1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Главоболка за време на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од blagica1991, 21 март 2013.

  1. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Незнам колку би помогнало бидејќи не сум била бремена, но се секавам „идната“ ми золва кога имаше главоболки во бременоста пиеше чај од оригано, кај неа имаше ефекти, па испробајте си не губите ништо :)
     
  2. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Мене кафето ми помага за главоболка. Неколку голтки и сум како нова. :lol:
     
  3. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    главата поцна да ме ака ден преку ден и само дремка ми помага друго нисто кафе не пијам и така оставам сама од себе да си помине ама многу ми е глупаво ме тупка несто внатре кај мозокот :x
     
  4. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    незнам дафалган дали има кај нас (мене тије док. ми ги препиша)
     
  5. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    Тоа ти е парацетамол :)
     
  6. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    да да дафалган е парацетамол.. ама несакам да пијам апцинја затоа сто цесто ме боли глава ден преку ден и несакам да се бутам, се додека се издрзува во ред е ..
     
  7. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    да да парацетамол :) ако можиш да трпиш трпи....мене чим глава ме заболи ако не се напијам таблета после морам да поврајчам од болка
     
  8. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    фала богу не е некоја силна болка туку тапа и ме вознемирува само како некој да ме тупка у глава со цекиц знаци континуирано аканје у глава.после извесно време ке престане. еве деновиве немам не се појавила се надевам нема да поцне пак да боли :|
     
  9. emilijamak

    emilijamak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    207
    i jas imam glavobolki ako ne sekoj den preku den obavezno denes i kazav na doktorkata mi rece magnezium i vitamini, za paracetamol nisto ne mi rece i fala bogu ne sakam ni ja da zemam, se izdrzuvat kolku tolku
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :( да не ве подречам пу пу .. бравос чим можите така и јас пробувам гомити без таблета ај со кафе без секер и лимонче и крем еден демек за против болки штое од некој билки и масажа ама ништо пустото не помага :( а некогаш се заредува да ме боли секоја вечер некогаш преке ден два :@ (а имам и синуси можи ми е и од нив вака)
     
  11. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    пробај у тивка и ѕатемнета просторија малку да си дремнеш можеби ке ти помине.. оно апчиња можеме у секој момент ама сега кој може да издржи само
     
  12. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    имам пробано кој знај колку пати :| тек тогаш кога е се тишина мене ме доведува до лудило главава и ми иди да ја треснам од некој зид и да знам барем тогаш зошто ме боли толку јако
     
  13. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    тогаш спас ти е само некое апченце...
     
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    последно време наеднаш ме стега нешто в глава :^) некој 20сек и попушта.
     
  15. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    838
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    Јас имав неколку пати силна главоболка, дури и повраќав , пиев парацетамол и чај од нане некако ме освежуваше и обавезно преспивав
     
  16. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    и јас веќе 2 месеци имам секојдневни главоболки. Само о левата страна на главата ме боли и некогаш се неиздржливи. Знам да се напијам по пола таблета парацетамол но не ми помага, Се сум пробала, кафе со лимун, да излезам да се прошетам малку, да каснам некоја мандарина но ништо. Пред некој ден и повратив од силни болки. Како ќе се издржува не знам.
     
  17. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Значи феминки кога дознав дека сум бремена скоро секој ден имав ужасни главоболки,со повраќање,лошење,бледило....и си викам лелеее ако цела бременост ми е вака си реков ексик :D но потоа кога бев на преглед Др.Таше од Плодност ми кажа дека тоа е нормално и индивидуално за секој ми дојде малку душа...но потоа како поминуваа месеците не осеќав ништо како да не сум бремена освен големото меше :D
     
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    како цела недела скоро секој ден ме боли главата,апчиња несмеам да пија :^) што помага др???
     
  19. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Ова ми е третпат за овие 10 недели како сум бремена да имам главоболка, ама ова денес тешко се издржува. Сум заспала и дури во спиење ја чувствувам како ме боли. Маж ми цел ден ме масира ама и тоа помага само за кратко. Чувствувам како ми пулсира кај левата слепоочница така силно што мислам дека на моменти окото ќе ми излета :(
     
  20. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Zatvorena temna prostorija i tisina..i dremka i masaza.kafe so limon i tecnosti...bidejki si u pocetna bremenost paracetamol vo konsultacija so lekar...