1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гејмерски дневник

Дискусија во 'Слободно време' започната од AziskaStrslenka, 3 декември 2014.

  1. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Пак ќе ти повторам, запази ја приказната, особено за зерговите во Brood War. :)
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Portishead

    Portishead Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Ќе сака ли некој да ме дружи на ЛоЛ? Само што си направив нов акаунт и бидејќи и онака ми се досадни првите игри додека не стигнам до некое повисоко ниво, да ми прави друштво? :)
     
  3. Paradox

    Paradox Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Женски
    На кој сервер си пиши па ќе се договориме :)
     
  4. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Ништо брат ме натера и мене, и јас ќе ја играм сега одново SC
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Излезе крак за Dragon Age Inquisition, kој е фан на ДА или РПГ нека ја симнува ако ја нема веќе купено. Лудило е
     
  6. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Гејмери и гејмерки, каде сте???
    Ајде шкртнете нешто, пофалете се што играте, препорачајте некоја добра игра, исхејтајте некоја лоша :)

    Јас последно нешто што имам пишано на темава е дека почнувам да ја играм по втор пат StarCraft. Бељата е што решив да ја довршам и Brood War* и мислам дека експанзијата официјално ме умре :bug: Убедена сум дека ја поминав од чист инает! Зерг кампањата беше чист хорор и дефинитивно добив трауми од ` To chain the beast`...

    @Nightwalker, во искушение сум да ја почнам HOTS само за да дознаам што се случило со Дуран! Ептен го замразив фраерот.

    Во моментов ја симнувам Bioshock Infinite па ќе пишам впечатоци :)

    *Првиот пат кога ја играв морав да го носам компјутерот на форматирање и после не ми се почнуваше од почеток зошто ептен со страст ја замразив (и продолжувам со ист интензитет да ја мразам) 5та мисија од Протос кампањата`The Battle of Braxis`, пофрустрирачка мисија во СтарКрафт од неа нема!
     
    Последна измена: 27 март 2015
    На rose60 и Nightwalker им се допаѓа ова.
  7. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.834
    Допаѓања:
    21.512
    Јас веќе 2 ипол години активно играм counter-strike source. Од летоска сум и админ на еден сервер - Balkan Gaming Arena. Бидејќи подолго време ја играм играва, малце тешко ми е да престанам. Едноставно навика ми е, нешто со што се опуштам (добро, признавам, понекогаш се случува спротивното :lol:), нешто што ми претставува ментална фискултура. Плус, веќе се спријателив со сите редовни играчи, дел сум и од еден клан, секојдневно има откачено дружење, зезање, смеење.... Тоа е всушност главната причина зошто не можам да престанам да играм.
     
    На Nightwalker, Sunshine.Sunshine и Nausicaa им се допаѓа ова.
  8. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Дуран игра во еден дел многу битна улога во HOTS, дефинитивно играј ја! Хибридите се и те како во епицентарот на приказната.

    И да, To chain the Beast, а и сите временски ограничени нивоа со зерговите во Brood War се право ужасие. :worried:

    Протосите ми се лесни, што знам... секогаш сум ја имал правата комбинација на единици и битките со нив ми биле лесни...
    Ал затоа, зерговите... друга приказна тоа. =.=

    PS. Периодов multi-Starcraft II, Torchlight II, Fable Anniversary и Grim Fandango Remastered. Последнава е култна авантура, не смее да ја пропуштите ако сакате поинт-енд-клик авантури.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Добро ве најдов! Ај со ред да почнам. Кога немаше компјутери, имав нинтендо и со денови се играа игри од сабајле до вечер. Толку многу што ги заразив и моите, па после се тепавме кој да дојде на ред. Мајка ми највише по тетрис беше, а татко ми по билијар. :rofl: Јас имав неколку игри што ги сакав и цело време со нив се напнував (Супер Марио, на пример е класика). Кога го добив првиот компјутер, Маме32 беше врвот. Пак повеќе игри. Од старите компјутерски омилени ми беа Херкулес и Бонкхедс. Во последниве години сум играла повеќе онлајн игри, колку да утепам време. Хит ми беше и ми остана зараза кога се појавија PvZ, а од Civilization никогаш нема да се откажам (само новата, Beyond Earth не ми прави баш ќеиф). Од пред година дена почнав да играм Hearthstone, ама нешто забаталив од зимоска, зашто досадно ми стана. Претежно тоа е. :hai:
     
