1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гејмери, компјутери и нивно влијание

Дискусија во 'Сингл' започната од Yipman2, 30 март 2011.

  1. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Леле тие гејмери! Револтирана сум од такви ствари па темата не ја дочитав!
    ИЗЛЕЗЕТЕ БЕ МАЛКУ НАДВОР, женска со кантерот или шо и да е нема да си фатите!
    ццц, зараза бе зараза! :D
    Имаше едно такво видео незнам дали сте го гледале, девојката му ги избриша сите вов карактери на дечко и, и овој доаѓа, од нервоза го прсна цел компјутер на делови!
    Ееее, до кај отиде машката психа не ми е јасно ! :^)
     
  2. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    Машко > Компјутер > Кантер > Цел ден играње > Станување добар > Формирање кантер тим > Идење на турнири > Идење на европски турнири > освојување милион долари /евра > станување богат > Факање девојка со пари > Купување скапи работи и куки > Умреш богат


    :fubar: :fubar: :fubar:
     
  3. cvekje13

    cvekje13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    34
    Jас до пред некое време играв некои игри но имам многу обврски и немам време за нив..а за тие веќе екстремни гејмери, познавам една другарка што има брат, 18 год, немал девојка до сега, секогаш дреме на WoW, мислам дека се нема избанјато 1 година...за тие едноставно нема спас..
     
  4. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    дечко ми е гејмер и тоа воопшто не ми смета. тој сака со игрите да вади пари и тоа му е заснована цел во неговиот живот. ја играше wow а сега sc2 и оди на турнири и морам да кажам дека е многу добар и се надевам дека набрзо дека ќе почни да зема пари :) тоа што го читав дека гејмерите седат нон стоп не се капат немаат социјален живот и незнам што се изнасмеав. не е секогаш тоа исто кај сите :) дечко ми има социјален живот а и сега се знае со други луѓе од други земји кои еднаш му помогнаја преку лето да најди работа во странство. и се разбира има одредено време кога игра и потоа си се гледаме и излегуваме, а некoгаш ми е задоволство да го гледам дури игра. пред една година и јас почнав да ја играм wow и многу ме бендисва и кога ќе имам време си седнувам на неа :lol:
     
  5. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Не забегувајте од старт во крајности со тоа како момакот има време само за да игра игрици,за вас никогаш нема време,како што вас ве исполнува идење на козметичар,разубавување онака,од ништо,мачкање со милијарда креми,козметики,штикли,шопинзи и остало,остајте не нас машките со игрите. И не се жалете на премалку внимание,прифатете го тоа,и или прекинете ја врската ако не ви одговара или бар малку вклучете се во тој гејмерски свет,но само малку,со мерка. Запамтете,понекогаш и ние знаеме да дојдеме со вас на шопинг,чисто од ваш мерак,зошто знаеме дека се осеќате убаво кога ќе купите нешто ново. А такви хронични случаи за гејмери се углавно тенеќари што се испод 18,почекајте,ќе порасне :)
     
    На the.one му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ivann

    ivann Активен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    10
    Кантер Страјк !
    Играм некаде 8год нека не ве чуди
    одам по турнири ова она..
    Најдобрата игра на сите времиња ! :emo:
     
    На Zverot му/ѝ се допаѓа ова.
  7. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Гејмери... :tmi:
    Имам неколку другари гејмери.....ама досадни луѓе.... :tmi:
    Освен кога имам компјутерски проблем! :!: :rofl:

    Што и да правиш муабет, се` им се врти во компјутерски речник, што и да зборуваш, ќе споменат нешто од на интернет, не те гледа в очи, туку гледа во комјутерот или со мислите е во компјутерот..... |(

    Ти му кажуваш еден проблем, а тој замислен со неговиот проблем: како да ја помини следната фаза на играта, каков трик ќе направи, скриениот клуч кај да го најди, која база да ја нападни.... :geek:

    Знаат да изненадат со разговор на некоја тема, ама ако е поврзана со компјутерот...
    Зборувајќи кажуваат компјутерски зборови и очекуваат дека се` ги разбирате... :!:

    Испиени во лицата и очите, озрачени од компјутерот, како испијанети во фаците, мозокот не им функционира за другите животни работи, многу закржлавени во телата, здрвени од седење на стол, бавно, флегматично се движат, гимнастичка вежба е одење до вц, ама и за тоа трпат, се` додека не го поминат следното ниво, иако вц-то е на еден чекор од нив....... :drunk: :drunk: :drunk:
     
  8. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Порано кога играв, често ми се случуваше да легнам да спијам и два саата да мислам како да го поминам следното ниво :D. Исто и кога ќе се разбудев прва активност ми беше палење на играта и одење во нови походи, среќа ми помина таа фаза па сеа се бавам со реални „игри“ :D.
     
