Германска музика

Дискусија во 'Музика' започната од S.W.A.G, 1 април 2013.

 1. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  5.474
  Пол:
  Женски
  Не најдов тема за Германска музика, па реков да направам.. Но ако има КЛУЧ! ;)

  Слушате Германска Музика? Од кои пеачи/пеачки/групи? :)
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  Германска Музика

  не знам ама баш ниедна група но вака си слушам по некоја, кога ќе ги слушнам надвор од мк :)

  http://www.youtube.com/watch?v=bLHkAwJguPc :) :)
   
 3. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Германска Музика

  Да си бидам искрена, толку ми е одбивен јазикот што не би ја слушала нивната музика.
  Освен можеби песнава:
  http://www.youtube.com/watch?v=9whehyybLqU Олд скул :l:
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.397
  Пол:
  Женски
 6. Lolli

  Lolli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  26
 7. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  3.083
 8. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  18.144
  Пол:
  Женски
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  18.144
  Пол:
  Женски
 10. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Не слушам многу (а не слушам ни малку), што знам..Единствено на ЕмТиВи (MTV) кога ќе пуштат некоја песна од Токио Хотел, инаку вака не слушам. :angel:
  http://www.youtube.com/watch?v=S_Sy5-sOodA
   
  На Stefani999 и xxx-ba им се допаѓа ова.
 11. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  3.918
 12. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  2.843
  Пол:
  Женски
  РАМШТАЈН :inlove: :inlove: :inlove
  http://www.youtube.com/watch?v=uPMHzPBrZeI

  Ohne dich ми е најомилена.

  Ohne dich kann ich nicht sein – Ohne dich,
  Mit dir bin ich auch allein - Ohne dich.
  Ohne dich zähle ich die Stunden – Ohne dich,
  Mit dir stehen die Sekunden – Lohnen nicht.

  Без тебе јас не можам да бидам
  Но со тебе исто така сум сам
  Без тебе ги бројам часовите
  Но со тебе ми стојат секундите- залудно е.
   
 13. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  197
  Токио Хотел ми се омилени со години, што значи да :)
   
  На Stefani999 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
 15. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.693
  Допаѓања:
  19.566
  Пол:
  Женски
 16. anna87

  anna87 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.232
  Пол:
  Женски
 18. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  3.083
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381
 20. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски