1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гиновци

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 24 март 2013.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.079
  Допаѓања:
  11.222
  Сигурно многу од вас биле во ресторанот во Гиновци, па кажете дали ви се допаѓа? Мене местото ми е убаво, убава храна, не е скапо, убава природа. ЕЕЕ колку убави места има во оваа наша мала Македонија. Има многу што да се види, само треба авантуристички дух и малку пари во џеб.
   
 2. marta.99

  marta.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  многуу убаво место ептен пријатно.сум била еднаш до сега се надевам дека пак ќе одам само нека се затопли времево :lol: релаксирачко е многу,храна имаат одлична и луѓето се пријатни па и што убаво е средено и езерце мх мх :D
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  прекрасно место е имам еднаш одено, не е скапо :)
   
 4. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  Дај дадете повеќе детали околу местово? Како се оди? Каде се наоѓа? освен ресторан (колку што сватив) што има друго, дали има плажа? што можеш да видиш?
   
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  WomenInRed, еве линк од профилот на ресторанот
  https://www.facebook.com/park.ginovci?fref=ts

  Местово се наоѓа на магистралниот пат Скопје-Крива Паланка.
  Инаку, местото како место е во ред. Има мало езерце, и два лебеди :) што дополнително додава шмек. :$
  Има како сплав на езерото, и од околу маси. Детско игралиште, кое навистина е убаво уредено.
  Минимална зоолошка, со неколку животни, и тоа е во главно.
  Има бунгалови за престој/преноќување.

  Нема некои посебни знаменитости за видување, туку како место е фино уредено, и има пријатен амбиент.
  Храната е убава, и е по пристапни цени.

  За неделен одмор со најблиските, го препорачувам местово. :)
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 6. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Многу убаво место, онака релаксирачко. Одам често со моите или другарки на ручек.
   
 7. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.477
  Дали некој знае која е цената од ноќевање?
   
 8. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Местото е супер,само мисламд ека е со заказување за викенди празници и слицно
   
 9. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.199
  Пол:
  Женски
  Да не знаете колку е ноќевање во Гиновци???