Гевгелија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од sagittarius57, 28 октомври 2013.

 1. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  2.195
  Пол:
  Женски
  Видов дека за повекето градови во Македонија има отворено тема.. па ајде да видиме нешто и за Гевгелија, дали сте биле и како сте поминале :)
   
 2. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  948
  Допаѓања:
  507
  Пол:
  Женски
  Мене лично градот не ми се допаѓа, некако пусто ми е, нема ништо интересно незнам... :| Да, има бутици, продавници итн итн. ама мене не ми се допаѓа.
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.576
  Допаѓања:
  6.574
  А колку е повратн втобуска Ск - Гевлегија, за колку се стига и дали може во еден ден да се отиде и врати назад?
   
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.031
  Повратна карта за Гвг сега е 570ден. Може да се отиде сабајле, а последниот автобус за Ск е во 18ч.
  Патот трае 2,5ч
   
 5. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  2.195
  Пол:
  Женски
  Во право си за тоа дека нема нешто на што да го потрошиш времето и нема каде да прошеташ за 1час ке го поминеш цел град и можеш да сретнеш повеке грци посебно во четврток отколку гевгеличани :D
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.922
  Сум бил многу пати, имам многу роднини исто така таму, но некако пуст ми е градот и преку ден и навечер. За навечер нема некоја шема. Затоа кога сум во тој крај одам највеќе во Валандово во бившо Егзит (сега Плеј мислам дека се вика). Според мене и најдобра дискотека во Мкд.
   
 7. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Не сум била, ама ептен би сакала да одам. Не знам зошто, ама уште од мала имам желба да ја посетам Гевгелија и околината (селата Миравци, Марвинци и Удово). :D
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 8. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112
  Гевгелија ја има најголемта летна дискотека во Мк. Таму не може да отидеш а да не си поминеш убаво :)
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 9. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Бев еднаш на натпревар по физика во Гевгелија и поминав таму некое време додека чекавме резултати, поминав набрзинка низ неколку улички близу школото кај шо бевме (јосиф јосифовски) ама некако во сеќавање не ми останала некоја убава слика, влеговме во неколку бутици ама некако не ни ги фати око...
  Иии да мислам дека бевме во еден интересен музеј нека ме потсети некоја гевгеличанка мислам дека беше уште од времето на античките македонци имаш доста интересна приказна околу тоа како тие артефакти дошле до музејот, мислам дека некој локален жител ги собирал и ги предал на музејот, сепак не се сеќавам најубаво одамна тоа беше
   
 10. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  2.195
  Пол:
  Женски
  Да има музеј но јас сум била многу одамна па не паметам како што било :(
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.922
  Гевгелија како Гевгелија, нема што да се види. Има 2-3 добри ресторанчиња, преку зимата работат само диската во казината. Сум бил во диското во Фламинго. И не ми се допадна. Многу гужва и многу загушливо. Закон против пушење нема. А јас мразам цигари.
  За кафичи само два има добро што работат. Друго пусто е се. Нема што да се прави во Гевгелија. Досаден град е малку.
  Инаку е еден од најчистите во Македонија.
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  5.033
  Moram da priznam deka sum od onie licnosti koj sekogas dusevniot mir go naogam vo gvg. Go sakam cel juzen del gvg, osobeno edno selo vo toj kraj mi budi najubavi spomeni,spokoj mir radost i solzi. Ja sakam taa mediteranska klima utroto koe mirisa na more cistiot vozduh smireniot zivot. Ne sum bila vo noken zivot odamna tamu no od vremeto pametam ubavi zurki ... I da bidam iskrena stalno mu vikam na mm da ideme da ziveeme vo gvg namesto vo sk. I za gvg i cel toj kraj mozam da zboram i zboram no ete koj nebil neka pomine go sakam toa parce zemja ;)
   
  На eta и mesecar им се допаѓа ова.
 13. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Предлог за лаунџ бар, кафич со храна во Гевгелија? @Bubce38 мислам ти си од Гевгелија, извини ако грешам :)
   
 14. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.576
  Допаѓања:
  6.574
  Симпатично гратче. Ми се допадна.
   
 15. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Има некоја од Гевгелија?
  Нека ми пише порака :)
   
 16. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Машки
  Потекнувам ос тој крај, иако не живеам таму. Ако ти треба нешто пиши, па колку можам ќе ти помогнам.
   
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.641
  Пол:
  Женски
  Убав град, предност е што е погранично место, блиску до Грција, има убави ресторанчиња, а најубав хотел дефинитивно ми е Рамада.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.660
  Допаѓања:
  6.843
  Пол:
  Машки
  Има ли некој од Гевгелија да ми пиши ЛП?
   
 19. exxtra_man

  exxtra_man Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Машки
  Некој да знае поевтино мотелче или хостелче во Гевгелија или Богданци ако има ?
   
 20. pikabu5

  pikabu5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2020
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  633
  Пол:
  Женски
  Ако може некоја членка од Гевгелија, да ми пише, благодарам