Гимназиски трауми (Winners and losers)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Pocahontas., 15 октомври 2015.

 1. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Дечки приметив дека ја нема на форумов серијата Winners and losers или како што Fox си ја преведе Гимназиски трауми. Станува збор за животот на четири најдобри другарки од средно, т.н губитници во средно. Серијата започнува со нивната 10 годишнина од матура на која тие се поканети од девојката која ги малтертирала во средно. Тие таа вечер ќе уплатат лото и тоа ќе ги смени нивните животи.... Серија која вреди да се погледне, бидејќи има непредвидливи настани. Јас сум до почетокот на третата сезона и секоја епизода ја чекам со нетрпение. Дали некој од вас ја гледал оваа серија? Одлична серија, комбинација од комедија и драма која вреди да се погледне.:)
  [​IMG]
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Серизоно никој?
   
 3. Bella.FCB

  Bella.FCB Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Серијава ја обожавам, само во последно време ја немам забележано на Fox, ама еве сега @Pocahontas. ме потсети ќе си ја побарам, и ќе си ја гледам на интернет, од прва епизода :D :)
   
  На Pocahontas. му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  До крај на втора сезона ја даваа на Fox и сега не ја даваат веќе. И јас си ја гледам на интернет не можам да чекам пак да ја даваат :D
   
  На Bella.FCB му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Инаку заборавив да те прашам @Bella.FCB кој ти е омилен лик? :)
   
 6. Bella.FCB

  Bella.FCB Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  200px-Sophie_Wong.JPG Софи односно Melanie Vallejo :inlove: Многу ми е убава :) Најпрвин ми беше убава, и ја засакав (кога почна серијата), потоа видов дека има добар стил на облекување, сличен на мојт :) и кога првата сезона вејќе беше на пола ги знаев сите глумиц каков карактер имаат (во серијата) и најмногу ми се допадна од Софи, а и имавме скоро исти гледишта на животот, и во скоро сите ситуации исто мислење. :) :D Тебе? :) Инаку и јас не можам да дочекам да ја даваат пак на Fox, затоа што сепак кога гледаш без да бараш и плус на телевизор сепак е подобро. :)
   
 7. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  И мене ми е таа омилена :D Ми се допаѓа како размислува, има природна убавина и многу е хумана (ќе видиш во втора сезона).
   
  На Bella.FCB му/ѝ се допаѓа ова.