    На Paradox, Nightwalker и Nausicaa им се допаѓа ова.
  10. Paradox

    Paradox Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Женски
    Периодов слабо го поминувам на пц поради безброј обврски али си одвојувам специјално време за играва, Life is Strange. Нема да ви објаснувам премногу за да не ве спојлерисам, епизодична е, во стил на игрите од Telltale Games (The Walking Dead на пример) најдобро можам да опишам како graphic interactive adventure game.
    Доволен е трејлерот да го изгледате и ако сте љубители на добри инди игрици дефинитивно нема да ве разочара. Моментално се излезени 3 епизоди, на 28 јули искача 4тата, а за финалната 5та епизода сеуште нема release date и така.
    Еден голем плус ми е што сум љубител на добри санудтраки во филмови, серии и игри, а играва е преполна со такви :)
     
    На lonelyheartsclub, theowndemon, Nightwalker и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Fraer

    Fraer Нов член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ако игра некој Age of Empires III multiplayer преку gameranger, нека пиши пп да се договореме... ;)
     
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.740
    Пол:
    Женски
    Кога бев колку бате, си играв тарзан, кантер, гта сан андреас, симс 1 и 2, blade wars, една со пукање - не ми текнува на името моментално ама знам дека мн ја играв. После тоа продолжив со нинџа сага на фб (guilty) :lol:
    Сега немам баш мн време па се држам до LoL, додуша не играм долго, околу два месеци, по сат, сат и пол на ден ретко поќе. Пред LoL заразена бев со Second Life, War of the Immortals & Star Trek. И сега поретко си играм симс 3 (обично ко ќе имам проблеми со интернетот).
    Сега bby ми предложи неколку игри шо мисли дека ќе ми се бенд меѓу кои се: World Of Warcraft, Saints Row, Deadpool, Devil May Cry, Darksiders. Па сега ко ќе имам поќе слободно време веројатно прво со Deadpool ќе почнам.
     
    На rose60 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  13. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    https://www.youtube.com/user/ggtvmk
    GGTV е канал кој се стрeми кон самостојна интернет телевизија на која главна тема ќе се игрите и гејмингот во секоја сфера на животот. Турнири и натпревари, саеми и собири за игри, игрите во социјалниот живот, влијанието на игрите врз здравјето, бизнисот и игрите, развивање и програмирање на игри... Буквално се што игрите би можеле да допрат... и пошироко.
     
  14. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Nightwalker, претпоставувам дека со нетрпение го чекаш вторник? :party: :party: :party:
     
    Последна измена: 8 ноември 2015
    На Nightwalker и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
  15. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    League of Legends - Само ова играм :)
     
  16. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Три дена пред роденден ми е, аман пукнав! :worried::headbang:
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Таман задутре може веќе и торент ќе има (fingers)
     
    На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
  18. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Некој да играл conquer, во периодот 2006-2007год. На eternity? :D
     
  19. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Imam Steam igram Counter Strike 1.6 i Global Offensive ponekogas pustam World of warcaft. Pred da se omazam igrav aktivno se ,taka i go zapoznav soprugot ,si napravivme shady crew serveri i grupi po fb aktivni i full bea mnogu vreme otkako propadna nasiot brak vo maj, propadnaa i serverite mix cw pub dm i teamspeak3 se sobiraa deca mladi maski zenski igraa mrezno si kazuvaa koj kaj e hehe sega se propadna od maj normalno toa e nema koj da se grizi i sega retko vleguvam koga spie malenkata koga imam slobodno vreme igram nekoj saat se prepustam i gajle si nemam pukam igram awp najm❤
     
    На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
  20. alekksilium

    alekksilium Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    282
    Моментално играм Дота2. :D <3
     
    На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.