Гимназија Кочо Рацин- Велес

Дискусија во 'Образование' започната од princessara, 27 октомври 2012.

 1. princessara

  princessara Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  значи вака јас оваа година сум полуматуранта и сакам да ми кажете кои се насоките во велешката гимназија тешко- лесно , наставнички кадар се ?
  Ви благодарам однапред .. :* :* :* ;)
   
 2. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Имаш 3 насоки/подрачја кои се бираат во 2ра година за во 3та година: Јазично-уметничко, општествено-хуманистичко, природно-математичко, сите тие имаат под А и под Б. Во прва и втора година ти е општо за сите, а насока си бираш според тоа што планираш понатаму да се запишуваш на факултет.
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  и јас сум полуматурантка :) иначе какви оценки бараат за да се запишам во ова школо?
   
 4. mnikolovska

  mnikolovska Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Па прилично треба да си одлична ученичка ако си со сите 5ки ќе поминеш уште од првиот круг, а ако имаш 4ки или 3ки ако остане место. 3а жал денеска секој може да се запише во гимназијава така дааа ... иначе и јас ќе одам у оваа гимназија викаат дека наставниците биле олеле мајко :sweat:
   
 5. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Не јас најубаво да си одам во Димитрија Чуповски во Хемиско
   
 6. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Па вака оваа година ке завршам девето одд..а понатаму сакам да идам во узус Коле Неделковски информатички смер..но бидејки сакам потоа на правен факс па дали ке биде добро таму или да одам Гимназија но пак да не е тешко размислувам за Гимназија ама пак некако повеќе узус ми се идее помошшш ве моламм
   
 7. Planetka8

  Planetka8 Нов член

  Се зачлени на:
  28 септември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Јас сум сега 4та година во гимназија и сум на најтешкото подрачје, односно природно математичко А... Искрено знам дека многу викаат дека е тешко или незнам шо ама толку е лабаво немаш претстава, професорите се кул и ако сакаш полесно да поминеш мислам дека ти е подобро во гимназија отколку во узус затоа што узуз во последните неколку години се дигна меѓу велешкиве средни па така мислам дека и не е баш лесно како порано. А и особено ти е подобро гимназија ако сакаш понатаму правен, башка шо и општествено хуманистичкото подрачје (шо би требало ти да се запишеш ако сакаш право) може да се каже дека е најлабаво, зборувам од искуство од моите соученици шо ми кажуваат... сепак одлуката е твоја