1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Генетско инженерство со CRISPR

Дискусија во 'Канта' започната од Dabria, 2 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.222
  Пол:
  Женски


  Што вие мислите за ова?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.