1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гласот (The Voice)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Leeloo, 17 август 2011.

  1. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    RainBow дали ја гледаше втората вечер од битките?? Сите беа кој од кои по добри. Алал да им е на трењериве,секогаш знаат да му одберат соодветна песна,и советите што му ги даваат се секогаш на место.
    Првиот двобој ме остави без зборови од тимот на Кристина зборувам за Џекоб и Матју,дечките беа пре добри и полни со самодоверба,направија такво шоу што за момент се замислив дали гледам битка или некој концерт :clap:
    http://www.youtube.com/watch?v=xD7wDqHy ... e=youtu.be
    е многу ми е жал што никој не го украде Џејкоб :(
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Леле стварно сите беа предобри, јас ги гледав прееска и мене баш ми беше жал што никој не го украде Џејкоб а на пример милион пати ми пееше подобро од таа девојката што ја украде Cee Lo.

    Адам сеуште ми е најдобар, иако реално сите се добри и ги упатуваат во добра насока натпреварувачите, им даваат добри совети, реални се и сите имаат добри помошни ментори, Мигел е единствениот што не го знам баш баш ама не е лош.

    Ова биткиве се многу интересна работа, не премотав ниту една секунда, и наредната недела ќе биде уште поинтересноооо :bandit:
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Растураат бре, растураат.
    Адам ми е најдобар некако, како ги гледа сконцентрирано, една нота не му бега.
    Последните ми бе а најдобри со Radioactive, многу ми е мило што го украде Кристина Вил, уф, едвај чекам утре епизода и следната рунда да видам што ќе биде. :rock:
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Ја Обожавам Juhi :inlove: многу сум радосна што сега е во тимот на Адам,ме шокира СиЛо што не ја задржа незе,не велам дека Џорџ не е добар супер беше и тој но јас мислам Џухи беше многу по добра сношти од него.а Лина втората што ја украде Адам не ми е нешто посебно,мислев дека слободното место што го има ќе го чува за некој мнооогу по добар од Лина,ех што е тука е.ајде да видиме што ќе биде вечерва
    - да кажам дека обожавам кога Адам и Блејк се закачаат,си дофрлаат а многу често се гушкаат и бакнуваат :rofl: нај добри се нема што,а што беше со мувата бе :D реакцијата на Кристина небаре слон ќе ја прегазеше па од ум се изваде :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    На HappyOne и teddybear им се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Жал ми е за Џејмс и за Дестини, баш сакав Џејмс да оди понатаму, а онаа плавата ме нервираше ептен, Оливија. Моментално од овие нокаутс најдобра ми беше Тесан, се гледа и поврзаноста на Адам со неа, несомнено беше дека она ќе победи.
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  6. viktorija.manevaa

    viktorija.manevaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
  7. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Од вечерва почнува да се емитува во живо.нема да пишам ништо за натпреварувачиве оти ги немам уште слушнато ,туку сакав да пишам само за Адам,уфф каков е вечерва скоцкан :inlove: без брада е во костум и косата ептен му е убава залижана абе милина,лиги да му потечат на човек :lol:
    Морам и СиЛо да го прокоментирам,го претерале со шминка ко некој вампир е во очите
    ------------–--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    EDIT:

    “we’re gonna get miley to come in and twerk on you”
    blake shelton

    :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  8. elence132

    elence132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    105
    Најинтересно музичко шоу што постои !!!!!!! Ги изгледав двете сезони во Англија и супер беше, и сега ја гледам 4 сезона од Сад , заради Шакира и Ашер :) одвај чекам да видам кој ќе победи
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    ^^^
    Ама ти се цела сезона поназад со американсково,моментално се емитува 5 сезона и Ашер и Шакира не се во петтава,они беа само во 4 та сезона ги заменуваа Кристина Агилера и СиЛо
     
  10. elence132

    elence132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    105
    Знам дека се само во 4 сезона и затоа таа прва ја гледам :) После оваа ќе ја гледам 5
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Леле бре каков глас вади Тесан не можам значи. :x Она и Престон ми се дефинитивно најголеми фаворити и се надевам дека еден од нив ќе ја однесе победата. Адам двајцата најмногу ги сака, се гледа колку е горд. :lol:
     
  12. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Оливија или јас шо си ја викам "carrie underwood wanna be" вечерва си загарантира отпаѓање од the voice,катастрофа беше,дефинитивно нај лоша од сите натпреварувачи.Џош ми е фаворит од тимот на Кристина.во Тим СиЛо го Обожавам Џони Греј,многу слатко чоече со супер интересен глас,а посебно ми е слатка Керолајн и коментарите на Блејк за Керолајн се секогаш на место

    Blake: I don't know what it is about Caroline - I could literally be getting an amputation and if she's singing, I'll be thinking about cotton candy. You could be singing about killing people and be skipping around on stage.

