1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинисовата книга на рекорди

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од stefigirl, 4 јули 2012.

 1. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  колку што глеав по темиве..нема ваква тема..
  баш ама баш најмногу ме интересираат вакви работи..
  ај ја кје започнам :)

  Мат Мекалистер, Американец облекува 155 маици наеднаш
  http://www.youtube.com/watch?v=r6tlw-oP ... r_embedded

  Најнискиот човек на сите времиња!

  Јунреј Балавинг наскоро ќе се закити со титулата најнизок човек на светот. Тинејџерот од Филипините е висок само 56 сантиметри, а во Гинисовата книга на рекорди ќе може да се впише откако во јуни годинава ќе наполни 18 години.
  Балавинг е за 11 сантиметри понизок од во моментов најмалиот човек во светот, Кагендре Тапе Магара. Исто така е за еден сантиметар понизок од најнискиот човек на светот на сите времиња, Индиецот Гулу Мохамед, тешкиот пушач кој почина во 1997 година, на 40-годишна возраст.

  толку од мене..
  вие сте на ред .. :*
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  гинисовата книга на рекорди

  има многу интерсни, ама овој мене ми е хит
  откопчани најмногу градници за една минута (и тоа со една рака!) :D :D :D

  http://www.youtube.com/watch?v=B91ElW-TOu4
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  гинисовата книга на рекорди

  го знам flowergarden
  јако е :P
   
 4. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  гинисовата книга на рекорди

  Најдебелата мајка на светот Дона Симпсон.
  [​IMG]
  Дона во моментов тежи 317 килограми и секојдневно консумира повеќе од 15 000 калории за да може уште повеќе да ја зголемува тежината.
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
 6. light12

  light12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  гинисовата книга на рекорди

  haaaaahahahahahahahhahahahhahahaha :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :o :o :o ova so maicive :rock:
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.002
  Пол:
  Женски
  гинисовата книга на рекорди

  Еве еден рекорд за кој се стремам да го срушам :lol:
  Ко бајаѓи...

  Не можам да си објаснам како успеа за 5ипол секунди цела да ја намести :o
  http://www.youtube.com/watch?v=3v_Km6cv6DU
   
  На stefigirl и Sara123 им се допаѓа ова.
 8. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Глупава жена..Си го уништува и својот живот и животот на своите деца..Не дај боже да умре..кој ќе се грижи за тие деца..Свесна ли е колку ќе им биде тешко без нејзе(додуша и вака им е тешко што ја глеаат толкава и сигурно им е страв)..Но нејзе најбитно и е да влезе во Гинисовата книга на рекорди..Мрдната..Што све не постои.. :fubar: :doh: :x
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  ^^
  Ау глупава
   
 10. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Леле женана е толку глупа |( , тешко на децата :( .
   
  На Nate.Shadows му/ѝ се допаѓа ова.
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  9.313
  Пол:
  Женски
  Леле женава...
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Ауу, не ми се верува, женава изгледа претерала малку.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.