Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Za karolina probistip nekoj da NE znae so pomaga ..Dali bil nekoj....Eve jas da SI kazam glavoblka imam I misli ne pomaga Ni Eden lek.....Pa da probam kaj karolina
   
 2. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  5.273

  И мене ме боли главата, ама тоа е од промена на времето. Напиј се апче и пиј вода - ќе ти помине.
   
 3. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Ok ama podolgo vreme e 2 g...
   
 4. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  5.273
  Ако ти трае подолго време , си требала да отидеш на доктор. Ќе ти направат проверки и ќе ти дадат соодветна терапија.
   
  На Bupalu, Alisa22 и Zorica59 им се допаѓа ова.
 5. mariija

  mariija Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Дедо Борче од Младо Нагоричане, Куманово, искуство со овој човек да сподели некој??? Се закажува ли кај него??? Давал начин на исхрана за полесно забременување???? Има некој искуство со дедово или да не се ветреам по стариве што ме акаат да одам!!
   
  На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Луѓе немојте да одите кај тој Перо во Зелениково, сега идам до тамо, се чекало ред од сабалје до вечер до 8.00 завршувале ако ви се чека слободно идете, но тоа што видов тамо не ми се допадна, пикнат во едно собиче така стар отворена врата сите надвор слушаат што мака имаш тој едвај се разбира што кажува, видов не видов си заминав не ми се остануваше до ноќ.
   
  На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  8.789
  Пол:
  Машки
  Епа кој им е крив на Боки и Катица што не одат на гатачки. Да си одеа, ќе им кажеа јасно: Гледам овде некој те снима... ајде стисни желба, ааа гледам милион долариии
   
  На VDT2906, Bupalu, Zorica59 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Moe si nebo

  Moe si nebo Нов член

  Се зачлени на:
  22 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj biil kaj Ilija vo Kozle
   
 9. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Prvat slusam za nego iskreno ako mozes poopsirno da pises sto i kako e so likot.
   
  На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  13.931
  Пол:
  Женски
  Напротив, Боки беше редовен посетител кај гатачките.
   
  На Justicija, EvAngelos и Zorica59 им се допаѓа ова.
 11. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Zasto policija NE GI zatvara ovie prevaranti so I'ma ..ovoj onoj..... porano imase bajacka za uplav stari zeni
   
 12. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Ova od prva raka ili ?
   
 13. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  13.931
  Пол:
  Женски
  Не е само муабет, одамна знам.
   
  На Dark light ◇> му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lavica 344

  Lavica 344 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2019
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Pisi mi vo poraka za da ti kazam za deda borce mislam deka nema da zgresis ako odis!!
   
  На mariija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Dali moze da mi kaze nekoj nesto pokonkretno za dedo borce ?
   
 16. Peperutka❤️

  Peperutka❤️ Нов член

  Се зачлени на:
  17 август 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ve molam pisete iskustvo za olivera od dedebalci hitno mi e
   
 17. trendygirl1234*

  trendygirl1234* Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Se odi navecer za da se fati red se zapisuva tamu bidejki e nenormalna guzva, iskustvo kaj sekoj razlicno jas sum zadovolna od nea
   
 18. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Kazete nekoj sto gleda i pogoduva od Skopje.
   
 19. Peperutka❤️

  Peperutka❤️ Нов член

  Се зачлени на:
  17 август 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали се случило кај некого да не се оствари тоа што ќе рече Оливера од Дедебалци, (пример ти вика дека тоа ќе ти се случи за два месеци и ништо да нема од тоа) дали има такви? Пишете ми ве молам
   
 20. mariija

  mariija Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Имаш ли искуство некакво со човекот, да ми кажеш како се оди кај него, се носи ли нешто, се закажува ли... само ми го препорачаа а незнам детали што како... не сум одела на такви места и не знам. Кој ден се оди... би ти била благодарна ако ми кажеш. поздрав до тебе