1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гимназија Кочо Рацин- Велес

Дискусија во 'Образование' започната од princessara, 27 октомври 2012.

  1. princessara

    princessara Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    значи вака јас оваа година сум полуматуранта и сакам да ми кажете кои се насоките во велешката гимназија тешко- лесно , наставнички кадар се ?
    Ви благодарам однапред .. :* :* :* ;)
     
  2. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    Имаш 3 насоки/подрачја кои се бираат во 2ра година за во 3та година: Јазично-уметничко, општествено-хуманистичко, природно-математичко, сите тие имаат под А и под Б. Во прва и втора година ти е општо за сите, а насока си бираш според тоа што планираш понатаму да се запишуваш на факултет.
     
    На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    и јас сум полуматурантка :) иначе какви оценки бараат за да се запишам во ова школо?
     
  4. mnikolovska

    mnikolovska Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Па прилично треба да си одлична ученичка ако си со сите 5ки ќе поминеш уште од првиот круг, а ако имаш 4ки или 3ки ако остане место. 3а жал денеска секој може да се запише во гимназијава така дааа ... иначе и јас ќе одам у оваа гимназија викаат дека наставниците биле олеле мајко :sweat:
     
  5. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Не јас најубаво да си одам во Димитрија Чуповски во Хемиско
     
  6. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Па вака оваа година ке завршам девето одд..а понатаму сакам да идам во узус Коле Неделковски информатички смер..но бидејки сакам потоа на правен факс па дали ке биде добро таму или да одам Гимназија но пак да не е тешко размислувам за Гимназија ама пак некако повеќе узус ми се идее помошшш ве моламм
     
  7. Planetka8

    Planetka8 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас сум сега 4та година во гимназија и сум на најтешкото подрачје, односно природно математичко А... Искрено знам дека многу викаат дека е тешко или незнам шо ама толку е лабаво немаш претстава, професорите се кул и ако сакаш полесно да поминеш мислам дека ти е подобро во гимназија отколку во узус затоа што узуз во последните неколку години се дигна меѓу велешкиве средни па така мислам дека и не е баш лесно како порано. А и особено ти е подобро гимназија ако сакаш понатаму правен, башка шо и општествено хуманистичкото подрачје (шо би требало ти да се запишеш ако сакаш право) може да се каже дека е најлабаво, зборувам од искуство од моите соученици шо ми кажуваат... сепак одлуката е твоја
     
  8. mitski

    mitski Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Има ли некој што ги знае класовите по бројки??
     
  9. litterkitty

    litterkitty Нов член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2024
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Како тоа?