1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гладијаторски борби меѓу малолетници во центарот на Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bratot, 7 февруари 2020.

 1. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  7.666
  Пол:
  Машки
  Две момчиња се тепаат, а стотина други страсно навиваат. Сцената, која наликува на бокс-меч на отворено, ја следат и возрасни луѓе кои заедно со малолетниците го чекаат исходот. Тепачката се случила минатата недела во скопски Капиштец. Очевидци велат дека оваа борба меѓу децата среде бел ден, во центарот на градот, не се случува прв пат. Пријавиле во полиција, но и по една недела од настанот, МВР сѐ уште го истражува инцидентот.
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.379
  Пол:
  Женски
  Што мислат дека ќе постигнат со ова? Ќе станат популарни? (facepalm)

  Треба едукација и тоа под итно. Во средното кај што учев имаше тепачка со ножеви.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.071
  Допаѓања:
  88.733
  Пол:
  Женски
  Се повеќе и повеќе ми се згадува од луѓево. Навивале. Нема збор што ги опишува грозотииве.
   
  На Feminka22, Victorian, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
 4. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.139
  Браво. Фраери се сега, и популарни станаа.

  За ова да го правиш или треба да си многу глупав или да ти е многу досадно. Или и двете заедно.
   
  На Feminka22, PaLaVa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.860
  Допаѓања:
  52.681
  Пол:
  Машки
  Во игра се 2 теории.
  Или у скоро време го гледале Роки Балбоа или не се меѓу популарните деца па вака сакаат да се стекнат со истата:wasntme:
  Ама ми се свиѓа што имаат боксерска опрема па не можат многу да се утепаат :punch:
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.071
  Допаѓања:
  88.733
  Пол:
  Женски
  А борбиве се намерно организирани или двајца се степале, а другиве се собрале спонтано?
   
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.152
  Не, туку децава се под утицај од ЈуТуб инфлуенсери кои создаваат фејк расправи, па потоа демек прават ревшанш на бокс меч, кој има милиоски аудиториум, и кои се гледаат ви живо па и ги гледаат на спортски телевизии, и ги спозорираат јаки фирми.

  Барајте Jake Paul, Logan Paul, KFC на ЈуТуб, све ќе ви стане јасно.

  Само нашиве деца очигледно некои чичковци ги искористуваат за две три стотки.
  Вукојебина.
   
  На Nigredo Odor, elenaxbbg, EMMA EMILY и 13 други им се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.240
  Допаѓања:
  142.901
  Пол:
  Женски
  Абе сфаќам деца ова да сакат да го прат. Шо е со возрасните во публиката?
   
  На Victorian, PaLaVa, Mr. Right и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Angie1432

  Angie1432 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  4.662
  Допаѓања:
  23.443
  Пол:
  Женски
  Не ме ни чуди што возрасни луѓе дремат онде и ги гледаат од публика кога сигурно се со истиот незрел памет ко децата.Кога го отворив видеото на фејсбук, одма прочитав коментари за пофалба, така се граделе силни деца, па нормално дека истите луѓе ќе ги поддржуваат "ферките" на децава и нема никаква попаметна насока да им дадат во животот. Следно нека им дадат ножеви и нека ги пуштат на улица.
   
  На NEA, PaLaVa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Машки
  Sto im fali na ovie organizirani tepacki?Kade e problemot sto postojat?
   
 11. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  16.983
  Пол:
  Женски
  Ништо не им фали, нема проблем што постојат.

  Проблемот е во луѓе со мислење како твоето, кои всушност не гледаат проблем.
   
  На elenaxbbg, dayla, Nightwish11 и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Машки
  Vo mnogu zemji niz svetot postojat dogovoreni tepacki so visoki kodeksi.Nema nozevi,nema bodenje,nema pistoli,koj padne na zemja ne go udiraat.Na krajot ferski si podavaat race za borbata.Najgolem del od tie momci se deca koi ne pijat,ne pusat,ne se drogiraat,ziveat mnogu zdrav nacin na zivot so zdrava misla.Nema tuka nikakov kriminal,nikakvo krsenje na zakoni ili bilo sto.
   
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  16.983
  Пол:
  Женски
  А каков кодекс ти гледаш тука?

  Тоа што некои следат што се дешава таму некаде, не значи дека секој тренд треба да се прифати и спроведе на дело.
  Особено кога не се гледа големата слика , и може да има страшни последици.
   
  На daylight и Angie1432 им се допаѓа ова.
 14. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Машки
  Strasni posledici?Koi se tie strasni posledici?Fer borba?Toa sto ucis da se odbranis vo zivotot?Toa sto namesto poroci ucis da treniras?Toa sto preku tie borbi se ucis da bides silen vo zivotot?
  Golem problem e koga grupa od ovie deca bi napadnale nekoj obicen covek i da go istepaat bez nikakva pricina no vakov tip na lugje nikogas nema da go napravat toa zatoa sto imaat kodeks.
   
 15. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  16.983
  Пол:
  Женски
  Ако навистина го мислиш тоа што го болдирав, и ако во тоа веруваш... нема да коментирам повеќе, залудно ќе биде.

  Очигледно не ја согледуваш ситуацијата каква што е.
   
  На Mrs. Lovett, daylight и candy.cane им се допаѓа ова.
 16. Angie1432

  Angie1432 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  4.662
  Допаѓања:
  23.443
  Пол:
  Женски
  Те молам. :D|(
  Има милион спортови и боречки вештини каде што може кој сака да тренира и е многу попозитивна и поздрава опција за помлади луѓе со вишок енергија отколку организирање тепачки на улица. Се учеле да бидат силни во животот, како не, единствено што учат е дека насилството е прифатливо и проблемите вака на улица се решаваат.
   
  На dayla, Mrs. Lovett, Amellie13 и 7 други им се допаѓа ова.
 17. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Машки
  I tie sto treniraat borecki vestini ucestvuvaat na natprevari i se tepaat;)

  Razlikata e sto tie se oficijalni a ovie se neformalni.I na ovie neformalni nema nozevi,pistoli,ubistva.Se tepaat ferka,koj pobedi pobedi i si podavaat raka.Problem e ako maltretiraat random lugje.
   
 18. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  7.084
  Пол:
  Женски
  Разликата е што тие натпревари се под надзор на стручни лица, а овде на улица кој ќе биде крив дојде до повреда?
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Машки
  Vo sekoj sport doagja do povreda.Toa se rizicite vo sportot.Ako dobies nokdaun i padnes na zemja borbata zavrsuva.

  Decava probuvaat da imitiraat slicni raboti ko ova  Ferka 30 na 30,bez nozevi,pistoli,mamenje.Koj padne na zemja nema udiranje.Na kraj sekoj po doma.
   
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Машки
  Државата е крива што дозволила да дојде до ова, а не децата.
  Иначе ова неколку пати се случува, но е јавна тајна, а првпат дури сега излегува видео.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.