1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Геодетски елаборат

Дискусија во 'Правни совети' започната од vale.t, 25 октомври 2015.

 1. vale.t

  vale.t Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  ИТНО!!! Здраво! Поради недоразбирање меѓу геодетот в катастар и приватните геодези кои го работеа елаборатот доставивме претставка на која ни беше одговорено што треба да надополнат во елаборатот приватните геодези бидејќи направиле пропуст,не објасниле нешто во извештајот
  прашањето ми е дали сега треба да се спроведи истиот предмет со надополнување или треба наново ново барање,нов предмет? Разбрав дека сега барале наново нов предмет и наново плаќање при вакви случаеви, едни велат да други се работи на истиот предмет, незнам што е точно.
  Се надевам има некој кој ке ми одговори,
  Поздрав-Тина