1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гимнастика

Дискусија во 'Фитнес' започната од DigY, 14 февруари 2014.

 1. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Имаме ли гимнастичарки на форумов? :)
  Ако имаме дај пуштете некој линк да искомбинирам со јогава.
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.016
  Допаѓања:
  36.023
  Пол:
  Женски
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Истово го правиме на јога но поспоро нормално. А за ова треба добро загревање. На кој начин се загревате?
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.016
  Допаѓања:
  36.023
  Пол:
  Женски
  Класичната гимнастика бара исполнување на условите во однос на пропорциите висина/тежина.Гимнастичарките се ниски и слаби девојки,но битно е да имаат жилава и цврста мускулатура.Но,ти вежбаш јога и сакаш да вклучиш некои гимнастички елементи,па претпоставувам дека веќе имаш флексибилна мускулатура.Би ти препорачала за загревање да правиш паралелни вежби раце-нозе во стоечка позиција.А потоа можеш да ги пробаш вежбите на следното видео кое е наменето за почетници
  http://www.youtube.com/watch?v=SYEyVhZLkZ0
   
 5. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Леле јас мразам гимнастика :devil:
   
 6. MusicGirl32

  MusicGirl32 Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Ние на гимнастика ја трчаме цела сала по 20 круга, после се загреваме со стомачни, склекови, грбни...