1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    ^
    Јас одам во ординација Ложанковски поточно кај д-р Лолита Грковска. Задоволна сум од неа матична ми е таа. Супер е, ем знае да направи муабет ем си ја знае работата.
     
  2. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Јас кога бев кај нејзе за отчукување на срцето само на екранот го гледаше, не ми даде да го слушнам а читам тука кажувате и дека сте ги слушнале. Не знам, можеби понатаму ќе го чујам. Инаку вака има добар пристап, гледа да не те клука многу со апчиња, го дава само она што е неопходно што посебно ми се допаѓа кај нејзе и отворена е и објаснува.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Докторот не прима матични пациенти. Пополнета му е листата.
     
  4. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    и јас сум кај неа и сум пре пре задоволна,срце е неам зборови
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  5. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.387
    Допаѓања:
    34.206
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет од вас за матичен гинеколог? Кој би го препорачале вие, по можност во околината на Аеродром и Ново Лисиче? Битно ми е да е посветен и одговорен и да работи со сини картони.
    Ви благодарам :)
     
    На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски

    Катастрофа е тој таканаречен ,, доктор,, убаво што си го пријавила бев два пат кај него и мене ми зема 150 денари за ехото а отидов на преглед затоа што имав многу малку крваренје за време на мензис и он ми вели се е во ред не се секирај тоа ти било овулација немаш добиено и јас целата :^) и одма излегов и си закажав приватно кај што си одев цело време .. сега ми е матичен Тасе Цветановски мислам дека така се викаше и немам потреба да одам кај Битуљану да си земам картон :puke:
     
  7. the.child

    the.child Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    34
    Девојки размислете два пати за да одите кај др Еклер во прилеп, кој живее тука ја знае нејзе. Прави многу големи грешки. Лани ми рече дека сум вонматерично останато, и психички ме поремети, ме спремаше за да умрам ако во случај не сум пошла да лежам на болница. Ме умре луѓе!!!
    Вчера бев кај друга докторка ги гледаше снимките и вика како видела вонматерично кога јас не сум била воопшто бремена.
    Девојка има абортирано заради нејЗе, и рекла десното раче и ноже биле кратки а скопје и рекле дека немало врска и дека бебето било свиткано.
    Талент за уништување на туѓи животи :devil:
     
  8. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    A kaj koja odis sega? Te prasuvam bidejki sum od prilep i ne odam kaj ekler kako site moi ostanati prijatelki.
     
  9. medodedo

    medodedo Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    здраво на сите има ли некој искуство со клементина кузеска од систина
     
  10. the.child

    the.child Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    34
    Сега одам кај мимоза и таму ќе останам. Нема да згрешиш верувај ми
    Подобро ќе платам повеќе пари отколку за без пари и да ми дава погрешни дијагнози.
    Кај мимоза чекање нема се си има свој ред. Некни појдов на незакажано и чекав само пола сат, имаше 2 пред мене а една беше внатре. Работи од 8 до 12 и од 5 до 8 или 9.
     
  11. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    и јас одам кај неа ;) сега засега е супер.
     
  12. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам колку чини прегледот кај Др.Ложанковски (пап, ехо и брисеви). Дали некој од таа ПЗУ има слободни места за нови пациенти..? фала на одговор..
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ехо 500, рутинско ехо 300, вагинално 250, пап 250, а за брисевите не се сеќавам точно... дали од 350 до 700 беа, па имаше разлика кои како и колку брисеви-незнам точно.Па дали они да носат или ти....имаше некоја финта ама не ми текнува.
     
  14. bile1986

    bile1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Девојко ај препорачајте ми добар гиниколог во Битола кој прима уште за матичен?
     
  15. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    во битола како да има недостиг од гинеколози никој вејке не пиши за матичен и јас сум моменталмо без матичен иако сум бемена 31 недела и сега ке одам кај тони понеделник ми рече дека ке ми се пиши
    тој е многу добар доктор а пред се човек јас само се двоумев заради што ординацијата е на др русе ама немам друг избор
    па ти го препорачувам еве и тебе ако сакаш
    :) :) :)
     
  16. medodedo

    medodedo Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    Dali ima nekoj iskustvo so dr.Klementina Kuzeska od sistina ve molam za brz odgovor nesto ne mi vleva bas doverba
     
  17. Azzra

    Azzra Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    60
    Мирјана во бизнис центарот прима се живо, ама кај неа само во краен случај ако не најдиш на др место, ако најдиш оди на друго,како лекар - арогантна е :)
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Коментар за Снежана Георгиевска од ГАК?
     
  19. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    И јас бев кај Надица, ПАП е 500 ден, и ЕХО е 500 ден. За тие микро брисеви мислам дека беше 2 500 ден.
    Околу 3 000 ден ќе те фати брисеви и ПАП.
    Инаку мене ми правеше само ПАП и ЕХО и на ПАП -от покажа кандида.
    Според симптомиве може кандида имаш. Оди направи си ПАП за неколку дена ќе имаш резултати и ќе ти каже дали треба дополнително брисеви да правиш. :)

    Инаку ми треба гинеколог што работи со сини картони во Скопје да ми препорачате?
    Ми треба матичен гинеколог ама не сакам кај било кој туку некој што си е специјалист во областа.
    Дали таа Лолита Грковска што ја спомнувате прима матични пациенти?
    И каде точно се наоѓа ординацијата? :tmi:
     
  20. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Јас воопшто немам убаво искуство со неа. Ми беше матична долго време блиску ми беше. Но секогаш кога е лошо расположена е дрска, безобразна и ги омаловажува пациентките. Стара сум била, што сум чекала за дете, дебела, еднаш дури и глупава ме нарече, ми пукна последниот пат филмот и ја сменив.