1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Геј пријатели

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MalataNena, 9 октомври 2011.

  1. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Имам пријатели за кои се сомневам дека се геј, ама не можам да бидам сигурна.
    Живееме на такво место што мислам дека никогаш не би признале, не на околината, ама дури и мене што сум им блиска. A немам предрасуди,баш напротив, но ете.
    A не е можно од толку луѓе околу мене, баш ни еден да не е геј, мислам, немогуче.
     
  2. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Зошто ми се многу познати постапкиве??? :lol: Ваљда не е истиот?хахахахаха...ако се двајца различни да ги споиме,ама го немам видено мојот подолго време.
     
    На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Јас се мислам дали на 2 другарки да им се отворам..
     
  4. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    за што да му се отвориш?
     
  5. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    ^ Највероватно да му каже дека е геј...
     
  6. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    не се кажува туку така на секој...
    премала си за тој товар, не си ја земај бељата.
     
  7. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Да, за тоа зборував. Јокси погоди :)
     
  8. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    не на секој, тоа се внимателно одбрани луѓе :)
     
  9. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    ^ Не! И да си сто посто сигурна дека немаат предрасуди,ќе се увериш во спротивното откако ќе му се отвориш и ќе му ја кажеш тајната.
     
  10. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Во ред, ќе ги анализирам уште па ќе видам што да правам..
     
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Имам и нешто повеќе од пријател, меѓутоа не би да именувам сепак не сум анонимна на форумов.
    Другарка имав, меѓутоа бисексуалка, а моментално геј пријателка имам, меѓутоа не сме ништо блиски.

    Мене лично ниту малку не ми пречат, напротив.
    Она кое ми пречи е ставот на моите машки познаници и другари, да за лезбејките, не за педерите. Зошто велам? Because they are hot! |( Ја богати!
    Страшно многу ме иритира менталитетот на повеќето мои другари кој фрчи со предрасуди.
    Прво и основно хомосексуалноста не е болест, да расчистам тоа, затоа што сигурно ќе се најде некој паметен кој ќе нападне со тоа, а досадно ми е да го слушам истото од ново - на ново. А да беше, нема шанса до сега да немаше лек и науката да не беше свесна за тоа, па глејте колку сме напредни, клонизирање и што ти ја знам.

    Крајно, мене ми се многу симпатични на лик, се до моментот додека не ги замислам пенетрирани од страна на својот партнер или некоја направа. Тоа се уште не можам да го поднесам, ама го прифаќам дека постои и не се бунам против него.
    Прво и тие се луѓе, а постојат уште од антиката, па нели и нашиот Аце беше тоа? Сега него го сакаме, ама останатите не. Ок. Како и да е, постојат многу интелигентни, високо образовани гејови, исто како што постојат и кај хетеросексуалците.

    Заклучок? Нема потреба од стереотипи, препукување, забрана на паради, каменување. Let them live people!
     
    На srcekrsacka, Phyramide, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не мора да значи. Ако ти не би ги прифатил, не значи дека е исто кај секого.
     
  13. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Одлучив да се подржуам со нив како стрејт уште, па за понатаму ќе видам да не излезе нешто непланирано..
     
  14. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Мене она што ми е најглупаво и ме нервира на оваа тема се муабетите од типот "Се сомневам дека е".
    Како??? По однесувањето, облекувањето, интересите и начинот со кој комуницира со девојки/момчиња. Се е до карактерот и самиот човек. А ова не може да се знае освен ако дотичната особа сама не признае. А па тие глупи етикетирања е, не е |(
     
    На MajklMK, StarBwoyy и LGBT им се допаѓа ова.
  15. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Премногу стереотипи, тоа е глупото во оваа држава. Многу луѓе се со закоравени мозочиња многу тешко данајдеш некој по либерален.
     
  16. stefigirl

    stefigirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    123
    ЛГБТ сакаш да кажеш дека си лезбејка не те разбрав добро може да ми објасниш ?? :?: :* :*
     
  17. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Баш така, сакам на 2 другарки да им кажам дека сум лезбејка, па сеа барам совети на форум што да правам. Бидејки девојчињата се полиберални.
     
  18. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    ова геј пријатели ми е чисто помодарство и според мене е копирање на Кери и Стенфорд, Шарлот и тој нејзиниот и така натака. некојси холивудски хит. а за право другарство нема што е хит што не е .
    ја немам такви и искрено не ни сакам да имам.
    ако сакам муабет со женско ќе го правам со женско.
    ако сакам муабет со машко ќе го правам со машко.
    а со машко што се однесува како женско... прво одвратно ми е самото тоа лигавење, шмизлење итн.
    второ каков совет може да ми даде таков некој кога ја сум поголем маж од него.
    немам предрасуди за сексуални ориентации и се тоа, само не би можела да ги замислам во моето поблиско окружување.
    толку од мене за темава.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. stefigirl

    stefigirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    123
    ваоо ти посакувам со среќа се надевам дека ќе те подрзат иначе имаш голема подршка од мене Ако имаш фб пиши ми по порака на форумов те адд иначе многу би сакала да имам пријател геј можби сега иама ама не сум сигурна еден другар е онака малку женствен оди малку цудно како на модна писта убаво се облекува и добар другар ми онака пријатели сме сии одлични ... :^) ;)
     
  20. StarBwoyy

    StarBwoyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    98
    Не можам а да не се согласам целосно со тебе!
    Прочитав тука некаде разни стереотипи што врска немаат а им поттикнуваат сомневање на некои луге за сексуална ориентација на одредена личност.Муабетите како:знае многу за модата дури и повеке од некои женски,се облекува убаво,чувствителен е,знае да дава добри совети,знае да слуша,знае да ти даде критика за модна одлука се у краен случај без врска и никако не значи дека некој е Геј или не е.
    Дали значи ова дека сите што имаат некои од овие карактеристики ви се сомнителни? Глупости.

    И да не бидам офф топик,немам Геј пријатели,имам женски пријателки кои се би.дали некогаш сум сакал да имам Геј пријатели или пак плачам да ги имам? НЕ. едноставно не ги делам лугето по сексуална ориентација а и не се трудам претерано да размислувам дали некој е геј или пак ако е дали нешто би се променило после тоа. Не ги оправдувам повекето работи кои се позади геј фамата која еве и кај нас е стигната,мегутоа живееме во време во кое секој може да прави што сака па така и за нив.

    Геј паради-НЕ поджувам,Геј филозофија-НЕ свакам,и претерано потенцирање и наметнување на тoa како "ЈАС СУМ ГЕЈ" ми е глупо до бескрај.