1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гел за зацврстување на кожата на стомакот

Дискусија во 'Тело' започната од Barbie-mwa, 4 април 2011.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Женски
  Дали имате користено и има ли некакоф ефект?

  И кој гел го користите? Јас планирам да си купам, ама да не биде така фрлени пари за ништо, решив прво да ве прашам вас. :)
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Имам користено гел за стомак од Орифлејм, и од Авон-и двете даваат супер чуство, ама треба да бидеш упорна и неколку такви кутивчиња да потрошиш за видливи резултати.

  Инаку најдобро е она од папаја од козметика Афродита-го има во Зегин аптеките-чини околу 1000 и нешто(малку е поскапо) ама велат дека помага.
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Женски
  Па јас сакав од орфлејм да си купам, сега е на попуст, 549 ден.,Perfect body колекцијата.
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327

  Јас го користев тој од Афродита после и пред трудноќа ама нешто голем ефект не видов. Изгледа таква ми е кожата. Немам стомак ама така како да имам вишок на кожа која е опуштена малку - така ми изгледа. Дали ќе делуваат тие средства зависи од еластичноста на кожата и вежбање му е само мајката, а во тие хемии не верувам многу, многу
   
 5. Macci.007

  Macci.007 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  8
  Не се многу ефикасни на авон и орифлејм......кажете некои други гелови
   
 6. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.127
  Допаѓања:
  7.637
  Пол:
  Женски
  Незнаев каде да го поставам прашањето па тука ми делува најсоодветно.
  Имате ли користено лосиони за зацврстување на кожата на телото? Незнам кој да одберам, сакам да почнам да користам, знам дека нема да има ефекти од едно пакување, но не е проблем и десет ке купам само да има ефекти.
   
 7. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  А каде би можеле да се најдат? колку пари се, ама да не се од авон и орифлеим?
   
 8. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.127
  Допаѓања:
  7.637
  Пол:
  Женски
  Имаш на Нивеа мелко за тело за зацврстување на кожата, мислам дека во Космо има и други марки на вакви млека отиди види, сигурно ке најдеш некое. Јас сум во план на Нивеа да го земам, па ке видиме какви резултати ке даде, не дека очекувам од ниедно млеко некој си голем ефект, но ете барем колку толку да се постигне посакуваното.
   
 9. LadyAna

  LadyAna Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Дечки, се надевам дека сум на правото место за да се обратам пошто како и во горенаведените коментари видов дека има некој проблем со подувам стомак :/ ама пробем кај мене не е до храната бидејќи многу внимавам што јадам, добро- не баш многу ама избегнувам леб, тестенини, избегнувам храна како што велат дека дува стомак пошто тешко се вари и ствара гасови, ама ова моето е не знам што да кажам. :(
  Секое сабајле стомакот ми е нормален, ама и чашка вода да се напијам се ПУМПА за секунда :/ , не само што е подуван, туку забележувам мноогу салоо што ми виси од страна а и целулиит, а не сум дебела, напротив имам 59 кг али сега сум поправена килце= две. Избегнувам бел леб, јадам еднаш преку сила два пати во денот и тоа по малку, пијам многу течности, посебно вода и лимон, чај, ама салото и подуеноста пак стои. Бев и на лекар, да видам да не имам некој проблем - НЕМАМ НИШТО, се е во ред. :/ За вежбање немам многу време пошто работам. :/
  Има ли некој да ми каже веќе проверен метод со диета кој што сте го испробале на вас, или некој чај, или било штоо ??
  Ќе ви бидам многу благодарна ако ми упатите било каква помош пошто вака не се трпи, не можам фустан да облецам пошто ми рипа стомакот страшно :(, а и од панталоните ми лета спољерот и стомакот и се нервирам многу. :(
  Препорачајте ми било што , и да е скапо ќе го земам само да се решам од овој проклет проблем. :(
   
 10. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.750
  Ехх истиот проблем и јас го имам не сум дебела имам 50кг, но фали една чаша вода да испијам и готово РИПНАЛ меот (за јадење не станува ни збор) :( Стварно не се поднесувам, а јадам едвај во денот двапати некогаш и по еднаш во денот,дури ми се стесни желудникот од нејадење :( Стварно незнам и јас што да правам, ако ни дадат некој совет да се справиме арно ќе биде.
   
 11. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  Јајниците ги имаш проверено? И тие, ако има поблем кај нив, може да предизвикаат подуеност.