Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. Римел

  Римел Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Moже број од Јасмина дали растура ,помага ли
   
 2. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ako vi go pisale brojot od taa zena od srbija pisete mi go na Mene ako sakate pozdrav
   
 3. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Izvini moze Li da mi kazes Kako se vika zenata od kade e ili broj.pozzz
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Nisto od nea idev mi kolko pati ides tolku pati razlicno kazuva taka da nema vrska.Jasmina
   
 6. Римел

  Римел Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Koj e toj covek,dobivte info
   
 7. TheOtherMe

  TheOtherMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  А зошто мислите дека жена ако гледа мора во манастир да живее? Лена е закон, се погаѓа од А до Ш. Јас имам одено кај неа и сум презадоволна, од датуми, места, имиња. Само треба да помине некое време и ќе сфатиш дека била во право. Отвори си ги очите. Не брзај со судење, размисли добро што ти кажала и имај си на ум, по некое времњ ќе се изненадиш. И мене така ми збореше за блиски луѓе, јас викав дека нема врска филмови си прави, ама се на нејзиното искочи.. Со најдобра мисла ти кажувам.
   
 8. Римел

  Римел Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  За погаѓање да,ама не помага
   
 9. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
   
 10. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Moze Li da mi go dadete brojot od lence od nerezi.pozdrav
   
 11. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Ако не си ти Ленче хахахаха.
  Абе не ме прави будала, ми кажува дека дечкото ме изневерува, а тие три дена ние двајца заедно бевме.
  Дај не ме убедувај. Тешка преварантка.
  Сто мажи сменето. Од секој маж дете.
   
 12. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Не си го троши ниту времето, ниту парите. Тежок преварант. Прави демек донации а нема врска.
   
 13. TheOtherMe

  TheOtherMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Па да, но, Вие сте и предложиле дека тие 3 дена сигурно, па таа се согласила. Може не било баш тие 3 дена :) Нема шанси да утне, се што ќе каже е точно, почекај па види. А нејзиниот личен живот е нејзин избор, жената има многу поминато, не судете брз основа на тоа. Може и Вие ќе имате по еќе бракови, во денешно време тоа е секојдневна работа.
   
 14. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Izvinete da prasam Dali ste bile kaj Olivera od dedebalci I dali znae da gleda.
   
 15. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Види, ако сакаш да ме убедуваш во нешто, во ред. Баш и потенцирав овие три дена ме изневерувал. Да, рече овие три дена. После кАЖА дека ќе сме раскинеле за 7 нешто и се покажувало. Ја прашав седум недели, месеци години. Рече месеци. Еве помина 1,5 ние сеуште сме заедно.
  А такви жални приказни и мене ми кажуваше.
  Жената е тежок преварант, дури и хуманитарни акции организира. И не ми ја правдај молимте. Еве многу има тука што ја кажуваат. Само ти ја фалиш, можеби ти си Ленче.
   
 16. Elena 28

  Elena 28 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Simione2 kaj zives daj broj
   
 17. Elena 28

  Elena 28 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Dali nekoj bil ili broj od covekot kumanovo neka mi pise
   
  На Римел му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TheOtherMe

  TheOtherMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Ти си знаеш, со тек на време ќе видиш сама. Ама тоа не значи дека некој за личен живот треба да го судиш. Нејзино право е како сака да живее.
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elena 28

  Elena 28 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Zdr. Za uplav strav nekoj da mi pise u poraka.. Bev Na olovo.. Sauda.. Ili drugo mesto za olovo
   
 20. Natali26

  Natali26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2017
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој имал контакт со Силвија од Штип? Дали му помогнал на некој и колку добро ја знае?
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.