Геодетски елаборат

Дискусија во 'Правни совети' започната од vale.t, 25 октомври 2015.

 1. vale.t

  vale.t Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  ИТНО!!! Здраво! Поради недоразбирање меѓу геодетот в катастар и приватните геодези кои го работеа елаборатот доставивме претставка на која ни беше одговорено што треба да надополнат во елаборатот приватните геодези бидејќи направиле пропуст,не објасниле нешто во извештајот
  прашањето ми е дали сега треба да се спроведи истиот предмет со надополнување или треба наново ново барање,нов предмет? Разбрав дека сега барале наново нов предмет и наново плаќање при вакви случаеви, едни велат да други се работи на истиот предмет, незнам што е точно.
  Се надевам има некој кој ке ми одговори,
  Поздрав-Тина