1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Германска музика

Дискусија во 'Музика' започната од S.W.A.G, 1 април 2013.

 1. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  8.910
  Пол:
  Женски
  Не најдов тема за Германска музика, па реков да направам.. Но ако има КЛУЧ! ;)

  Слушате Германска Музика? Од кои пеачи/пеачки/групи? :)
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  Германска Музика

  не знам ама баш ниедна група но вака си слушам по некоја, кога ќе ги слушнам надвор од мк :)

  http://www.youtube.com/watch?v=bLHkAwJguPc :) :)
   
 3. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Германска Музика

  Да си бидам искрена, толку ми е одбивен јазикот што не би ја слушала нивната музика.
  Освен можеби песнава:
  http://www.youtube.com/watch?v=9whehyybLqU Олд скул :l:
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
 6. Lolli

  Lolli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  26
 7. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  4.112
 8. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.074
  Допаѓања:
  33.626
  Пол:
  Женски
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.074
  Допаѓања:
  33.626
  Пол:
  Женски
 10. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Не слушам многу (а не слушам ни малку), што знам..Единствено на ЕмТиВи (MTV) кога ќе пуштат некоја песна од Токио Хотел, инаку вака не слушам. :angel:
  http://www.youtube.com/watch?v=S_Sy5-sOodA
   
  На Stefani999 и xxx-ba им се допаѓа ова.
 11. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  4.343
 12. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.484
  Пол:
  Женски
  РАМШТАЈН :inlove: :inlove: :inlove
  http://www.youtube.com/watch?v=uPMHzPBrZeI

  Ohne dich ми е најомилена.

  Ohne dich kann ich nicht sein – Ohne dich,
  Mit dir bin ich auch allein - Ohne dich.
  Ohne dich zähle ich die Stunden – Ohne dich,
  Mit dir stehen die Sekunden – Lohnen nicht.

  Без тебе јас не можам да бидам
  Но со тебе исто така сум сам
  Без тебе ги бројам часовите
  Но со тебе ми стојат секундите- залудно е.
   
 13. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  301
  Токио Хотел ми се омилени со години, што значи да :)
   
  На Stefani999 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
 15. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  21.666
  Пол:
  Женски
 16. anna87

  anna87 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.920
  Допаѓања:
  32.545
  Пол:
  Женски
 18. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  4.112
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
 20. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски