Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гитаристи? Дали ги сакате и дали имате омилен?

Дискусија во 'Музика' започната од yummy, 14 април 2010.

 1. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Видов дека нема ниедна гитарски настроена тема, а пошто јас сум опседната со гитари си викам ај и нешто вакво.
  Значи напишете дали има некој гитарист кој ви е идол, ви се свиѓа стилот на кој свири, или пак само ви е sexy ;)
  Јас сум значи тотално опседната со Yngwie Malmsteen, али и Steve Vai, Joe striani, John Petrucci,Richie Kotzen, Jimi Hendrix, SRV, Richie Blackmore, Andy Timmons и мн др кои ми се у срце и редовно на плејлиста. Инаку од нашиве, милим дека Влатко Стефаноски е стварно супер, техника има добра али малу слаба смисла за мелодија, како композитор..послабо некако :worried: Затоа Бодан од Леб И Сол е еден од најдобрите етно џезери од Македонија!
  И на крај не можем да го изоставим Дамјан Пејчиноски, типот значи не е нормален! Моментално доби 1 награда за најдообар од online натпреар, а во комисија му биле многу врвни, светски гитаристи! Тој е олицетворение за тоа како треба да изгледа (у музичка смисла не физичка) еден квалитетен музичар, Македонија треба да се гордее со него!
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Музика обожавам, али ај сеа да не трескам дека омилени гитаристи ми се Џими Хендрикс и Слеш (пошо само тие ги знам), ќе кажам дека немам некој посебно омилен. Од нашите мнооооооогу го сакам Влатко Стефановски, а за Пејчин се согласувам дека е одличен. Дечкото има многу потенцијал и верувам дека далеку ќе дотурка. Сум го слушала и во живо и стварно е добар, добро подготвен и извежбан.
   
  На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  не сум запозната со гитаристите искрено :wasntme:
  ама ајде еве онака ќе ги спомнам момците од групата Shine - дамјан и јордан екстра се :y:
   
  На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Мене омилени гитаристи ми се Matthew Bellamy- гитаристот и на и Muse Brian May од легендарната група Queen. Не го обожавам ама морам да приэнаам дека е добар и Tom Morello- Rage against the machine.
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.169
  Пол:
  Женски
  Хммм...Joe Satriani, Jeff Beck i Jimi Hendrix дефинитивно! :rock:
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  5.727
  Обожавам гитари и гитаристи а омилени немам :)
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Уствари сега ми текна дека имам омилен гитарист. Ама не е селебрити :lol: :$
   
  На cool-girl и Domino им се допаѓа ова.
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Ренди Роадс(нека почива во мир) гитаристот на Ози Озборн! Од нашите Влатко Стефановски е единствен!!!
   
 9. elenamkd

  elenamkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Slash :l:, Buckethead :l: , Eric Clapton, Eddie Van Hallen, Jimi Hendrix... Ах, многу има!
   
  На Ekstaza, AcousticLove19 и TeddyS им се допаѓа ова.
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  мојот умре пред некоја недела, уште го плачам :(
   
 11. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  На Slipknot гитаристот??
   
 12. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  да да paul gray :( ;(
   
 13. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Не ги слушам како група,ама слушнав за смртта на гитаристот.Нека почива во мир :(
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Немам гитарист кој ми е идол бидејќи никогаш не правам идоли од луѓето,но има гитаристи кои ги почитувам и ценам.
  На листата на омилени спаѓаат: Slash,Ritchie Blackmore,Matthew Bellamy,Jimmy Page,Angus Young и многу други.Тие што ми се само секси не ги сместувам во омилени бидејќи не ги ценам според физички изглед. :)
   
  На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  ејјјј, за Matthew Bellamy имаш еден голем плус од мене .хихиихих :rock: :rock:
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  ^ Гитарист,пијанист,одличен вокал... се во едно. ;)
   
 17. Minniex3

  Minniex3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
  Herman Li, Michael Paget, Synyster Gates, Dan Donegan, Slash, Kirk Hammett ... многи ги има :) аххх .. обожавам гитаристи :inlove:
   
  На eminil му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AnneTheStrange

  AnneTheStrange Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Колку само обожавам гитаристи... :inlove:
  Но, сепак не можам да издвојам некој омилен...можеби Слеш :)
   
  На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  78
  Гитари, Гитаристи........ :inlove:
  Не би издвоила некој конкретно има многу добри гитаристи еве некои:
  Jimi hendrix,Slash,Matthew Bellamy,Richie Sambora,Jimmy Page,Eddie Van Hallen,Angus Young ...... и други ама не ми текнуват сега а од нашите Влатко Стефановски и Дамјан Пејчиновски. Инаку и јас сум гитарист :P
   
 20. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Дефинитивно Chuck Schuldiner :( нека почива во мир..
  Гледам никој го нема спомнато..а тој е таткото на death metal-от..
  и секогаш се мислам зошто баш најдобрите мора да починат ?? ;(
  тој според мене е најдобар а после него Malmsteen.
  А од убавите - Nuno Bettencourt ]:) просто ги обожавам :inlove:
   
  На Anonymous996 и cvekje13 им се допаѓа ова.