Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гласот (The Voice)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Leeloo, 17 август 2011.

 1. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  2.248
  Пол:
  Женски
  Ја гледа некој италијанската верзија? Ептен го сакам Pelù, од почетокот на прва сезона сум за team diablo, само се надевам дека годинава нема повторно да земе второ место. Имам надеж во Alessandra Salerno, ама повторно J Ax има луѓе од кои ќе направи добар тим. Многу ми е криво што ниту Timothy Cavicchini, ни Giacomo Voli не зедоа прво место, од новата сезона засега типувам на Salerno.


  http://www.thevoiceofitaly.rai.it/liste-di-the-voice/i-15-momenti-top-della-seconda-blindaudition/