Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. Elena 28

  Elena 28 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Pa so baras 100 pati ednas se odi
   
 2. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Не знам како се викала.. еден другар идеше кај неа пред некое време, и страшно се му погодила. Буквално се. И злато жена била. Откако идеше кај неа се подобри на секое поле (тогаш минуваше низ многу гаден период), но веќе нема контакт.Воглавно гледала на икони, но можело и на кафе. Стара била.
  Премногу ми е итно сега, затоа замолувам било кој да знае некакви информации да ме контактира:|
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shya

  Shya Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  8
  Здраво, дали има некој што гледа преку телефон да не мора лично да се оди. Фала однапред
   
 4. Lily15

  Lily15 Нов член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas sum od kavadarci kako se vika zenata ako znaete ime mozebi ja znam.
   
 5. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Не знам како се вика.. познаваш ти некои?
   
 6. Elena 28

  Elena 28 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Pa nada pogore pisuva. Nada kavadarci
   
 7. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Девојката погоре не пиша конкретно за неа
   
  На Lavica 344 и Elena 28 им се допаѓа ова.
 8. Lily15

  Lily15 Нов член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Postara zena ja znam samo nada ama jas imam kaj nea odeno ednas odamna ama ne mi pomogna I ima mnogu grubo ponasanje I ne se vrativ pak
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  Има во Кавадарци колку сакаш гледачки Нада незадоволни доста,
  Душица -со месеци се чека.за кај неа.,
  Силвана,.,млада жена од центарот
  Ангелина од село Марена
   
  На swedd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Ако имаш телефонски број или било каков контакт, плис пиши ми лп :)
   
 11. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Tocno taka Kako nezdrava zena se naderuva I nisto ne pomaga a lugje idat od maka
   
  На Lily15 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Makedonka@

  Makedonka@ Нов член

  Се зачлени на:
  10 мај 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Niedna neznae od tie...ne si gubete nitu vreme nitu pari
   
 13. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Kazete nekoj sto go biva za gledanje I pomaga
   
 14. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Хаха зависи :) како што кажав на другар таа многу му помогна, не сакаше ни пари да му земи тој едвај сам и остави
   
 15. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога ми треба смеа на туѓа сметка, доаѓам тука и си читам по странициве.
  Дојдете кај мене, и те како ќе прогледам за пари. Има да ви ги кажам сите работи што сакате да ги чуете.
   
  На Kimberly11, Biljarkata, MeowMeow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Makedonka@

  Makedonka@ Нов член

  Се зачлени на:
  10 мај 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Drugar...drugarka...rekla kazala mene ne me zanima...samo spodeliv licno iskustvo...pozzz
  "Xaxaxa"
   
 17. Panda34

  Panda34 Нов член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravoo dali znate gataci vo prilep i bitola i ako mozi kontakt
   
 18. Panda34

  Panda34 Нов член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  I dali ke mozi broj nekoj ako znaj od zenata od dedebalci
   
 19. Римел

  Римел Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Mene me interesira da pise nekoj Dali mu pomognala ,zenava od dedebalci
   
 20. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.354
  Пол:
  Женски
  Да, помогнала на некоја да и го олесни ќесето и наполни главата со глупости.
  Какви гатања, какви баења ќе ви помогнат бре луѓе?(facepalm)
   
  На Elena 28 и MeowMeow им се допаѓа ова.