    Во моментов ја слушам Џеки WOW бре дете од каде го изваде тој глас, останав без зборови :x
     
  13. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Wowwww какви гласови вадат луѓево значи, no coment.Какво х фактор, какво American Idol, ова е вистинско шоу за таленти.Фаворити имам не еден туку 5-6 а тоа не ми се случило :lol:
    Од TeamXtina фаворит ми е Jacquie Lee
    Од Тeamblake - Ray Boudreaux
    Од Team Adam-James Wolpert и Tessanne Chin
    Од Тeam Сeelo - Kat Robichaud и Caroline Pennell
    Овие потемнатите ми се топ 3 :lol:
     
  14. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Само што завршија елиминациите во живо, еве ги 12те финалисти

    Team Blake
    Cole Vosbury
    Austin Jenckes
    Ray Boudreaux
    Ептен разочарана сум од Блејк и Америка,ептен сакав Ник и Шелби З да одат понатаму ;(

    Team Ceelo
    Kat Robichaud
    Caroline Pennell
    Jonny Gray
    Се прерадував за Џони и Керолајн,тие се моите фаворити од овој тим,Кет не ми е нешто нај нај,искрено да си признаам страв ме фаќа од женскава ептен ми е морничава,можеше да отпадни а Амбер да остани на незино место

    Team Christina
    Josh Logan
    Matthew Schuler
    Jacquie Lee
    Немам забелешки тие се тие што сакав да одат понатаму

    Team Adam
    Will Champlin
    Tessanne Chin
    James Wolpert
    Адам како што и сам кажа многу изненади,свесен беше дека Сите очекуваа Престон да продолжи,а тој го одбра Вил :x јас очекував и сакав Престон да остани а не Вил,многу ми е жал за Престон,иВил има одличен глас но и без The Voice има шанси да се пробија нели татко му е познат музичар (од контакт ме вадат вакви разгалени богаташки деца што се пријавуваат на вакви шоуа,демек да им покажат на тато или дада дека можат сами да се пробијат демек без нивна подршка |( и им го земаат лебот на овие што навистина им треба помош )АМА што е тука е ЈБГ
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Ауууууууу ми идеше да рипнам во мониторот и да го задавам Адам. :x Најсериозно, бре, со кој памет Престон го испушти, какво глас и појава има дечкото, еден од моите фаворити. ;( Вил може вода да му носи, сакам сега одма да испадне во првото шоу. :devil:
    Не очекував ваква глупост од Адам.
    Па и тимот на Блејк е ужасно слаб. Керолајн и Џеки среќа продолжија понатаму.
    Уф.
     
  16. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Само колку ја запоставивме темава, за страмота :)
    Вечерва само пофалби за моите две фаворитки Тесен и Џеки,навистина растурија БРАВО :rock:
    Само утре вечер да не отпадне ниту една од нив двете :worried:
     
  17. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    YES,YES,YES Тессен и Џеки двете се спасени,продолжуваат во наредната недела YES!!!
     
  18. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    ^ И мене тие две ми се фаворити Тесен и Џеки, можеби и Џејмс :D
    Сега за сега како што треба си испаѓаат, јас пред Метју само би го избркала Кол, не е по мој вкус на изведувач, само поради таа причина.Ајдеее останаа уште 5, следниот Пон/Вторник е полу-финале.
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Браво, браво за Тесен, значи прекрасна е, ме освои со последнава изведба. Адам се гледа дека најмногу ја сака и колку е секогаш горд на неа.
    Мислам дека Вил, Џеки и Тесен ќе одат во финалето, ама борбата ќе биде меѓу Џеки и Тесен.
     
  20. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Заслужена победа на
    Тессен
    Браво,уште од аудициите ме освои и имав претчувство дека ќе победи. Честитки и за шоуто,посебно воовие два вечери,вакво финале немам никогаш гледано,значи овие од The Voice самите себеси се надминаа,не ми идат зборови да опишам како беше ПРЕ Јако,посебно гостите вечерва му беа незаменливи,настапите на Селин Дион и Тессен и Селин Дион и Ни Јо беа WOW, а тек после Лејди Гага и Кристина Агилера беа врвот,нај убавото од вечерта Браво :rock:
    Овие од Х Фактор и Идол треба вода да му носат на овие од Воис,не зборувам за натпреварувачите туку за продуцентите и организаторите,уствари the couches нека учат од најдобрите :!:
    6 сезона почнува во фебруари и се враќаат повторно Шакира и Ашер,не сум нешто радосна за Ашер,ама барем Шакира е добра, но ќе ми недостасува Кристина