1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Геј пријатели

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MalataNena, 9 октомври 2011.

  1. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Немам. А колку би сакала да имам луѓе кои ме разбираат во овој поглед...
     
    На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dancing.in.the.rain

    dancing.in.the.rain Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    142
    Немам ваков пријател, но водејки се според тоа дека немам никакви предрасуди и воопшто не ги осудувам, немам апсолутно ништо против за ваквите пријатели. Баш напротив, мислам дека само со геј пријател би можела да градам женско-машко пријателство.
     
  3. LuckyStar

    LuckyStar Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    23
    Имам многу вакви пријатели и супер ми е со нив,забавни и располозени во секое време ... :D
     
  4. angel95

    angel95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    76
    Ги имам.
    Никогаш сум немала предрасуди кон тоа,едноставно секој човек има свој живот и одлучува за него.
    Само тука во Македонија уште имаат луѓево предрасуди кон нив. :|
     
  5. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    машко може женско не сакам :)
     
  6. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Хахха темава полн погоодк :rofl: отсекогаш сакам да имам едно геј најдобро пријателче некако интересни ми се ... хах :lol: :lol: секогаш да се вртка околу мене и баш интересно ќе ти дава совети за облекување и други женски работи кои инаку и не можеме да ги добиеме од маж :lol: не знм дали ви текнува на тој педерот од Ugly Betty срцка дете :inlove:
     
    На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
  7. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    http://www.youtube.com/watch?v=UAzudh14VQM

    Сите кои имате предрасуди гледајте го филмов! Ем смешен ем интересен ќе се замислите малку за своите ставови!
    Искрено немам ништо против геј популацијата и жал ми е што ги дискриминираат! И ме нервира кога ги типизираат луѓето - ако машкото е геј тогаш мора да се разбира во мода шминки фризури и козметика а женското да не треба да знае колата да ти ја поправи?
    И втора работа што ме нервира што ја прочитав низ странициве на темава - КОЛКУ ЛУЃЕТО СЕ СЕБИЧНИ И КОРИСТОЉУБИВИ! Сакам геј другар за шопинг и за совети- алоо бре милениче или слуга да не ти е тој па да трчка по тебе???! - очигледно многу филмови гледање си го прават своето. Никаде не прочитав сакам таков другар затоа што во ова општество со очаен балкански менталитет би ми помогнала би му дала совети затоа што за нив е тешко овде не се прифатени и слично... ЗА СРАМОТА!
     
    На MajklMK, anabel-a, thelittle17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Имам геј пријател. И многу си го сакам. Тој ми е пријател од прво одд. и не сакам да го загубам. А иначе немам ништо против лучѓето што се геј.
     
  9. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Немам ништо против геј популацијата, и тие се суштества кои заслужуваат почит, без разлика што имаат поинаква сексуална определба. Јас имам 2 геј пријателчиња, абе да ти е мерак муабет да напраиш. Искрени и многу емотивни личности, кои се осудувани само затоа што се поинакви.
    Во Скопје се' повеќе луѓе јавно кажуваат дека се геј. Имам пријателка која работи во Центар и постојано кажува дека луѓето не се срамат да кажат дека се геј, а да не зборувам дека се се' поприфатени, што ми е мило. Го гледав и Парада филмот, тој дава јасна слика какви грозни суштества сме ние Балканците, со глупави предрасуди.
    Е сеа, се гадам од помислата на сексуалниот однос помеѓу геј паровите, ама тоа е нешто друго. И грозна ми е помислата дека сакаат да посвојуваат деца, а за останатото немам ништо против.
     
  10. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Немам , а баш ми сакала :) Немам ништо против нив секој си има право на свој избор и која сум јас па да осудувам некого за тоа ...
     
  11. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Немам ништо против нив, ама не би сакала да имам таков пријател.
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bejbi19

    bejbi19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    24
    Многу, многу ама мнооогу сакам геј пријателче :inlove: :lol:
    Баш се интересни, секогаш ке биде покрај тебе, ке си делите совети, па шопинг па ова она :D Интересно би ми било со него, теми на муабет милион, трачарења и сл :rofl:
     
    На odbojkarka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Не сум против нив, ама не сум имала, и неќам да имам . :shake:
     
  14. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Немам таков пријател, а би сакала да имам :angel:
     
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.782
    Допаѓања:
    131.296
    Имам колега, заедно сме во канцеларија. Не сме долго време, 2-3 месеци, ама станува се поинтересно, ептен е сонце! Какви заебанции паѓаат, особено ако ни се допадне ист дечко :D
     
  16. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Не сум против нив и немам а би сакала да имам! :)
     
  17. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    A eдно прашање ми се врти во глава :?:
    А колку проценти е можно од геј да стане "обичен"? :lol: :lol: Знаете на што мислам нели!? Да се заљуби во жена :lol: Инаку така си прашувам зошто се многу убави,згодни,насмеани... Интересно ќе биде одиш на шопинг со него и сите прашуваат, кај го најде ма овој дечко? :rofl:
     
  18. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Не познавам баш некој што вика дека е геј. :(
    Сакам да имам некој геј пријател би било супер :D :D
    Па ако има тука некој слободно нека ми пише (ама да не е постар од 20-21 год.)
     
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Немам, а нема причина зашто не би сакала да имам.

    Не сум таков тип да ги делам луѓето и да ги осудувам, секој има право на свој живот, а тоа мене не ме интересира. Сакам да имам пријател, близок, за да видам што го натерало на таков начин на живот, само размислувањето да го слушнам, да ме советува од машка гледна точка, да ми помогне при избор на гардероба. Сакам да разговарам со некој различен, како него/нив.
    :)
     
  20. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.483
    Допаѓања:
    5.817
    Пол:
    Женски
    Имам геј пријателче и многу сум среќна. Најјаки заебанции паѓаат и плус најдобри се за на шопинг да си ги земеш ! ;)