1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гел за туширање или обичен сапун за тело?

Дискусија во 'Тело' започната од AzSxDc, 25 јули 2011.

 1. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  Девојки што мислите што е поубаво гел за туширање или обичен сапун?
  Еве јас да ви кажам до пред 2 недели користев гел за туширање но со гелот после туширање со осеќав како кожата да ми е премногу сува и сега еве си користам обично сапунче Теоо и задоволна сум :D
   
 2. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  973
  Пол:
  Женски
  гел за туширање или обичен сапун за тело!

  Јас преферирам гел за туширање. Воопшто не ми ја суши кожата. Секогаш после туширање користам млеко за тело и можеби затоа. Инаку моментално користам гел за туширање од мед и млеко и мириса прекрасно.
   
 3. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  гел за туширање или обичен сапун за тело!

  Јас користам гел за туширање ии баш сум задоволна...кожата ми е мека...ама сепак зависи од типот на кожата
   
 4. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  гел за туширање или обичен сапун за тело!

  Гел бе,,,каков сапун аманте :D
  Со сапун не би можела не,не,не...ќе ме чеша.
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  гел за туширање или обичен сапун за тело!

  Гел дефинитивно :)
   
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.433
  Допаѓања:
  144.009
  гел за туширање или обичен сапун за тело!

  Гел, гел и само гел. Имам сува кожа и мислам дека сапунот уште толку ќе ми ја суши.
   
 7. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  На сапунот остануваат изненадувачки многу бактерии. Не се препорачува ни за миење раце, токму заради можноста за пренос на бактерии. За раце само течен сапун, по можност НЕ антибактериски (а јас обожавам антибактериски производи :( , ама препораката на лекарите е таква) за тело само гел за туширање. Најхигиенски.
   
 8. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Секако дека гелот е помек, ја мазни кожата и притоа убаво мириса , ама не ја мие кожата убаво ..па ако сакаш и 4 пати избањај се исто се фаќа. Користам гел моментално од Нивеа , но дефинитивно сапунот подобро мие ....па така да еднаш во месецот се мијам и со сапун. Доколку одберете сапун соодветен на вашата кожа мислам дека нема да се суши .. ;)
   
 9. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Гел-затоа што ја прави кожата помека, пофина и поубаво мириса. Не можам да се замислам да се капам со обичен сапун!
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Гел за туширање, иако кожата ми е сува, без млеко или лосион после тоа мислам дека ќе почнам да се митарам.

  Ако некогаш се решам за сапун дефинитивно ми можело само Dove.
  Зашто не е како останатите, туку навистина моќно ја хидрира кожата.
   
 11. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Многу ми сметаат геловите. Ми ја иритираат кожата, и имам чувство дека никогаш не го вадам до крај од мене.
  Затоа користам сапун на природна база. Ми го носат од странство, не ми ја суши кожата и прекрасно мириса.
   
  На AzSxDc му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  Гел користам нон стоп сапунот ми ја суши мн кожата
   
 13. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Понекогаш користам гел а понекогаш сапун но само Dove немам проблеми ни со едното ни со другото ;)
   
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Гел за туширање :)
  Ја прави кожата помека и убаво мириса :inlove:
   
 15. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  21.601
  Пол:
  Женски
  И тоа и тоа. Почесто сапун, Бекутан.
   
 16. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Преферирам гел за туширање. Сапунот многу ми ја суши кожата и грдо се осеќам. Единствено ако користам сапун тогаш зимам Dove, единствено тие не ми ја сушат кожата, ама сепак претежно гел одбирам. :)
   
 17. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Користам Бекутан гел за тушрање и преубав е. И убаво мириса и убаво ја чисти и омекнува кожата. :)
   
 18. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Покрај сите гелови за туширање, јас сум му верна на „пенливото средство за капење“ на Бекутан
  ете ова [​IMG], или шампонот на Бекутан ми служи како гел за туширање.
  Имам многу сува и осетлива кожа и ова производиве на Бекутан ко створени за мене се...

  А сапун имам неколку, ретко кога ги користам, имам и Бекутан и некои на Рефан, преубаво мирисаат но мене ми служат за да ми мириса убаво огледалото кога ќе се отвори, таму си ги чувам ;) .
   
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Користам гел за туширање, сапунот ми ја суше кожата. Овие ми се најубави и ми ја прават кожата мека.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Гел за туширање