Гимнастика

Дискусија во 'Фитнес' започната од DigY, 14 февруари 2014.

 1. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.462
  Имаме ли гимнастичарки на форумов? :)
  Ако имаме дај пуштете некој линк да искомбинирам со јогава.
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  31.813
  Пол:
  Женски
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.462
  Истово го правиме на јога но поспоро нормално. А за ова треба добро загревање. На кој начин се загревате?
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  31.813
  Пол:
  Женски
  Класичната гимнастика бара исполнување на условите во однос на пропорциите висина/тежина.Гимнастичарките се ниски и слаби девојки,но битно е да имаат жилава и цврста мускулатура.Но,ти вежбаш јога и сакаш да вклучиш некои гимнастички елементи,па претпоставувам дека веќе имаш флексибилна мускулатура.Би ти препорачала за загревање да правиш паралелни вежби раце-нозе во стоечка позиција.А потоа можеш да ги пробаш вежбите на следното видео кое е наменето за почетници
  http://www.youtube.com/watch?v=SYEyVhZLkZ0
   
 5. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Леле јас мразам гимнастика :devil:
   
 6. MusicGirl32

  MusicGirl32 Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Ние на гимнастика ја трчаме цела сала по 20 круга, после се загреваме со стомачни, склекови, грбни...