  9. Tashaa

    Tashaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    38
    според мене гејмер е човек што нема живот и влегол у минус со интелегенција и го троши времето на бескорисни работи :fubar:
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Се што е претерано не е добро.
    Не сум имала дечко гејмер, затоа неможам да кажам какво е нивното однесување во врска, ама не ми изгледа добро тоа забегување по игри, компјутери...
    Но имам пријатели гејмери и се што можам да кажам за нив е дека се фини луѓе, не ми сметаат.
     
  11. gjorgjievska

    gjorgjievska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    не ви препорачувам да имате таков дечко едноставно многу помалце време има за вас...а прва љубов нормално му е компјутерот....од искуство зборувам за жал.......
     
  12. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Не мора да значи дека ако е гејмер е и лузер невиден од дома што нема излезено. Има луѓе што се фанатици и нив не треба да ги мешате со обичните гејмери.
    Никој нормален не одбива секс за да накачи левел на Дота и тоа е факт.
    Ако има таков случај, станува збор или за фанатик или за дечко на кого девојката не му е важна ни два посто, такозвано не ја сака.
    Има и религиозни фанатици, па тоа не ги прави сите верници ненормални, нели? Исто е и тука, имаш гејмер и имаш забеган фанатик.

    Немам ништо против ниту пак ги поддржувам гејмерите нешто посебно, немам некој цврсто определен став за нив, ама дека се сите лузери како што ги опишавте, не се.
    Дечко ми е гајмер, па не е ни ненормален, ни лузер ниту пак антисоцијален. Да, поминува по 4-5 часа на игра, ама јас лично никогаш не сум била запоставена заради тоа, ниту пак некој негов другар. Најлошо што се случило е да се одложи некое излегување за најмногу 2 часа зошто претходно имал закажано онлајн, и го сфаќам, зошто тоа ми е исто ко да закажал некому кафе и да му го откаже во последен момент зошто му текнало да оди на друго кафе.
    Тоа запоставување во врска мислам дека најчесто е преувеличено од страна на некои девојчиња, или навистина станувало збор на некој фанатик. И убаво велат, кога се сака се се може, така и овде, да сакал некој ако требало и би откажал игра за да биде со тебе, ама вистината е дека ете не си му била толку важна, или секако, бил многу забеган во кој случај не е до тебе и не си само ти жртвата туку и сите во негово опкружување.

    А и да додадам, вистинскиот дечко гејмер не ја запоставува женската за игра туку ја прави партнер во мисија :lol:
     
    На 1209, x.Daisy.x, JuLleE и 2 други им се допаѓа ова.
  13. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Леле, леле . Самата помисла ми иде на нерви.
    Баш сега сум со еден таков. Мале мори мамоооооооо.По цел ден на компјутер и стално КАНТЕР да се игра, нема шала 8)
    Никој друг не е поважен од компјутерот. Треба да го вработат веќе во тоа интернет кафето каде што се собираат сите да играат.
     
  14. Martina91

    Martina91 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Едно големо здраво до сите членови на Фемина, редовна сум и на форумов но никако да седнев и да направам user :)
    Моето прво мислење како член на Фемина ќе биде во оваа тема гледам одамна нема некој дискутирано на оваа тема :) :)
    Според мене сепак тоа е индивидуално, до карактер, но еве пример во врска сум со мојот дечко веќе 3 години, од кога знам за него се занимава со компјутери / web design / програмирање / gamming од што и заработува, покрај тоа што има и обврски, спремање колоквиуми, испити.Со студиите е при крај 4 та година е на FON, каде мине со просек 8.7 на информатика.Покрај сите негови обврски, се разбира и јас :D :D :D , он наоѓа слободно време и за играње WoW по 2-3 саати дневно :lol: .Често пати се случува кога сме заедно тој или да работи нешто или пак да е на WoW, Raid / Arena не знам што има таму , зборуваат на Skype, Тeam Speak се договараат кој да тепаат :D :D , но мене не ми претставува никаков проблем еве веќе 3 години сме заедно па никога не одбил поради игра или било што да не испаднеме, никога не сум се почуствувала осамено, сепак не е од тие 24/7 да игри, да седи на компјутер да игра и да не изглегува од дома.
     
  15. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Не дека беше ептен навлечен ама ми се случи со првиот да го чекам додека два саати се пука со другарите на Кантер во интернет кафето. Видов не видов почнав и јас да играм. Сите машки игри ги знаев. Canter, Nitro spid, Yuri , Red alert, General, Warcraft ги растурав. На крај дојде ред да сака со мене да игра место со другарите.

    Јас сум имала периоди кога играм некоја игра со денови и не ме интерсира ништто друго. Срека брзо ми досадуваат. Можам да разберам некој да биде зависник од играње игри, ама да ми каже на пример за пола саат ке завршам а не јас да го чекам цел ден.

    Оваа Дота ми има уништено неколку пати секс ама уште повеке пати ми се има најдено во моменти кога јас сакам да учам или да гледам ТВ а тој ми досадува.
     
  16. babygirl13

    babygirl13 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo jas sum nova na forumov,slucajno naletav na ovaa tema i resiv da prodiskutiram i da go kazam svojot stav .Za sreka sum nemala decko gejmer a nitu pak drugar kolku sto go svakam zborot gejmer .Decko mi ne se zamara so takvi raboti ama imam dr so igraat igrici na kom ama ni po polaa saat.Brat mi za sreka ne e gejmer vo zivotot mozam da kazam deka bil skoro se kosarkar,fudbaler,edno vreme i skejter ,bajker pa duri i se zanimavase so trikovi ima igrano kom igri ama ne zavisnik ,nesvakam edno neso so im e interesnoto kaj nas zenite svakam koa ideme na pedikir odime da staneme poubavi no i so toa se socijalizirame,,za razlika od gejmerite koj zaostanuvaat mnogu mrazam kopjuterdzii za tie luge mislam deka nemaat zivot :/ ,inace imase eden clen rece podobro gejmer odkolku da sedi po kladilnici .E ovdeka brat mi gi ima ubavo zafateno ovie vodi od site raboti mu projde merakot osven od kladilnicata ,se zanimavase so i,tipovi se zapoznavase so fudbaleri gluposti go prasav zasto se kladis a on mi kaza radi vozbuda i onaka za da fatam nekoj denar ,za sreka sea za sea e u plus skoro sekoj den faka no mu kazav deka toa e pocetnicka sreka a on rece deka toa bilo znaenje pa daj boze da e taka :D so ova sakav da kazam deka barem pravi nesto i toj so e u kladilnica zenska mu ne ja ignorira a kamoli pak druagarite !!! Eden i edinstven e mojot stav postojat poveke stadimi na gejmeri ,tie so se skroz fateni ili so gi ignoriraat site za igri i kompjuterot toa se bolni luge i im e potrebna pomos najlesen nacin zabranata koa ke vidi kakov e zivotot nadvor ke go zaboravi i kom i wow i bilo so .Samo so toa treba da se razgovara so nego :D :D
     
  17. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Еејј помош од вас може ли? Ми Треба игра нешто слиќно како НБА кошарката, јас ја имам ама е од 2007 и сега ми треба некоја понова од 2011 или 2012 година, по можност и со македонската кошаркарска репрезентација а ако не неа па тие од европското или светското првенство само понова да е,,Ве молам знам дека има, пошто едно дете ја има со МКД и не ми ја кажува, пошто скарани сме, па да не се понижувам да го молам...Дајте некој линк било преку торент или така само даунлоад...ВЕ МОЛАМММ!! <3 :** :D :) ;) <3 :*
     
  18. Tumblr

    Tumblr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    992
    Пол:
    Женски
    да ја освежам темава :lol:
    1L кантер страјк :$ :inlove:
     
  19. Sar4etooBe

    Sar4etooBe Активен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    2
    Не сум против гејмерите што играат контровирано но иамам еден другар њто е толку многу навлечен на кантер сто една другарка која што вели дека ја сака а и таа го сака и му вика избери јас или кантер и било кој нормален човек јас мислам дека без да се мисли би ја избрал девојката а тој и вика и двете. Неговите другари викат договореме се да излегнеме и он у последен момент се јавува јас ке закаснам зашо заради тоа со треба да играм cw и на крајо од cw i od cs не излегнал. Е тоа до толку е веке болна работа.
     
  20. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Едно време и јас бев закопана во ова игриштава,скапував посебно на кантерот до 7 имам играно сабалјето ма цела ноќ -.- Сега само си гледам кај што играат Wow , LOL има страница и онлине во живо си играат дечките цела ден, дома добар ком. добар маус и пукај јас ги гледам, или пак кога играат гејмери во групи нормално нив им се плаќа тоа што играат :)