Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Nemam cueno za Silvija.i Jas baram nekoj Sto stvarno znae da gleda.sum bila I kaj dule od veles I borce od kumanovo Ali nisto ne pomognaa a tolky gi falat
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Natali26

  Natali26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2017
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Некој од Штип да ми пише во порака, ми треба да се распраша за жената, во црквата Свети Илија работи?
   
 3. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ako slucajno doznaes za taa Zena te molam pisi mi
   
 4. Natali26

  Natali26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2017
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Океј ти пишам обавезно
   
 5. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Dozna li nesto za zenata od stip
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonka@

  Makedonka@ Нов член

  Се зачлени на:
  10 мај 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo..nova sum ovde... so pricina..na teski maki i problemi sum,pa bi ve zamolila da mi predlozite gledac ama proveren,so ste bile i ste zadovolni
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  I Jas baram tuka nekoj Sto stvarno znae da gleda ali tesko da se najde nekoj sto znae da gleda.sum bila kaj slave od kravari I dule od veles ali vrska nemaat od zivotot stvarno neznaat nisto a gi falat tolku
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Си била кај тие славе ид кравари и дуле од велес??? Па овде на темава само нив ги фалеа и се крстеа во нив |( као све знаеле|(
   
  На Meckicja и Elena 28 им се допаѓа ова.
 9. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Epa odev I kaj dvajcata vrska nemaat od zivotot stvarno tolkav pat projdov I nisto ne znaat veruvaj toa falenje neka gi falat.lygjeto si zimaat pari I guzva a narod od maka ide..I Samara se pocudiv zasto tolko falenje
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  A kaj se naogja taa lena imas broj od nea?
   
  На Aschenputtel и Elena 28 им се допаѓа ова.
 11. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Женски
  :drunk:
   
  На Elena 28 и Biljarkata им се допаѓа ова.
 12. Elena 28

  Elena 28 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Odza Na nekogo mu pomognal Li Na forumov....i koj bi predlozi Le.... Toj pagarusa mu e brat Na mintas skopjanka sum slusnala.. Prevaranti se mislam
   
 13. MomIsWow

  MomIsWow Нов член

  Се зачлени на:
  26 март 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Ajde vaka da ve prasham
  Marina kaj Mida pozadi kafanata lira na koj princip gleda. Mene ne me zanima idnina sakam da znam dali ima neshto praveno od luge i dali pomaga razbajuva ili samo gleda?
  Ve molam nekoj shto bil so iskustvo da mi kaze mi kazuvaa deka kazuvala svasta pogoduvala pa iskreno nemam mnogu verba u bajacive ne znam ni sto mi istekna da idam . Pozdrav
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Dali e taa marina Zena na popot Sto dovagjala vo skackovce.ako e taa ima tarifa 700 den I stvarno ne znae nisto ama bas nisto
   
  На Elena 28 и MomIsWow им се допаѓа ова.
 15. MomIsWow

  MomIsWow Нов член

  Се зачлени на:
  26 март 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Да знам дека гради црква или манастир јас денес отидов и каснев и ме врати назад и 300та пстешествија ми се десија доека да отидам. Од каде знаете дека не знае ништо сте биле ми презакажа за во четвррок ве молам за одговор само да ми објасните да не губам време џабе
   
 16. El rey

  El rey Нов член

  Се зачлени на:
  30 април 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  A cekk pred toa kaj suzana bile?
   
 17. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Ве молам, значи многу ве молам, препотребно ми е.
  Во Кавадарци имало некоја жена која што ептен ја бивало за гатање и баење, ве молам некој ако знае за која се работи и ако има контакт пишете ми. Ве молам.
   
 18. Azshara

  Azshara Нов член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Јас гледам на тарот карти и пошо пак ке не затворат викендов имам слободно време така да кој е заинтересиран може да пише порака. Бесплатно е , да не мислите дека сум дојден на форумов за да се рекламирам хахаха
   
  На Mart3 и Lavica 344 им се допаѓа ова.
 19. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zezate ili stvarno
   
 20. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Jas imam ideno kaj NADA od kavadrci zenata e go godini I e drama mnogu se naderuva I ne znae nisto Jas imam 100 pati ideno.