Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. sweet-lola

  sweet-lola Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Ве молам за број или информација од некоја жена што бае од страв,уплав
   
 2. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Vidi taa zenata vo selo Ognjanci neznam broj
   
 3. devojka21

  devojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Moze li kontakt od zenata da dobijam
   
 4. Mart3

  Mart3 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Zdravo da prasam dali ima vrska ako odis na bajacka a da imas menst?
   
 5. ciudad_juarez

  ciudad_juarez Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Машки
  Kazite nekoja bajacka so pomoga da ti trgni vo zivoto samo da e tuka da ne trebi da odam vo Srbija.
   
 6. zvoncica123

  zvoncica123 Нов член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  некој искуство со баба Илинка од Ѓорче што гледала на кафе ?? дали погодува жената ??
   
 7. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Женски
  Не, тоа е само баба на која што и е многу досадно во животот и нема со што друго да се бави
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zvoncica123

  zvoncica123 Нов член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Си била кај неа Теа ??
   
 9. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Женски
  Да
   
 10. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Точно од збор до збор .добро и текнало итрица права
   
 11. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Lopov ke te zakrpi 2000 den ..SE dodeka I'ma vakvi ko tebe.....so prasuvas....koj ti kaza za selman mitnas za slave aerodrom ......odi SI devojce kaj Ivan iscelitel toj izgleda e najdobar ke ispadne
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lady X

  Lady X Нов член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Некој искуство со Маре од новоселски пат,гледала на икони
  Погодува ли жената?
   
 13. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Za ova konkretno sto go baras prvo treba da vidi dali si zaklucen potoa so katanec kluc i vistinskata kombinacija od zborovi da te otkluci ustv. Da Ti ja otkluci srekata.
   
  На Meckicja и ciudad_juarez им се допаѓа ова.
 14. nora mora

  nora mora Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Ima nekoj iskustvo, so dusica od kavadarci, kako se zakazuva koga raboti, i kako deluva zenata? Isto i nekoj so iskustva so nekoja zena od Karamani, bitolsko?
   
 15. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Kaj da najdeme takov nekoj?
   
 16. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Porano sekoe selo imalo nekoja babicka sega dozvoli da se rasprasam dali ima konkretno nikade.
   
 17. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Ako si zaklucen vo tvojata blizina ima zakopano kluc a vo blizina na toj sto te zaklucil katanec tie dva simbola so mokna kombinacija od boja zbor i boja se upotrebeni protiv tebe.
   
 18. ciudad_juarez

  ciudad_juarez Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Машки
  Mislam deka mojte roditeli Bea zakluceni i otko umrea to se prefrli na mene. Mislam deka nekoj kujcata ni ja omagijal nisto da ne ni odi od ljubomora. Ako mozi vo sandace da mi pisite kade da odam jas uste ovoj vikend bi otisol kaj nekoj so pomaga. Sum mlado dete I sakam da ziveam kako drugite mladi na moi godini so se.
   
 19. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Pisi mi poraka da vidam sto tocno imas problem zasto ako otides kaj nekoj poveke od ednas rizikuvas pogolema nesreka
   
  На ciudad_juarez му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  5.326
  Дечко, од 2017 година се жалиш дека ништо не ти оди во животот. Еве го ќе дојде 2020, а ти уште седиш со скрстени раце.

  Добро бе, сакаш ли некој друг да ти го среди животот ?

  За да не ти биде монотоно и досадно , мораш сам да правиш промени , да ти се дешава нешто

  започни нови пријателства
  запиши курс за некој странски јазик
  подигни ја самодовербата преку вежбање, некој спорт нешто
  пробај работа на брод
  пробај некоја сезонска работа
  волонтирај во нешто
  .............

  Значи ТИ сам мораш да правиш промени и никој не ти ставил пиштол на чело да правиш нешто што не сакаш.

  Додека се жалиш на форум дека не ти оди во животот , по светот има луѓе буквално немаат интернет дома, ма немаат ни чиста вода за пиење, луѓе со тешки заболувања, во многу лоши животни услови.

  Ти си седнал онлајн и сите овие години само се жалиш.

  Стани море, стани од тој компјутер , активирај се малку.
   
  На Puffy2019, nora mora, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.