1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гел за веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од unlucky, 28 јуни 2012.

 1. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  80
  Женски дали некоја од вас користи гел за веѓи, и која е промената, дали врши работа кај ретки веѓи, мислам ме интересира намената на гелот за веѓи, од некој со лично искуство, или некој што се разбира од тоа ... :) фала однапред...
   
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Го имам овој гел користено на џордани,не прави ништо посебно освен што им дава убава форма на веѓите.
  Да не бидат сите влакненца на различна страна нели,ама па од една страна треба да се внимава да не стави многу зошто изгледа гадно и мрсно :D

  За тоа дали врши работа кај ретки веѓи па и не баш,повеќе е за густи да ги доведе во ред,што знам.. :^)
  И не леплив гелот иначе.
  Јас покрај тоа што го користев за веѓи некогаш и за нега на трепки си го користев. :wasntme:
   
 3. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  10
  Beauchamp каде може да се купи?
   
 4. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  ^ Орифлејм,доколку имаш некој што е зачленет можеш да порачаш :)
  Само незнам дали го имаат уште на залиха,еве ти линк од нивната страна провери низ каталог.
  http://mk.oriflame.com/
   
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.088
  Пол:
  Женски
  Одлична замена е и најобичниот гел за коса, нанеси го со стара четка од маскара, добро измиена се разбира.Иста работа брка а поекономично е. :)
   
  На maja.mitrova му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  10
 7. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Мн е добар, јас го имам. Го купив пред едно 2-3 месеци и сеуште имам од него. И дава мн убава форма на веѓите како што кажа Beauchamp, вреди за парите :)
   
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  8.904
  Скоро во Уник или Убавина и здравје (не памтам убаво) прочитав дека Есенс имаат гел за веѓи. Мислам околу 150-160 денари беше.
   
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Да и на есенс има,поефтина варијанта плус.
  Убаво е да се користи и за нега на трепки од време на време,пример малце кога паузираме од шминка одреден период поради многу користење на маскара она ова.
  Како и да е убав финиш дава на оние што имаат густи разлетани веѓи, пример како мене :lol:
  [​IMG]
  И да,мислам дека ова не е повеќе од 160 ден. :)
   
 10. wiki197

  wiki197 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ако ти се ретки веѓите прво дај им форма убава или сама или отиди кај некој што се разбира можеш во некој козметички салон што ти ја знам.После тркни до Golden rose и побарај моливче за веѓи за твојата нијанса.Подобро се разбираат и ке ти ја погодат нијансата него ти да бараш :) Не се ни скапи 90-100 денари. А за овие погоре гелови ,тоа тебе не ти треба! Се користат за да немаш бушави веѓи.тоа е за тие што имаат ГУСТИ ВЕЃИ! поз
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.648
  Допаѓања:
  80.793
  Пол:
  Женски
  Па и јас имам прилично ретки, ама мноогу бушави и разлетани веѓи.
  Не мора да значи дека само оние со густи веѓи треба да користат вакви работи - индивидуално е сепак. :)
  Јас си ја користам безбојната маскара на Авон, Color Trend чинам беше колекцијата, одамна ми е и веќе не е проѕирна, лом е станата од користење и ќе ја сменам во скоро време. :lol:

  Ми врши работа кога не сакам да ставам шминка на очите, а сепак сакам трепките да ми изгледаат убаво и ставам и на нив, а на веѓите обавезно, зашто многу брзо ми се бушават и ужасно изгледаат без ваквата маскара. :$
   
 12. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  80
  "За да ги згуснеш, можно е да додадеш влакненца. Постојат таканаречени "продолужувачи на веѓи" кои се во вид на проѕирен гел кој во себе има микровлакна, па кога гелот ќе се нанесе на линијата на веѓите, влакна остануваат "залепени" за нив. Гелот со влакненца се вади многу лесно, со обично средство за вадење шминка."

  ова го најдов на страната на таа магазин, па би сакала да прашам дали некој има пробано вакво нешто, каков е резултатот и каде би можела да го најдам.. многу би ми помогнале, фала однапред :) :*
   
 13. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Овој сет од орифлеим има две сенки,два апликатора и гел за веѓи (тоа белото). Го користам повеќе од две години и лично јас сум многу задоволна од него. Цената е околу 200 денари ;)
   
 14. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде можам да го најдам овој гел? Го имам користено и бев презадоволна ама за жал го изгубив :( и после тоа не можев во ниеден каталог да го начекам. Инаку не е тоој проѕирниот,овој кафен беше. Или нешто исто,слично како овој не мора од орифлејм да е?
   

  Прикачени фајлови:

 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.648
  Допаѓања:
  80.793
  Пол:
  Женски
  Има од Еssence безбоен гел за веѓи, јас го имам и одлично си ја врши работата, ги фиксира веѓите и не мрдаат додека не го избришеш. :)
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.033
  Допаѓања:
  103.751
  Пол:
  Женски
  Јас го имам пробано на Make up for ever , на тестер има мислам дека три нијанси , и ги пополнува веѓите, водоотпорно е , многу е добро не ги прави веѓите да изгледаат вештачко , околу 30 евра чини но на попуст може и поевтино да се најде,исто така по маалку се става така да парите се исплатат :)

  [​IMG]
   
 17. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Колку пари е? :)
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.648
  Допаѓања:
  80.793
  Пол:
  Женски
  Околу 200 денари мислам дека беше, одамна го имам, сум заборавила колку е точно. :)
   
 19. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.485
  Не сум користела вакво нешто, но добро би било да ставите некоја слика со пред и по употреба на гелот.
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.033
  Допаѓања:
  103.751
  Пол:
  Женски
  @LaraSolare едно прашање до тебе :) гледам на сликите дека го користиш гелот за веѓи на ABH
  јас сакам да го порачам , но многу се мислам во врска со нијансите , гледам има голем избор и ми е страв да не згрешам зашто ќе го порачам од beautybay.com ( кај нас во Сефора го немаат донесено )
  се мислам помеѓу оваа chocolate и auburn
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]
  Од друга страна па се мислам и за гелот на Make up forever. Го имаш ли пробано? Го имам пробано на тестер и е ист како на NYX геловите , водоотпорен , иста структура.. и сега незнам што да правам , да порачам на ризик или фино да си земам од другиов гел од Сефора? :D