kje sakas li da mi kazes kade se naoga Marica vo Ognjanci ili da mi dades nejzin broj ?
     
  19. Miro91

    Miro91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    54
    Kade se naogja tocno vo Ognjanci ne znam, kolku sto se sekavam ona ziveese na nekoja od krajnite ulici. Koga ke bides tamu prasaj gi lugjeto za Marica, ke ti kazat kade zivee. Nema koj ne ja znae vo seloto. Za Ognjanci odis po pat za Petrovec, i vo Petrovec ispred crkvata vrtis desno za Ognjanci.
     
  20. Zorica59

    Zorica59 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    I mene mi treba Kade bila ako moze
     
    На Cloud95 му/ѝ се допаѓа ова.